Layout: current: getMobLayoutSmall (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getMobLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2935, Did:0, useCase: 2

Dāvis Mārtiņš Daugavietis. Foto: Jaunā Vienotība

Sporta apakškomisija nosoda SOK rekomendācijas par krieviem un baltkrieviem

LETA. Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) rekomendācija ļaut Krievijas un Baltkrievijas sportistiem atgriezties sacensību apritē kā neitrāliem atlētiem nav pieņemama, uzsver Saeimas Izglītības, zinātnes un kultūras komisijas Sporta apakškomisijas priekšsēdētājs Dāvis Mārtiņš Daugavietis (JV).
SOK prezidents Tomass Bahs. Foto: Reuters/Scanpix
12

Ukraina atzinīgi vērtē SOK lēmumu par Krievijas sportistu atgriešanos OS atlikšanu uz vēlāku laiku

LETA--AFP. Ukraina otrdien atzinīgi novērtēja Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) lēmumu, šobrīd nepielaižot Krievijas sportistus dalībai nākamā gada olimpiskajās spēlēs Parīzē.
Foto: LOK
2

Baltijas valstis, Polija un Ukraina: ''Šobrīd nav īstais laiks atjaunot krievus un baltkrievus OS''

LETA. Krievija un Baltkrievija var panākt savu sportistu atgriešanos starptautiskajā sporta sabiedrībā, pārtraucot pret Ukrainu sākto karu, kuru izraisījusi Krievija ar Baltkrievijas atbalstu, šāda nostāja pausta Igaunijas, Latvijas, Lietuvas, Polijas un Ukrainas kopīgā paziņojumā.
Anda Čakša. Foto: Izglītības un zinātnes ministrija
31

Čakša: ''Nav pieļaujams valsts finansējums sportistiem, kuri startē sacensībās ar krievu un baltkrievu sportistiem''

LETA. Nav pieņemams, ka Latvijas valsts budžeta finansējumu saņem sportisti, kuri piedalās vienās sacensībās ar Krievijas un Baltktrievijas sportistiem, intervijā LTV1 raidījumam "Rīta Panorāma" sacīja izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša (JV).
Kamils Bortničuks. Foto: Reuters/Scanpix
8

Polijas sporta ministrs: "Olimpiskās spēles varētu boikotēt 40 valstis"

Turpinot iebilst SOK iecerei par agresorvalstu Krievijas un Baltkrievijas sportistu pielaišanu olimpiskajām spēlēm, Polijas sporta un tūrisma ministrs Kamils Bortničuks brīdinājis, ka tādā gadījumā varētu tikt izveidota apmēram 40 valstu koalīcija, kas OS nepiedalītos un praktiski padarītu spēles par bezjēdzīgām.
Foto: LOK
32

Baltijas un Polijas ministri vienojas nepieļaut krievu un baltkrievu dalību sacensībās

LETA. Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Polijas par sporta nozari atbildīgie ministri apstiprinājuši kopīgu deklarāciju ar mērķi nepieļaut Krievijas un Baltkrievijas sportistu dalību starptautiskajās sacensībās un pasākumos arī statusā "neitrālie sportisti", informēja Izglītības un zinātnes ministrija.
Foto: LOK
10

LOK: ''Latvijas sportistiem nav jāstartē kopā ar Krievijas un Baltkrievijas pārstāvjiem''

LETA. Latvijas sportistiem un sporta nozares pārstāvjiem nav jāpiedalās sacensībās un pasākumos kopā ar Krievijas un Baltkrievijas sportistiem un valsts pārstāvjiem, teikts trešdien izplatītajā Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) paziņojumā.
Foto: Reuters/Scanpix
11

IZM ministre Čakša: ''SOK paziņojums ir amorāls''

LETA. Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) centieni atļaut Krievijas un Baltkrievijas sportistiem piedalīties starptautiskās sacensībās ir pilnīgi nepieņemami un stingri nosodāmi, šādu pozīciju pauž Latvijas Izglītības un zinātnes ministrija (IZM).
Olimpiskā uguns. Foto: Reuters/Scanpix
3

Krievijai un Baltkrievijai no 2026. līdz 2032. gadam liedz translēt olimpiskās spēles

Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) šodien paziņoja olimpisko spēļu raidtiesību turētājus Eiropas teritorijā no 2026. līdz 2032. gadam, ekskluzīvas tiesības piešķirot Eiropas Raidorganizāciju apvienībai (EBU) un "Warner Bros. Discovery" kopīgajam piedāvājumam.
Foto: Greg Martin/SOK
4

LTV turpinās translēt olimpiskās spēles vismaz līdz 2032. gadam

Latvijas Televīzija informē, ka, Eiropas Raidorganizāciju apvienībai un ''Warner Bros. Discovery'' noslēdzot līgumu ar Starptautisko Olimpisko komiteju, tā ieguvusi tiesības vēl līdz 2032. gadam translēt olimpiskās spēles Latvijas teritorijā.
Dāvis Mārtiņš Daugavietis. Foto: Jaunā Vienotība
9

Par Saeimas Sporta apakškomisijas priekšsēdētāju ievēl Daugavieti

Par jauno Latvijas Republikas Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Sporta apakškomisijas priekšsēdētāju šodien ievēlēts ''Jaunās Vienotības'' pārstāvis Dāvis Mārtiņš Daugavietis. Sekretāra amatu ieņems Raimonds Bergmanis no ''Apvienotā saraksta'').
Latvijas vīriešu basketbola izlase. Foto: FIBA
35

Izziņoti ''Trīs Zvaigžņu balvas 2022'' kandidāti deviņās nominācijās

Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) informē, ka izziņoti ''Trīs Zvaigžņu balvas 2022'' kandidāti deviņās nominācijas, par kuriem šobrīd iespējams balsot līdzjutējiem. Vairākās kategorijās iekļauti Latvijas vīriešu basketbola izlases pārstāvji, kā arī kamaniņu sportisti.
Agnis Čavars. Foto: FIBA

Olimpiskais čempions Čavars par mazajiem cinīšiem, kas nogāza lielo vezumu

Olimpiskais čempions 3x3 basketbolā Agnis Čavars sevi raksturo, kā spītīgi mērķtiecīgu pret darbu, karjeru un sportu. “Radio SWH” raidījumā “Ar dziesmu par dzīvi” sarunā ar Jāni Šipkēvicu viņš atklāj, kā olimpiāde mainīja viņa attieksmi pret citiem un vēlmi dot atpakaļ. Tāpat basketbolists piekrīt salīdzinājumam, ka komanda bijusi kā mazie cinīši, kas nogāza lielo vezumu, un uzvara, sports kopumā nereti ir liela pozitīvu emociju dvesma.
Foto: cvk.lv
12

14. Saeimas vēlēšanās kandidēs arī sportisti, treneri, sporta funkcionāri un olimpieši

Otrdien noslēdzās kandidātu sarakstu iesniegšana oktobrī gaidāmajām 14. Saeimas vēlēšanām. Piedāvājam ar sportu saistīto personu pārskatu.
Foto: SIPA/Scanpix
1

Paziņots Parīzes olimpisko un paralimpisko spēļu sauklis

LETA. 2024.gada Parīzes olimpisko spēļu un paralimpisko spēļu sauklis būs "Spēles atvērtas visiem".
Tomass Bahs un Volodimirs Zelenskis 2022. gada 3. jūlijā Kijivā. Foto: president.ua

Zelenskis: "Karā nogalināti 89 Ukrainas sportisti un treneri"

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis svētdien, 3. jūlijā, Kijivā tikās ar Starptautiskās Olimpiskās komitejas (IOC) prezidentu Tomasu Bahu. Funkcionāra vizītes laikā apritēja 130 dienas kopš Krievijas pilna mēroga iebrukuma sākuma.
Olimpiskie apļi Tokijas krēslā. Foto: AFP/Scanpix
4

Tokijas olimpiskās spēles izmaksājušas 13 miljardus – divreiz vairāk nekā sākotnēji plānots

Tokijas vasaras olimpisko spēļu orgkomiteja veikusi aprēķinus un otrdien paziņojusi, ka sporta foruma sarīkošana izmaksājusi 13 miljardus dolāru, kas teju divas reizes pārsniedza sākotnējās prognozes. Lielākā daļa izdevumu segti no nodokļu maksātāju kabatām.
Latvijas 3x3 basketbolisti - Tokijas olimpiskā zelta īpašnieki. Foto: FIBA
3

Nodokļa dēļ olimpisko spēļu izcilnieku prēmēšanai piešķir vēl 57 953 eiro

Piešķirts papildu finansējums, lai Tokijas olimpisko spēļu izcilniekiem nodrošinātu valsts naudas balvu izmaksu pilnā apmērā, šodien informē Ministru kabinets.
Tomass Bahs. Foto: CHINE NOUVELLE/SIPA/Scanpix

SOK par Tokijas spēļu atcelšanas apdrošināšanu samaksāja 16 miljonus eiro

Starptautiskā olimpiskā komiteja (SOK) bijusi spiesta saskarties ar krietnu pieaugumu apdrošināšanas izmaksās, liecina organizācijas finansiālais pārskats par 2021. gadu.
Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš. Foto: Janis Smedins - Aleksandrs Samoilovs Facebook
32

Skaidrojam: vai prioritārie sporta veidi jau noteikti?

Prioritāro sporta veidu tēma sporta sabiedrībā bijis kā karsts kartupelis diskusijām jau vairākus gadus, taču darbs pie to noteikšanas šobrīd šķietami apstājies. Oficiāli skaidrības nav joprojām, taču, iespējams, šie sporta veidi jau slēpjas Latvijas Sporta federāciju padomes (LSFP) izstrādātajos kritērijos un patiesībā ir jau noteikti.
Anastasija Grigorjeva un Daugavpils mērs Andrejs Elksniņš. Foto: Aleksandrs Rube, grani.lv
3

Grigorjeva pārspēj Kravčenoku un devīto reizi iegūst gada balvu Daugavpilī

Daugavpils Kultūras un sporta pilī piektdienas vakarā risinājās gada svarīgākie svētki sportā “Daugavpils Sporta laureāts 2021”. Gada sportiste ir leģendārā cīkstone Anastasija Grigorjeva, bet labākā atlēta balvu pirmoreiz nopelnījis Alans Amirovs (brīvā cīņa).
Edgars Krūmiņš. Foto:LOK
9

Krūmiņš: "Heiteri un negācijas tikai stumj uz priekšu"

Latvijas 3x3 basketbola komanda aizvadītajā nedēļā dominēja “Trīs zvaigžņu balvā” – tā uzvarēja kopumā piecās nominācijās. Viens no vienības spēlētājiem Edgars Krūmiņš sarunā ar portālu Sportacentrs.com norādīja, ka balvas savā starpā sadalīs radoši, bet nevēlējās konkrēti atbildēt, vai komandas kodols turpinās spēlēt arī līdz 2024. gada Parīzes olimpiskajām spēlēm.
Gada sportists tehniskajos sporta veidos Andžejs Ļebedevs (no kreisās), Anastasija Grigorjeva, nominācijas “Mūža ieguldījums sportā” laureāts Visvaldis Freidenfelds. Foto: LOK
1

Grigorjeva: "2024. gads būs svarīgākais manā karjerā"

2024. gads būs svarīgākais brīvās cīkstones Anastasijas Grigorjevas karjerā, jo tad Parīzē būs olimpiskās spēles, kurās viņas mērķis ir izcīnīt medaļu. Sarunā ar portālu Sportacentrs.com viņa pieļauj, ka tad būs gatava likt punktu karjerai.
Anastasija Grigorjeva un Tīna Graudiņa. Foto: olimpiade.lv
16

Balsojums: Trīs zvaigžņu balvai nominētās sportistes sacenšas ar kleitām

"Trīs zvaigžņu balvā" uz 2021. gada labākās sportistes balvu pretendēja divas pludmales volejbolistes, cīkstone, tenisiste un biatloniste. No viņām uz pasākumu ieradās tikai pludmales volejboliste Tīna Graudiņa un cīkstone Anastasija Grigorjeva. Sporta Centra lietotāju balsojumā tiek noskaidrota skaistāka kleita!
Nauris Miezis, Raimonds Feldmanis, Edgars Krūmiņš. Foto: olimpiade.lv
355

Trīs zvaigžņu balvā dominē 3x3 izlase, gada sportists Lasmanis, sportiste Graudiņa

Šodien tika paziņoti ''Trīs zvaigžņu balvas'' laureāti. Piecās no 11 nominācijām laurus plūca 3x3 olimpiskā zelta komanda un tās pārstāvji. Par gada sportistu atzina Kārli Lasmani, bet gada sportisti pludmales volejbolisti Tīnu Graudiņu.
Pirms gada aptaujā uzvarēja Mairis Briedis. Foto: Wasserman Boxing
2

5. janvārī ''Sporta Avīze'' paziņos ikgadējās aptaujas labākos Latvijas sportā

Jau 26 gadu Latvijas vadošais drukātais sporta izdevums ''Sporta Avīze'' paziņos labākos sportā mūsu valstī, kas noskaidroti tradicionālajā 50 ekspertu aptaujā, turklāt sadarbībā ar ''Optibet'' un ''Dienas Bizness'' konferencēm, 2021.gada laureātu nosaukšana pirmo reizi būs skatāma tiešraides pasākumā ''Youtube'' 5.janvārī no plkst 9:30.
Latvijas hokeja izlases līdzjutēji. Foto: Scanpix
33

Aizvadītā gada lasītāko rakstu topā saimnieko hokeja ziņas

Klāt Jaunais 2022. gads, kas šoreiz aizritēs Tīģera zīmē. Sportacentrs.com kolektīvs visiem portāla lietotājiem vēl prieku, laimi, veselību un nezūdošu interesi par sportu, secinot, ka aizvadītajā gadā lasītāju vislielāko interesi izpelnījies hokejs.
Aļona Ostapenko. Foto: AFP/Scanpix
7

LOV nosauc vasaras sastāvus: Ostapenko tiek Zelta sastāvā, Sevastova - Sudraba sastāvā

Šodien Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) Konsultatīvā padome un LOV valde apstiprināja sportistu sastāvus vasaras sporta veidos 2022.gadā. LOV sastāvos kopumā tika nosaukts 131 atlēts, no kuriem 119 sportisti pārstāv olimpiskos sporta veidus, bet 12 - neolimpiskos sporta veidus.
1

Klausītava | VEF Rīga podkāsts: Puče un Buļs par aizvadīto gadu sportā un Trīs Zvaigžņu balvu

Gadam noslēdzoties "VEF Rīga" podkāstā menedžeris Edgars Buļs un žurnālists Armands Puče padiskutēja par lielākajiem notikumiem sportā aizvadītajā gadā un "Trīs Zvaigžnu Balvas" nominācijas.
Kārlis Lasmanis ar vecākiem. Foto: ventspils.lv
2

Ventspils funkcionārs: "Bez pašvaldības atbalsta mūs gaidītu liels krahs"

Ventspils sportā aizvadītais gads bija ļoti veiksmīgs - Tokijas spēļu zelts, olimpiskā bronza un godalgas citos nozīmīgos sporta pasākumos. Ventspils Olimpiskā vienības vadītājs Uldis Boitmanis atzīst, ka šajos apstākļos ļoti svarīgs bija pašvaldības atbalsts.
Melānija Čamane un Edgars Krūmiņš. Foto: Jelgavas Sporta servisa centrs, jelgava.lv

Olimpiskais čempions Krūmiņš triumfē "Jelgavas Sporta laureātā"

27. decembrī Jelgavā tika sveikti aizejošā gada labākie sportisti un treneri vairākās nominācijās. Par gada labākajiem sportistiem olimpiskajos sporta veidos atzīti 3x3 basketbolists Edgars Krūmiņš un smaiļotāja Melānija Čamane, informē pasākuma organizatori.
LOK prezidents Žoržs Tikmers. Foto: LOK

LOK pieņem LOV sportistu atbalsta pamatnostādnes un apstiprina 2022. gada budžetu

Šodien Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) Izpildkomitejas sēdē tika apstiprinātas Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) sportistu atbalsta pamatnostādnes nākamajam olimpiskajam ciklam un LOK 2022.gada budžets 1.lasījumā.
2

Klausītava | Sporta studijas podkāsts: atskats uz 2021.gadu

Reinis Ošenieks, Raimonds Gekišs un Dāvids Ernštreits jaunakajā "Sporta studijas" podkāstā atskatījās uz sporta notikumiem, pārsteigumiem, piemēriem un personībām Latvijas sportā 2021. gadā.