Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:338, Did:0, useCase: 3

Rinkevičs/Bedrītis uzvar spraigā trīs setu cīņā un sasniedz pamatturnīru

Kristaps Pildiņš
Kristaps Pildiņš

Rinkevičs/Bedrītis uzvar spraigā trīs setu cīņā un sasniedz pamatturnīru
Artūrs Rinkevičs un Ardis Bedrītis. Foto: FIVB

Latvijas pludmales volejbolistiem Artūram Rinkevičam un Ardim Danielam Bedrītim izdevies iekļūt "Beach Pro" tūres "Challenge" posma pamatturnīrā, kas risinās Turcijā. Latvieši izšķirošajā cīņā ar 2-1 pārspēja kanādiešus Danielu Dīringu un Semu Šakteru.

• Rinkevičs un Bedrītis kvalifikācijas turnīru sāka ar negaidīti pārliecinošu uzvaru pār itāliešiem Jakobu Vindišu un Džanluku Dal Korso. Tādējādi latvieši nonāca uzvaras attālumā no līdz šim nesasniegtā "Challenge" līmeņa pamatturnīra. Lai tajā iekļūtu, vajadzēja pieveikt Danielu Dīringu un Semu Šakteru no Kanādas, kuriem pirmā kārta bija brīva.

• Spēles sākums nedaudz labāks padevās latviešiem, kuriem izdevās izvirzīties vadībā ar 7:5. Līdz tehniskajam pārtraukumam situācija nemainījās, Latvijas duetam saglabājot iekrāto pārsvaru. Pēc pārtraukuma Bedrītis atzīmējās ar bloku, palielinot rezultāta starpību līdz trim punktiem. Latvieši pārliecinoši spēlēja pie pretinieku serves, seta galotnē esot vadībā ar 19:16. Kanādieši spēja lauzt cīņas gaitu, panākot izlīdzinājumu, bet pēdējais vārds bija Latvijas duetam. Pie pirmās setbumbas izspēles Dīrings skāra tīklu, kas nozīmēja 21:19 panākumu latviešiem.

• Otrā seta sākumā Latvijas pludmales volejbolistiem izdevās izvirzīties vadībā, bet pēc tam iekrāt arī piecu punktu pārsvaru (9:4). Pie sešu punktu pārsvara situācija strauji mainījās par labu kanādiešiem. Latvijas pludmales volejbolisti nespēja realizēt uzbrukumus, Dīrings atzīmējās ar eisu, rezultāta starpībai vairs esot tikai diviem punktiem. Pēc tehniskā pārtraukuma kanādieši panāca izlīdzinājumu, bet vēlāk arī pārņēma vadību. Seta galotnē iztika bez intrigas, Kanādas duetam esot pārākam ar 21:16.

• Trešo setu labi sāka kanādieši, izvirzoties vadībā ar 3:1. Bedrītim bija iespēja panākt izlīdzinājumu, bet labi pie tīkla nospēlēja Dīrings. Rezultāta starpība sasniedza arī trīs punktus (9:6), bet Latvijas pludmales volejbolisti nepadevās. Pirms seta galotnes Latvijas duets pietuvojās minimālā atstatumā (11:12), bet pēc pretinieku paņemtā pārtraukuma Bedrītis pieķēra bumbu blokā, palīdzot savam duetam panākt izlīdzinājumu. Bedrītis jau nākamajā izspēlē atzīmējās ar pārliecinošu bloku, bet Rinkevičs atspēlēja bumbu aizsardzībā (14:12). Priecāties bija pāragri, Rinkevičam divreiz nerealizējot pirmo mačbumbu. Kanādieši atjaunoja līdzsvaru uz tablo, bet pēdējais vārds tomēr bija Bedrītim, kurš labi uzservēja, bet brīdi vēlāk nokārtoja uzvaru nesošo punktu - 2-1 (21:19, 16:21, 16:14).

• Tādējādi pamatturnīrā spēlēs divi Latvijas dueti, Bedrītim un Rinkevičam pievienojoties Aleksandram Samoilovam un Jānim Šmēdiņam. Drīzumā notiks pamatturnīra grupu izloze, Latvijas duetiem noskaidrojot savus pretiniekus. Pamatturnīra cīņas sāksies piektdien.