Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2935, Did:0, useCase: 0

Vrubļevskis: "Olimpiskās spēles nekad nav bijušas pārceltas uz citu gadu"

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

Vrubļevskis: "Olimpiskās spēles nekad nav bijušas pārceltas uz citu gadu"
LOK prezidents Aldons Vrubļevskis. Foto: Zigismunds Zālmanis, olimpiade.lv

Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Aldons Vrubļevskis uzskata, ka Tokijas olimpiskās spēles netiks pārceltas uz nākamo gadu - par to liecina viss: gan pieredze, gan intuīcija, gan fakti. Par to mūsu vadošais funkcionārs paziņoja Latvijas Televīzijas pirmdienas raidījumā "Sporta Studija". Par eventuālajām izmaiņām liek domāt koronavīrusa pandēmija.

Ko LOK prezidents šobrīd iesaka darīt saviem sportistiem?
- Gatavoties olimpiskajām spēlēm, kā iepriekš plānots, šobrīd nekādu negatīvu jaunumu nav.

Kad varētu būt nākamais atskaites punkts notikumu attīstībā?
- Tas varētu būt pēc četrām nedēļām, kad Starptautiskā olimpiskā komiteja (SOK) solījusi pieņemt gala lēmumu: spēles sāksies paredzētajā laikā vai tiks pārceltas. Šobrīd sportisti gatavojas uz 24. jūliju.

Kāda ir LOK nostāja šajā jautājumā: jānotiek plānotajā laikā vai jāpārceļ?
- Lasām olimpisko hartu: olimpiskā cikla ceturtajā gadā notiek olimpiskās spēles. Tagad ir ceturtais gads, šogad spēlēm ir jābūt. Tās notiks paredzētajos datumos (no 24. jūlija līdz 9. augustam) vai tiks pārceltas vēlāk - tas jau ir cits jautājums. Bet šogad spēles būs.

Tā ir pārliecība, intuīcija vai fakti?
- Par to liecina viss: gan pieredze, gan intuīcija, gan fakti. Jo olimpiskās spēles nekad nav pārceltas uz citu gadu. Ir bijušas tikai atceltas sakarā ar pirmo un otro pasaules karu.

Tātad spēlēm jānotiek šogad un nav iespējas pārcelt uz nākamo gadu?
- 21. gadā jau sākas nākamais olimpiskais cikls. Vienā olimpiskajā ciklā divas olimpiskās spēles nenotiks. Nākamajā olimpiskajā cilā spēles ir paredzētas 2024. gadā Parīzē.

Vai šāds viedoklis dominē arī SOK?
- Domāju, ka jā. Un tas ir par pamatu teikumam SOK prezidenta Tomasa Baha vēstulē atlētiem: nav runas par sacensību pārcelšanu [uz nākamo gadu], bet tiek izstrādāti vairāki scenāriji, tajā skaitā par atlikšanu uz vēlāku laiku [šogad].

Dažu valstu olimpiskās paziņojušas, ka boikotēs spēles, ja tā notiks plānotajā laikā.
- To mēs vēl nezinām, vai tie ir gala lēmumi. Atceroties iepriekšējās reizes, kad kādas valstis paziņoja par nepiedalīšanos, to valstu sportisti tomēr meklēja un atrada iespējas piedalīties kā neitrāli atlēti. Sportisti gatavojas olimpiskajām spēlēm - dažiem tā ir vienīgā reize dzīvē. Ja ir apstākļi, kas pieļauj iespēju rīkot spēles un piedalīties tajās, tad mums ir jāļauj sportistiem to sapni piepildīt.

Kā ar godīguma principu olimpiskajā kvalifikācijā un sportistu gatavošanās procesu?
- Ja runā par godīgu spēli - nekad nav bijis tā, ka visiem sportistiem bijuši vienādi apstākļi, lai sagatavoties. Piemēram, Albānija un Zanzibāra vai ASV un Krievija. Šiem sportistiem nekad bijuši vienādi gatavošanās apstākļi, katrs ir gatavojies pa savam. Šobrīd tie apstākļi varbūt ir diferencētāki, bet katram savi.

Par olimpiskajām spēlēm būs skaidrs pēc mēneša vai varbūt tomēr ātrāk?
- Pieļauju, ka ātrāk, jo SOK ir teikusi, ka četru nedēļu laikā būs skaidrība. Iespējams, ka tas būs pēc nedēļas, divām, vai trijām.

Izmantotie resursi:
Latvijas Televīzijas raidījums "Sporta Studija"

  +3 [+] [-]

, 2020-03-24 14:46, pirms gada
Paiet 15min un ziņa, ka pārceļ uz 21.gadu 🤦🏻‍♂️.

     [+] [-]

, 2020-03-24 14:54, pirms gada
Aged like milk

     [+] [-]

, 2020-03-24 14:56, pirms gada
...nu piedod Aldoni, bet tik pieredzējušai personai, kā Tev nu gan ir ļoti diletantiski spriedelējumi un izpratne par globāliem procesiem pasaulē!!!

  +1 [+] [-]

, 2020-03-24 17:36, pirms gada
Aldonis priecīgs, bezmaksas ekskursija uz Japānu tomēr būs! Tiesa, mazliet vēlāk kā plānots, bet dāvinātam zirgam zobos neskatās...

     [+] [-]

, 2020-03-24 19:20, pirms gada
No Aldoņa Nostradamus nesanāks...

     [+] [-]

, 2020-03-24 22:21, pirms gada
Par to liecina viss: gan pieredze, gan intuīcija, gan fakti.
Tā ir, ka tie vecie perdeļi uz desmitiem gadu aizsēžas savās siltajās vietās. Ne vairs intuīcija, ne arī galvā kāds asums.