Layout: current: getMobLayoutSmall (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getMobLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2964, Did:0, useCase: 0

Foto: mohammad_saemian / Unsplash
2

Sporta špikeris: kāpēc lielākā daļa tenisistu pirms serves apskata vairākas bumbiņas?

Tenisa skatītāji noteikti būs ievērojuši, ka lielākā daļa tenisistu pirms servēm saņem vairākas bumbiņas, tad tās apskata un patur sev divas. Šāda prakse tenisā ir novērojama jau ilgu laiku. Bet kāpēc tā tiek darīts un vai saņemtajām tenisa bumbiņām ir atšķirība?
Foto: Romāns Kokšarovs /F64

Sporta špikeris: fakti un skaitļi par Latvijas hokeja izlasi un tās spēlētājiem

Latvijas hokeja izlase jau šodien sāks dalību pasaules čempionātā Rīgā. Tuvākās pāris nedēļas paies hokeja trakumā, tāpēc, lai tu nepazustu diskusijās ar darba kolēģiem, ģimenes locekļiem, radiem un draugiem, esam apkopojuši dažādus faktus par un ap Latvijas hokeju un mūsu spilgtākajiem šī sporta veida pārstāvjiem, ar kuriem varēsi paspīdēt pie pusdienu galda, pīpētavā vai malkojot kafijas tasi ar kādu draugu vai draudzeni.
Foto: canva.com
2

Sporta špikeris: pasaules čempionāta hokejā izspēles kārtība

Piektdien, 21. maijā, sāksies 2021. gada pasaules čempionāts hokejā, kas ir Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) rīkots turnīrs. Šī būs otrā reize, kad čempionāts notiks Latvijā.
Foto: Degruyter.com
1

Sporta špikeris: kas ir dopings? Antidopinga kodekss - tā definīcijas līkločos

Sabiedrībā tiek uzskatīts, ka dopings ir tikai kādas aizliegtās substances lietošana, bet patiesībā, skatoties no Pasaules Antidopinga kodeksa perspektīvas, dopings tiek definēts kā viens vai vairāki kodeksa noteikumu pārkāpumi.
Mairis Briedis ar iegūtajiem tituliem. Foto: World Boxing Superseries

Sporta špikeris: kas īsti ir pasaules čempiona tituls boksā?

Cīnīties par pasaules čempiona titulu ir daudzu bokseru sapnis un karjeras mērķis, taču ko šis vārdu salikums īsti nozīmē un kas tie tādi par burtiem titula nosaukumā? Atbildot uz šiem jautājumiem, jāņem vērā, ka profesionālais bokss principā ir nedaudz ārpus klasiskā sporta rāmjiem un dzīvo pēc saviem, ne vienmēr godīgiem noteikumiem.
Šī gada "Red Bull" komandas formula. Foto: Motorsport Images

Sporta špikeris: kā šogad mainījušies F-1 spēkrati?

Ar šo gadu Pirmās formulas (F-1) čempionātā bija jāsākas jaunai ērai – ievērojami citādāka izskata bolīdi, zemā profila riepas ar 18 collu diskiem, izmaiņas aerodinamikā un citas atšķirības. Tas nozīmētu, ka jaunās formulas praktiski tiktu radītas no nulles. Tomēr jau skaidri noteiktajos plānos iejaucās Covid-19 pandēmija un tās radītās finansiālās sekas, tāpēc šī iecere bija jāiesaldē un jāatliek uz nākamo gadu. Līdz ar to šogad F-1 čempionātā braucēji sacenšas ar teju identisku tehniku kā pērn – ar nelielām, taču pietiekami būtiskām izmaiņām. Tās ieskicējam šajā "Sporta špikera" rakstā.
YEKINDAR un broky. Foto: "Rush B Media"/HLTV
7

YEKINDAR un broky uz pasaules esporta kartes: cik kruti viņi ir?

Latvijas esporta zvaigznes ir Mareks YEKINDAR Gaļinskis un Helvijs broky Saukants. Abi ir ļoti prasmīgi spēles "Counter-Strike: Global Offensive" (CS:GO) meistari, taču cik kruti viņi ir uz pasaules vadošo spēlētāju fona? Portāls Sportacentrs.com lūkoja to noskaidrot, prasot viedokli tiem, kuri esporta vidē nav apmaldījušies.
Antidopinga darbinieku izmantotās BEREG-Kit stikla pudelītes. Foto: Berlinger.com

Sporta špikeris: kā notiek ārpussacensību dopinga kontroles procedūra?

Antidopinga pārstāvji visā pasaulē iegulda ļoti lielu darbu, lai vismaz mazinātu aizliegtu vielu lietošanu sportā. Tomēr krāpnieki aizvien bieži pamanās būt soli priekšā ķērājiem. Sportacentrs.com piedāvā ieskatīties, kā realitātē izskatās ārpussacensību dopinga kontroles procedūra.
Deniss Vasiļjevs
Foto: AFP/Scanpix
1

Daiļslidošanas komentētāju terminus un epitetus skaidrojot

Latvijas sporta līdzjutēji vēl nav pieraduši, ka olimpiskajās spēlēs ledus arēnā jāmeklē arī Latvijas daiļslidotāji, taču piektdien ar īso programmu savu uzstāšanos sāks Deniss Vasiļjevs, bet nākamnedēļ dāmu konkurencē startēs mūsu jaunākā olimpiete Diāna Ņikitina.
Ilustrācija no Maira Brieža un Maika Peresa cīņas par to, kas ir klinčs
Foto: Romāns Kokšarovs/F64
6

Boksa komentētāju terminus un epitetus skaidrojot

Tuvojoties sestdienas lielajai boksa cīņai starp Mairi Briedi un Oleksandru Usiku, kad Arēnā Rīgā notiekošo vēros arī cilvēki, kas ar boksu uz „jūs” un nepārzina šī sporta veida smalkumus, Sportacentrs.com piedāvā rakstu sērijas „Komentētāju epitetus skaidrojot” turpinājumu, lai nozīmes ziņā grūti pārvērtējamās cīņas vērošanu netraucētu atsevišķu terminu skaidrošana.