Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:777, Did:0, useCase: 0

Lielbritānijā plāno aizliegt izmantot pokera statistikas programmas

Pirms pāris nedēļām pokera istaba PokerStars paziņoja par ierobežojumiem pokera statistikas programmatūras lietošanā viņu istabā, un nupat kļuvis zināms, ka Lielbritānijas Azartspēļu komisija ir nopietni pieķērusies šī jautājuma izskatīšanai.

Lielbritānijas Azartspēļu komisija pagājušo nedēļu publicēja preses rezlīzi, kurā min sekojošu "noteikumi, kas attiecas uz online pokeru starp spēlētājiem līdz šim nav bijuši noteikti, mēs esam skatījuši tikai attiecības starp spēlētājiem un pokera istabu, taču mēs vēlamies to mainīt un lai samazinātu negodprātīgu spēlētāju rīcību, kas izmanto risinājumus, kuru mērķis nav godprātīga spēle, mēs sadarbībā ar licencētām Lielbritānijas online pokera istabām uzsāksim darbu, lai varētu sagatavot grozījumus, kas attieksies tieši uz spēlētājiem savā starpā".

Par vienu no lielākajām online pokera istabu problēmām min pokera botus - automatizētus programrisinājumus, kas spēlētāja vietā spēlē pret citiem spēlētājiem. Šādi ļaunprātīga programma un tās izstrādātāji pokera industrijai nodara daudzus miljonus dolārus lielus zaudējumus, kā piemēru, var minēt pirms pāris mēnešiem izskanējušo skandālu, kad PokerStars istabā tika atklāta cilvēku grupa no Krievijas un Kazahstānas, kas izmantojot botus un spēlējot pie Pot Limit Omaha mazo likmju galdiem, nopelnīja daudzus miljonus dolārus.

Visus šajā skandālā iesaistītos spēlētājus izslēdza no pokera istabas un nauda tika atgriezta spēlētājiem, tomēr kā rāda pieredze tad šo skandālu izdevās atklāt pateicoties vien spēlētāju modrībai, kas bija kļuvuši par šīs afēras upuriem, un kas ziņoja PokerStars un Lielbritānijas Azartspēļu komisijai par šiem negodprātīgajiem spēlētājiem, tomēr pats svarīgākais šajā lietā bija tas, ka nekādas citas sankcijas pret spēlētājiem uzsākt nevar, jo to neparedz neviena likumdošana.

"Mēs esam griezušies pie pokera istabām ar lūgumu sniegt informāciju gan par šo gadījumu, gan arī citiem aizdomīgiem gadījumiem, kuros ir konstatēta negodprātīga spēlētāju rīcība, izmantojot ļaunprātīgu pokera programatūru, jo mēs vēlamies izstrādāt izmaiņas likumos, kas varētu pakļaut šādus spēlētājus sodīt pēc krimināllikuma atbilstošiem pantiem. Tāpat mēs vēlamies, lai pokera istabas lielāku uzmanību pievērstu spēlētāju drošības nodrošināšanai, tai skaitā arī tam, lai online pokers nebūtu pieejams nepilngadīgām personām." preses relīzē paziņo Lielbritānijas Azartspēļu komisijas pārstāvis. "Mēs vēlamies izstrādāt jaunus drošības standartus un panākt, ka šīs izmaiņas ir saistošas gan pokera istabām, gan arī pokera spēlētājiem."

Redaktora piezīme: Vēlies spēlēt online pokeru Latvijā? Pievienojies vienīgajai Latvijā licencētai pokera istabai - Olybet Pokers.