Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2274, Did:0, useCase: 0

Latvija Tokijas paralimpisko spēļu kopvērtējumā tūdaļ aiz piecdesmitnieka

Ulvis Brože
Ulvis Brože @UlvisBrozhe

Latvija Tokijas paralimpisko spēļu kopvērtējumā tūdaļ aiz piecdesmitnieka
Rihards Snikus. Foto: lpkomiteja.lv

Tokijā no 24. augusta līdz 5. septembrim norisinās paralimpiskās spēles, kurās Latvijas komanda jau izcīnījusi četras godalgas – trīs sudrabus un vienu bronzu. Kopvērtējumā Latvija ieņem 51. vietu.

Medaļu kopvērtējumā priekšroka tiek dota valstīm ar zelta medaļām – pat tad, ja zelts ir vienīgā godalga, konkrētā valsts atradīsies augstāk par to, kura izcīnījusi vairāk medaļas, bet nav tikusi pie zelta. Tieši tāpēc Latvija kopvērtējumā atrodas 51. vietā. Mūsu sportisti izcīnījuši četras godalgas – jātnieks Rihards Snikus divreiz ticis pie sudraba iejādē, Diānai Dadzītei ir sudrabs diska mešanā, bet Aigaram Apinim šajā disciplīnā ir bronza.

Pēc izcīnīto medaļu skaita Latvija ar četrām dala 34. vietu. Tikpat ir Jordānai, Čīlei, Īrijai, Dānijai, Šveicei, Tunisijai, Norvēģijai un Kazahstānā. Latvija ir vienīgā no minētajām valstīm, kurai nav zelta medaļas.

Medaļu kopvērtējuma vadībā atrodas Ķīna, kuras kontā ir 54 zelti, 35 sudrabi un 30 bronzas. Otrās vietas īpašniece Lielbritānija krietni iepaliek – 26 zelti, 20 sudrabi, 22 bronzas. Lielbritānija izcīnījusi teju divreiz mazāk medaļu nekā Ķīna – 119 pret 68. Kopvērtējumā trešajā vietā atrodas Krievijas Olimpiskā komiteja, kurai seko Amerikas Savienotās Valstis, Ukraina un Brazīlija.

Izmantotie resursi:
https://olympics.com/tokyo-2020/par...