Layout: current: getMobContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getMobContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:139, Did:0, useCase: 3

Autors: Mārcis Martini

Aleksandrs Samoilovs pirms Rio kļuvis par LSPA studentu

Aleksandrs Samoilovs pirms Rio kļuvis par LSPA studentu
Aleksandrs Samoilovs LSPA uzņemšanas pārbaudījumu laikā

Nedēļu pirms starta Olimpiādes spēlēs, Latvijas Olimpiskās komandas “Rio 2016” dalībnieks pludmales volejbolā Aleksandrs Samoilovs kļuvis par studentu Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā (LSPA), kur turpmākos četrus gadus apgūs LSPA bakalaura programmu “Sporta zinātne”, lai iegūtu kvalifikāciju kā sporta veida vecākais treneris volejbolā un vadītājs sporta jomā.

“Esmu nolēmis iegūt jaunas zināšanas sportā. Šobrīd man jau ir Banku augstskolā iegūts bakalaura un maģistra grāds finansēs, kā arī Biznesa vadības koledžā apgūta pirmā līmeņa augstākās izglītības programma jurisprudencē. Tomēr uzskatu, ka izglītības un zināšanu nekad nevar būt par daudz,” savu iestāšanos LSPA komentēja Aleksandrs Samoilovs.

Šonedēļ Samoilovs kopā ar 213 LSPA reflektantiem kārtoja iestājpārbaudījumu fiziskajā sagatavotībā. Visiem LSPA reflektantiem, tai skaitā Samoilovam, divu dienu laikā bija nepieciešams izpildīt septiņus fiziskās sagatavotības kontroles testus, atbilstoši LSPA izstrādātajiem vērtēšanas kritērijiem. Gan puišiem, gan meitenēm bija jāveic lokanības pārbaude, tāllēkšana no vietas, 20 metru skrējiens un atspoles skrējiens, kā arī jāizpilda vēdera preses vingrinājums. Paralēli jau minētajiem fiziskās pārbaudes testiem, meitenēm bija jānoskrien 2 kilometru kross un jāveic roku saliekšana – iztaisnošana balstā guļus, savukārt puišiem jāskrien 3 kilometru kross un jāveic spēka izturības pārbaude, pievelkoties pie stieņa.

„LSPA īpaši atbalsta augstas klases sportistus, kuri Sporta akadēmijā var studēt pēc individuāla studiju plāna, kas paredz iespēju studiju programmu apgūt ilgākā laika posmā nekā to nosaka studiju nolikums,” norāda Akadēmijas rektors, profesors Jānis Žīdens. „Darām visu, lai pēc aktīvo sporta gaitu beigām, mūsu sporta meistari ar savu pieredzi paliek nozarē un savas zināšanas tālāk nodod jaunajiem talantiem. Šobrīd Akadēmijā studē arī izcilais pludmales volejbolists Mārtiņš Pļaviņš, gaidāmo Olimpisko spēļu dalībnieks, Latvijas šosejas riteņbraucējs Toms Skujiņš un citi augstas klases sportisti,” informē rektors.

Šovasar jauno studētgribētāju dokumentu pieņemšana LSPA turpināsies. Bakalaura programmās, maģistrantūrā un doktorantūrā notiks studentu papildus uzņemšana 30.augustā; neklātienes studijām bakalaura programmās „Sporta zinātne” un „Fizioterapija” dokumentus pieņems no 22. līdz 26.augustam, bet pirmā līmeņa programmā “Izglītības un sporta darba specialists” no 29.augusta līdz 1.septembrim.

Detalizēta informācija par uzņemšanu jaunajam studiju gadam atrodama mājaslapā: NĀC STUDĒT LSPA


"Sporto visa klase" sestās sezonas atklāšana "Arēnā Rīga". Foto: Latvijas Olimpiskā komiteja

LOK pārtrauc projekta "Sporto visa klase" sezonu un atceļ finālsacensības

Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) savā mājaslapā paziņojusi, ka projekta “Sporto visa klase” 6. sezona tiek pārtraukta un plānotās finālsacensības šajā mācību gadā tiek atceltas.
"Sporto visa klase" sestās sezonas atklāšana "Arēnā Rīga". Foto: Latvijas Olimpiskā komiteja

Koronavīrusa dēļ LOK uz laiku aptur "Sporto visa klase" sacensību norisi

Saistībā ar koronavīrusa COVID-19 izplatības ierobežošanas pasākumu ieviešanu Latvijā, Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) līdz 2020. gada 30. aprīlim aptur projekta “Sporto visa klase” saistīto sacensību organizēšanu, līdz ar to visas plānotās sacensības tiek atceltas.
Roberto Puķītis
Foto: Romāns Kokšarovs/F64
3

IZM: Sportistiem ir tiesības paust kritiku par sporta organizatorisko procesu

Sportistiem, sporta treneriem un sporta darbiniekiem ir tiesības brīvi paust uzskatus un viedokli, tostarp arī kritiku par sporta organizatorisko un pārvaldības procesu, un šādas tiesības, ja tās tiek izmantotas, ievērojot vispārpieņemtos ētikas principus un normas, ir aizsargājamas, aģentūrai LETA uzsvēra Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM).