Sevastovai un Ostapenko favorītu statusā cīņas par ceturtdaļfinālu
Anastasija Sevastova un Aļona Ostapenko šodien turpinās Čārlstonas "Premier" sērijas turnīru, 3. kārtā tiekoties ar ārpus ranga pirmā simtnieka esošām tenisistēm. Sevastovai plkst. 18:00 mačs pret tunisieti Onsu Žabūru, bet Ostapenko uzreiz pēc tam tajā pašā kortā spēle pret ungārieti Fanniju Štollāru.
Anastasija Sevastova (#26) – Onsa Žabūra (#131)
Sevastovai vakar gūtā 6:3, 6:4 uzvara pār Andrea Petkoviču ļāva pārtraukt trīs zaudējumu sēriju un gūt pirmo panākumu kopš 23. februāra, kad viņa sasniedza Dubaijas pusfinālu. Anastasija dominēja 1. setā pret Petkoviču, bet Vācijas tenisiste 2. setā pēc tam, kad sāka spēlēt labāk, guva ceļgala savainojumu, tobrīd jautājumiem par cīņas uzvarētāju vairs neesot.
Kas Sevastovu gaida tālāk? Mačs, kas būs kā skatīšanās spogulī. 22 gadus vecā Žabūra spēlē tādu pašu tenisu kā Sevastova, proti, viņai ir daudzveidīgs teniss ar "dropšotiem", "slaisiem" un arī "svecēm". Viņa mēdz arī asi spēlēt no gala līnijas un labprāt dodas pie tīkla. Tunisiete pa bumbiņu sit spēcīgāk nekā Anastasija.
Žabūrai bija sekmīga junioru karjera, divus gadus pēc kārtas spēlējot "French Open" finālā. Onsa 2010. gadā zaudēja Eļinai Svitoļinai, bet 2011. gadā uzveica Moniku Puigu. Pēc tās uzvaras viņa sasniedza savu reitinga rekordu, tiekot līdz 4. vietai.
Profesionālajā tenisā viņa vēl nav tikusi līdz Top 100. Viņas rekords ir 118. vieta aizpagājušā gada martā. Žabūra ir visu segumu spēlētāja, bet ITF līmenī, kur viņai 10 tituli, lielākie panākumi bijuši uz māla, kur viņai septiņas trofejas. Uz zālāja divas, bet uz cietā seguma viena.
WTA līmenī viņai labākais rezultāts ir ceturtdaļfināls, tik tālu divreiz tiekot "International" sērijas turnīros – 2013. gadā Baku un šogad Taipejā. Abos zaudētājos mačos viņai sāpīgi zaudējumi. Pirms četriem gadiem Azerbaidžānā potītes savainojuma dēļ izstāšanās pret Magdu Lineti, esot vadībā ar 6:3, 4:1! Cita versija bija nevēlēšanās pusfinālā spēlēt pret Izraēlas tenisisti Šaharu Pēru. Savukārt 3. februārī Taipejā ar 1:6, 6:3, 6:7(4) zaudētajā mačā pret Svitoļinu viņai bija četras mačbumbas.
Čārlstonā Žabūra izmantoja otro iespēju kā laimīgā zaudētāja. Viņa kvalifikācijas 2. kārtā zaudēja citai otrā simta spēlētājai Eižai Muhamadai. Pamatturnīrā ar 6:4, 6:1 apspēlēta Marina Erakoviča un ar 6:4, 6:4 pieveikta jau pieminētā Linete – tenisistes, kuras nav māla spēlētājas.
Žabūra tikai vienreiz (1-7) uzvarējusi Top 30 spēlētāju, šo uzvaru gūstot februārī Dubaijā, kur ar 7:6(6), 2:6, 6:4 pieveikta 22. rakete Anastasija Pavļučenkova. Sevastova šogad nav zaudējusi ārpus Top 100 esošām tenisistēm. Pēdējā tāda neveiksme viņai bija oktobrī Maskavā, kur ar piecām mačbumbām zaudēts Krievijas tenisistei Annai Bļinkovai (#246).
Aļona Ostapenko (#66) – Fannija Štollāra (#282)
Mūsu otrajai raketei Ostapenko Čārlstonas turnīrs pretinieču līmeņa ziņā vairāk izskatās pēc ITF sacensībām, nevis "Premier" līmeņa turnīra. Ostapenko pirmo trīs pretinieču reitings ir sekojošs: 119, 91 un 282. Trešajā mačā tika gaidīta tikšanās ar pavisam nesen Indianvelsā uzvarējušo Jeļenu Vesņinu (#14), taču Krievijas tenisiste turpina karjeras nozīmīgākā titula svinības un vakar divos taibreikos zaudēja ungāru tīnei Štollārai.
18 gadus vecā Štollāra, kura rangā vēl nav bijusi augstāk par 252. vietu un var lepoties ar vienu ITF 10 000 vienspēļu titulu, līdz šim vēl ne reizi nebija sacentusies ar spēlētāju, kura ir augstāk par Ostapenko ieņemto 66. pozīciju. Vakar, izmantojot paviršās Vesņinas kļūdas, viņai karjeras lielākā uzvara, pirmoreiz pārbaudot savu varēšanu pret Top 20 spēlētāju.
7:6(7), 7:6(3) gūtā uzvara pār Vesņinu jaunajai ungārietei ir tikai trešā uzvara WTA pamatturnīros. Pirmā bija februārī Budapeštā pret 69. numuru Danku Koviniču (6:2, 7:6(4)), bet otrā šonedēļ Čārlstonā pret 133. pozīcijas īpašnieci Muhamadu (6:3, 7:5).
Ostapenko mačā pret Štollāru būs pārsvars spēka spēlē, toties var rasties problēmas pacietības trūkuma dēļ, jo viņu gaida tikšanās ar tenisisti, kurai aizsardzība ir labāka par uzbrukumu. Kā zināms, Aļonai nospēlēt pacietīgi un nesist ar visu jaudu izdodas ne tik regulāri, kā to varētu vēlēties.
Tiesa, šonedēļ ir bijušas pozitīvas vēsmas. Ostapenko nospēlējusi piecus setus (6:4, 6:2, 6:2, 4:6, 6:2) un visos četros uzvarētajos viņa darbojās ar kontrolētu agresivitāti, tikai vakar vidējā setā pret Mariju Sakari bija pamatīgas nekārtības, vēlāk gan spējot noregulēt savu agresīvo uzbrukumu. Štollāra ar aizsardzību, kas balstīta uz laba līmeņa pārvietošanos, ieskaitot mālam raksturīgo slīdēšanu, paveica lielas lietas pret Vesņinu, kura dominēja, taču to darīja nekvalitatīvi.
Aļonai šodien divi mači, jo kopā ar amerikānieti Rakeli Atavo dažas stundas pēc vienspēles jāaizvada dubultspēļu turnīra ceturtdaļfināls, kur viņām pretī stāsies "Grand Slam" čempiones Andrea Hlavāčkova un Sanja Mirza.
...Tunisiete pa bumbiņu sit spēcīgāk nekā Anastasija...
Mūsējā arī māk uzsist, tik to dara neregulāri - vai nu saprot, ka 100% tā nespēs vai arī, visdrīzāk, mentalitāte tāda.
Būtu kārtīgi izlasījuši Bērziņu: "...Žabūra spēlē tādu pašu tenisu kā Sevastova..", "Tunisiete pa bumbiņu sit spēcīgāk nekā Anastasija.", "Žabūra ir visu segumu spēlētāja, " utt.
Nekur rakstā nav neviena argumenta, kādēļ Sevastova ir augstāk rangā un acīmredzot, arī spēlē labāk. Eksperts!