Mūze: "Ir sāpīgi neredzēt Zigismundu olimpiskajā komandā"
Latvijas vadošā šķēpmetēja Līna Mūze šobrīd gatavojas savām otrajām olimpiskajām spēlēm, taču neslēpj, ka ir sāpīgi delegācijas sastāvā neredzēt draugu Zigismundu Sirmo, kurš šim sporta forumam nekvalificējās.
Šķēpmešanā Latviju gaidāmajās olimpiskajās spēlēs Tokijā bez Mūzes pārstāvēs arī valsts rekordiste Madara Palameika, Anete Kociņa un Gatis Čakšs. Mūzes vienīgā olimpiskā pieredze ir 2012. gadā Londonā, kad viņa bija 13. vietā. Latviete kvalificējās arī Riodežaneiro spēlēm, taču smagas traumas dēļ tajās nestartēja.
“Skaitu šīs tomēr kā savas trešās spēles. Tas nekas, ka Riodežaneiro nestartēju – tik un tā skaitījos olimpiskās komandas dalībniece. Paldies par to Latvijas Olimpiskajai komitejai,” žurnālistiem teica Mūze.
Mūze šobrīd ir Latvijas spēcīgākā šķēpmetēja, kura šajā ciklā pat divas reizes spēja pārsniegt olimpisko normatīvu (64 metri). Savu personīgo rekordu – 64,87 metri – viņa uzstādīja 2019. gadā. Savukārt šajā sezonā viņa maijā Jelgavā nebija tālu no sava labākā sasnieguma – Jāņa Lūša piemiņas kausā aizmests 64,81 metrs.
“Šķēpmešana vispār ir ļoti interesanta disciplīna – vari mest desmit metrus tālāk vai tuvāk, vienās sacensībās metiens var būt ļoti tehnisks... Ir jābūt gatavam uz daudzām lietām, kurām konkrētajā brīdī ir jāsakrīt. Jācenšas, lai tas izdotos. Tāpēc esmu ļoti priecīga būt Latvijas labākā šķēpmetēja. Gribētu tā arī turpināt. Tomēr es vēlētos visu laiku mest 62-66 metru robežās. Pagaidām tas nav izdevies, bet laika vēl ir daudz. Noteikti gribētu to realizēt olimpiskajās spēlēs,” pauda Mūze.
Līdz olimpiskajām spēlēm Mūze sava trenera Kimmo Kinnunena vadībā tepat Latvijā aizvadīs treniņnometni, bet uz Tokiju viņa dosies nedēļu pirms kvalifikācijas. Tā dāmu šķēpmetējām būs 3. augustā, kamēr fināls gaidāms trīs dienas vēlāk. Konkrētus mērķus šīm sacensībām latviete gan nav uzstādījusi. “Jau kopš Riodežaneiro spēlēm dzīvoju pēc principa – kurš ne uz ko nav cerējis, tas nepiedzīvo vilšanos. Ar šādu domu ceļos un dodos gulēt. Protams, izdarīšu maksimāli no tā, ko varu, bet solīt nevaru neko. Ceru uz to pašu labāko. Domāju, karstums netraucēs. Tas ir patīkams. Kā stāstīja mūsu daktere Līga Cīrule, eksplozīvajiem sporta veidiem tas pat nāk par labu.”
Mūzes draugs ir latviešu šķēpmetējs Sirmais, kuram pēc ilgas cīņas ar veselības problēmām neizdevās kvalificēties Tokijas spēlēm.
“Man ir sāpīgi neredzēt Zigismundu komandā. Ar savu milzīgo darbu, ko ieguldīja, lai atgrieztos pēc divām pleca operācijām, viņš būtu viens no tiem, kurš būtu pelnījis, bet rezultāti runā paši par sevi. 85 metri bija ļoti augsts normatīvs. Paļaujos uz to, ka pēc trim gadiem Parīzes olimpiskajās spēlēs startēsim abi,” cerīgi sacīja Mūze.
+2 [+] [-]
Iztērēta kaudze naudas un sabojāta veselība. Tai pašā laikā Kociņa brauc uz Olimpiādi, pateicoties tai pašai vecajai trenerītei! Ko sēsi to pļausi!
Un ticības modernajai medicīnai nav pilnīgi nekādas, viņi reti kad paši saprot, ko ārstē, tikai naudu kāš! It īpaši tas attiecas uz pleciem un ceļgaliem, tie mūsu ķirurgiem ir ķīniešu ābece...
+1 [+] [-]
-2 [+] [-]
-1 [+] [-]
+5 [+] [-]
-1 [+] [-]
-1 [+] [-]
+2 [+] [-]
-2 [+] [-]
+1 [+] [-]
Vasiļevskis viņas vadībā rekordu uzmeta, Kociņa brauc uz Olimpiādi, Sirmais jaunībā blieza riktīgi. Tie ir fakti. Tātad, viņa zināja, ko dara.
Kas notika trijstūrī Sirmais-Eiduka-Lūsis, zina tikai viņi. Noteipotā pleca laikā trijstūris jau ietekmēja visus procesus pilnā sparā.
+4 [+] [-]
+2 [+] [-]
[+] [-]
-1 [+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]