Layout: current: getMobLayoutSmall (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getMobLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:103, Did:0, useCase: 2

Foto: Zvaigžņu stafete
2

Orientieristi cīnīsies par Valsts prezidenta balvu stafetē

Atzīmējot Latvijas Orientēšanās federācijas 60 gadu jubileju, 3. maijā Siguldas novadā pirmo reizi notiks Latvijas Valsts prezidenta balvas izcīņa orientēšanās stafetē “Zvaigžņu stafete”. Sacensību patrons ir Valsts prezidents Egils Levits.“Zvaigžņu stafete” ir nebijis sacensību formāts, kas notiks Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienas priekšvakarā, 3. maijā, skaistajos Gaujas Nacionālā parka Braslas mežos.

Video: EČ ziemas orientēšanās sportā. Vidējā distance.Sacensību ieraksts

EČ ziemas orientēšanās sportā. Vidējā distance.Sacensību ieraksts
Iznesīgais un staltais orientēšanās treneris Haralds Lūkins ar diviem no saviem talantīgajiem audzēkņiem – Karlīnu Dobuli un Nilu Romanovski. Foto: Ritvars Raits

Haralds Lūkins – orientēšanās treneris ar dejotāja stāju

Pasākumā "Ogres novada Gada balva sportā - 2022" ar Pateicībām tika novērtēti orientēšanās trenera Haralda Lūkina un viņa audzēkņu sasniegumi. Haralds jau no pirmā acu uzmetiena paliek prātā ar savu stalto stāju un raito soli. Kā izrādās, tos viņš ieguvis nodarbojoties ar sporta dejām. Lasītāju uzmanībai intervija ar Haraldu, kurā viņš atklāja, kā var apvienot šos divus it kā tik dažādos sporta veidus, turklāt darīt to ar lieliskiem panākumiem.
Latvijas komanda. Foto: Latvijas Orientēšānā federācija.

Latvijas jauniešiem uzvara un godalgas Skandināvijas junioru kausā orientēšanās sportā

Pagājušajā nedēļas nogalē norisinājās Skandināvijas junioru kauss, kas ir ikgadējas ziemas orientēšanās sacensības, kur Skandināvijas valstis labākos noskaidro 16, 18 un 20 gadīgo jauniešu grupās. Šogad uz šīm sacensībām devās arī Latvijas jaunieši,kuri izcīnīja godalgotas vietas, tajā skaitā arī uzvaru.

Video: EČ ziemas orientēšanās sportā. Sprinta stafete. Sacensību ieraksts

EČ ziemas orientēšanās sportā. Sprinta stafete. Sacensību ieraksts
Anna Ulvensoena un Jorgens Baklids. Foto: A.Veckalniņš.

Ar norvēģu uzvaru sprinta stafetē orientēšanās noslēdzās gada svarīgākās sacensības Madonā

Šodien "Smeceres sila" tarsē noslēdzās šī gada svarīgākās sacensības Madonā - Eiropas čempionāts, Pasaules kausa posms, pasaules junioru čempionāts un Eiropas jauniešu čempionāts ziemas orientēšanās sportā. Sprinta stafetē uzvarēja Norvēģija. Latvijai šī nedēļa noslēdzas ar četrām zelta medaļām Eiropas jauniešu čempionāta ieskaitē, un kopumā šīs starptautiskās sacensības no organizatoriskās puses aizritējušas ļoti veiksmīgi.

Video: EČ ziemas orientēšanās sportā. Stafete. Sacensību ieraksts

EČ ziemas orientēšanās sportā. Stafete. Sacensību ieraksts
Zeltu izcīnījuši jaunieši ar treneriem. No kreisās: N. Neimanis, L. Siliņš, R. Ļepeškins, R. Grasis, G. Ikaunieks.
1

Latvijas jauniešiem uzvara stafetē EČ ziemas orientēšanās Madonā, Ļepeškinam ceturtais zelts

Šodien Sporta un atpūtas bāzē “Smeceres sils” madonā ar komandu stafeti turpinājās Eiropas čempionāts ziemas orientēšanās sportā vairākās ieskaitēs. Eiropas jauniešu čempionātā Latvijas puišu komanda - Lūkass Siliņš, Renārs Grasis un Ritvars Ļepeškins - izcīnīja zelta medaļu, Ļepeškinam tiekot pie ceturtā zelta šajā čempionātā. Pasaules čempionātā junioru ieskaitē pārāki gan puišu, gan meiteņu konkurencē izrādījās somi, bet elites grupā sieviešu konkurencē zelta medaļa Zviedrijas komandai, vīriešiem – somu komanda. Rīt sacensību noslēdzošajā dienā norisināsies dinamiskā sprinta stafete.
Ritvars Ļepeškins (pa kreisi) izcīna trešo uzvaru.  Foto: A.Veckalniņš.
3

Ļepeškinam zelts arī garajā distancē jauniešiem EČ ziemas orientēšanās sportā Madonā

Ar garo distanci noslēgušies pēdējie individuālie starti starptautiskajām ziemas orientēšanās sacensībām Madonā. Pašā finiša taisnē mājinieks Ritvars Ļepeškins Eiropas jauniešu čempionātā spraigajā finiša sprintā apsteidza somu sportistu, izcīnot uzvaru garajā distancē ar masu startu un kļūstot jau par trīskārtēju čempionu. Jau sestdien un svētdien sacensības turpināsies ar stafeti, sprinta stafeti un atklātajām sacensībām.
Ritvars Ļepeškins. Foto: A.Veckalniņš
1

Madonietis Ļepeškins izcīna vēl vienu zeltu jauniešiem Eiropas čempionātā ziemas orientēšanās

Šodien "Smeceres sila" trasē Eiropas čempionātā ziemas orientēšanās sportā, kas ir šī gada nozīmīgākais sporta notikums Madonā, OK "Arona" pārstāvis Ritvars Ļepiškins kļuva par čempionu jauniešu grupā vidējā distancē, izcīnot zeltu otro dienu pēc kārtas.

Video: EČ ziemas orientēšanās sportā. Sprints. Sacensību ieraksts

EČ ziemas orientēšanās sportā. Sprints. Sacensību ieraksts
Zeltu izcīnījušais Ritvars Ļepeškins (vidū). Foto: A.Veckalniņš.
2

Ļepeškins izcīna Latvijai pirmo zeltu ziemas orientēšanās čempionātā

Noslēgusies pirmā sacensību diena ziemas orientēšanās sacensībās, kas uzskatāmas par starptautiskā kalendāra šī sezonas lielākajām sacīkstēm, un visas nedēļas garumā tās norisinās Sporta un atpūtas bāzē “Smeceres sils”, Madonā. Šodien, sacensību pirmajā dienā aizvadītas sacensības sprintā, kur par Eiropas jauniešu čempionu kļuva mājinieks Ritvars Ļepeškins, tādējādi atnesto pirmo zelta medaļu Latvijai ziemas orientēšanās sportā. PK kausa un EČ ieskaitē elites grupā kā spēcīgākie – igauniete Daisija Kudre-Šneidere un zviedrs Jonatans Štāls.

Jaunnedēļ Madonā tiks atklātas lielākās ziemas orientēšanās sacensības pasaulē

No 30. janvāra līdz 5. februārim Madonā norisināsies sezonas lielākais ziemas orientēšanās pasākums pasaulē, vienlaikus norisinoties Eiropas čempionātam pieaugušajiem, Pasaules kausa posmam, pasaules junioru čempionātam un Eiropas jauniešu čempionātam.
Kārlis Pauls Lasmanis. Foto: FIBA
3

LOV sastāvā vasaras sporta veidiem iekļauti 144 sportisti

LETA. Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) Konsultatīvā padome un LOV valde trešdien saskaņoja vasaras sporta veidu sastāvus 2023.gadam, tajā iekļaujot 32 sporta veidu 144 sportistus, tajā skaitā 12 neolimpisko sporta veidu pārstāvjus, informē LOV.

Mēneša izskaņā Latvijā norisināsies lielākās ziemas orientēšanās sacensības pasaulē

Mēneša izskaņā, no 30. janvāra līdz 5. februārim, Latvijā norisināsies sezonas lielākais ziemas orientēšanās pasākums pasaulē, vienlaikus norisinoties Eiropas čempionātam, Pasaules kausa posmam, Pasaules junioru čempionātam un Eiropas junioru čempionātam.
Nauris Neimanis reizēm vēl piedalās orientēšanās sacensībās, bet ļoti reti, jo tagad viņa galvenā prioritāte ir jauno sportistu trenēšana. Foto: personiskais arhīvs

Nauris Neimanis: "Mans orientierista ceļš sākās pirms 22 gadiem"

Jau pirms kāda laika biju nolēmis, ka interesanta varētu būt intervija ar Ogres novada sporta centra orientēšanās treneri Nauri Neimani. Nu, kad viņš tikko kā saņēma balvu "Gada treneris", kļuva skaidrs, ka īstais brīdis ir klāt.
Foto: Agris Veckalniņš
1

Madona uzņems lielākās ziemas orientēšanās sacensības pasaulē

Pēc diviem mēnešiem, no 30. janvāra līdz 5. februārim, Madonas pievārtē esošā sporta trase "Smeceres sils" kļūs par mājvietu lielākajam ziemas orientēšanās pasākumam pasaulē, kurā vienlaicīgi norisināsies vairākas sacensības: Eiropas čempionāts, Pasaules kausa posms, Pasaules junioru čempionāts un Eiropas jauniešu čempionāts.
Foto: Mareks Gaļinovskis.

Ar bagātīgu punktu ražu 6. posmā noslēgusies Baltijā lielākā rogaininga seriāla sezona

Pagājušajā nedēļas nogalē, 5. novembrī, pie tirdzniecības centra “Domina” ar sesto posmu, kam dots nosaukums “Rīgas Hausmaņa purva rogainings”, noslēdzās Baltijas valstīs lielākā komandu orientēšanās seriāla “Pilsētas leģendas” trešā sezona. Dažās distancēs norisinājās spraigas cīņas par godalgām posmā un kopvērtējumā, bet sešu stundu distancē ceturto reizi šogad maksimālos 200 punktus savāca Zigmunds Bībers un Alberts Jasāns (Laid mums tur laimē diet).
Elza Ķuze. Foto: Latvijas Orientēšanās federācija.

Pasaules junioru čempionātā Latvijas orientieristiem vairāki augstvērtīgi rezultāti

Pagājušajā nedēļas nogalē Portugālē notikušajā pasaules junioru čempionātā vairākus augstvērtīgus rezultātus sasniedza Latvijas pārstāvji, Elzai Ķuzei vidējā distancē izcīnot 13.vietu, bet Jēkabam Ločmelim garajā distancē iegūstot 21.vietu.
Latvjias komanda pasaules junioru čempionātā Portugālē. Foto: Latvijas orientēšanās federācija.

Rīt Portugālē Latvijas orientieristi uzsāks pārcelto pasaules junioru čempionātu

Rīt ar vidējo distanci Portugālē sāksies četrus mēnešus vēlāk pārceltais pasaules junioru čempionāts orientēšanās sportā, kur piedalīsies arī Latvijas izlase astoņu sportistu sastāvā.
Foto: Latvijas Orientēšanās federācija.

Saulītem un Ārniecei uzvaras sezonas noslēdzošajā LK posmā orientēšanās

Pagājušajā nedēļas nogalē Siguldā notikušajā noslēdzošajā Latvijas kausa posmā orientēšanās sportā uzvaras izcīnīja Matīss Saulīte un Līga Ārniece.
Rūdolfs Zērnis. Foto: Latvijas Orientēšanās federācija.

Rūdolfam Zērnim PK posmā orientēšanās sportā 36. vieta vidējā distancē

LETA. Rūdolfs Zērnis svētdien Šveicē izcīnīja 36.vietu Pasaules kausa (PK) posma orientēšanās sportā vidējā distancē.
Elza Ķuze. Foto: Latvijas orientēšanās federācija.

Latvijas sieviešu izlasei PK posmā orientēšanās sportā 11. vieta stafetē

LETA. Latvijas sieviešu izlase sestdien Pasaules kausa posmā orientēšanās sportā Šveicē izcīnīja 11.vietu stafetē, vīriešu izlasei ieņemot 18.vietu.
Rūdolfs Zērnis finišē šogad augustā Igaunijas pilsētā Rakverē notikušajā Eiropas čempionātā stafetē. Foto: Latvijas Orientēšanās federācija.

Latvijas orientēšanās izlase sezonu noslēgs Pasaules kausa fināla posmā Šveicē

Šīs sezonas trešais un noslēdzošais Pasaules kausa posms orientēšanās sportā šajā nedēļas nogalē no 1. līdz 3. oktobrim norisināsies Šveices Alpu kūrortpilsētā Davosā, kur piedalīsies arī Latvijas izlase.
Kristīne Kokina priecīga par piekto titulu maratona distancē. Foto: Latvijas Orientēšanās federācija.
2

LČ orientēšanās maratona distancē pirmais tituls Upītim, piektais Kokinai

Kā pēdējos gados ierasts, septembra pēdējā nedēļas nogale tika aizvadīta Latvijas čempionāta pagarinātajā distancē jeb maratona noskaņās. 25. septembrī Braslas upes labajā krastā, starp Siguldu un Cēsīm, sadalījām šīs sezonas pēdējos LČ medaļu komplektus. Vīru elitē pirmo reizi karjerā šajā distancē čempiona tituls Uldim Upītim, bet dāmu konkurencē piektais tituls Kristīnei Kokinai.
Divu trešo vietu ieguvēja Kristīne Kokina. Foto: Ojārs Millers un Zanda Stabiņa.

LK orientēšanās sporta klasikā "Cēsu rudens" Ķuzei divas uzvaras, Kokinai divas 3.vietas

Cēsu novadā netālu no Raiskuma jau 55. reizi norisinājās orientēšanās sacensības "Cēsu Rudens", kur uzvaras individuālajā startā svinēja Elza Kuže un Ilgvars Caune, bet stafešu komandām nepārspētas palika OK “Alnis” sievietēm un OK “Kāpa” vīriešiem.
Trešo reizi 200 punktus savākušie A.Jasāns (no kreisās) un Z.Bībers. Foto: Xevents.

Rogaininga seriāla 5.posmā trešo reizi šosezon punktu maksimums

Baltijas valstīs lielākais rogaininga jeb komandu orientēšanās seriāls “Pilsētas leģendas” savā trešajā sezonā pirmo reizi viesojās Ogrē, kur notika sezonas piektais posms. Šosezon jau trešo reizi maksimālo 200 punktu skaitu savāca 6h distances līderi Zigmunds Bībers un Alberts Jasāns (Laid mums tur laimē diet).
Godalgoto vietu ieguvējas sieviešu konkurencē stafetē. Foto: Latvijas Orientēšanās federācija.
1

Medaļas LČ orientēšanās sportā stafetē sadalītas spraigās cīņās Dobeles pusē

Pagājušajā nedēļas nogalē Īlē, Dobeles novadā sadalītas godalgas Latvijas čempionātā stafetē, kas bija arī sezonas 19. Latvijas kausa posms un 3. Latvijas stafešu kausa posms. Čempionāts pulcēja vairāk kā 600 dalībnieku, kuru vidū bija teju visi Latvijas labākie elites orientieristi.
Vīriešu vidējās distances labākie. Foto: Latvijas Orientēšanās federācija.
1

Spraigas cīņās noskaidroti Latvijas čempioni orientēšanās sportā vidējā distancē

Par šī gada Latvijas čempioniem orientēšanās sportā vidējā distancē spraigās un līdzīgās cīņās kļuvuši Ilgvars Caune un Sandra Grosberga, kurai uzvara diezgan pārliecinoša, bet cīņa par sudrabu sievietēm bija ļoti līdzīga.
A.Ansabergs uz pjedestāla augstākā pakāpiena. Foto: Latvijas Orientēšanās federācija.

Pasaules čempionātā 24h rogainingā latvietis ar spāni izcīna zeltu

Nedēļas nogalē Čehijā noslēdzās pasaules čempionāts 24h rogainingā, kur zelta medaļu izcīnīja par absolūto čempionu kļuva Andris Ansabergs, kurš startēja kopā ar spāni Alberto Herrero Casas.

Latvieši ar cerībām uz medaļām rīt sāks pasaules čempionātu 24h rogainingā

Ierasts, ka Latvijas pārstāvji no rogaininga čempionātiem atgriežas ar medaļām. Ja ne vienmēr OPEN grupās, tad veterānu grupās gan esam stipri un visbiežāk tiekam pat pie zelta godalgām. Šogad pasaules rogaininga čempionāts notiek Čehijā no 26. līdz 27.augustam, un gandrīz visa Latvijas delegācija jau ir ceļā, tāpēc paskatīsim, kam tad īpaši sekot šoreiz.
Foto: Latvijas Orientēšanās federācija.

Jūrmalā noskaidroti Latvijas taku orientēšanās čempioni

20. un 21. augustā kempinga “Nemo” apkārtnē Vaivaros, Jūrmalā norisinājās Latvijas taku orientēšanās čempionāts, kur abās sacensību dienās dalībnieki sacentās Pre-O distancēs. Čempionāts reizē bija arī Jūrmalas pilsētas domes kauss "Tu vari 2022".
Starts Garmin 6h disatncei. Priekšplānā Z.Bībers un A.Jasāns. Foto: Piedzīvojumu sacensību aģentūra "X Events".

Populārakajā Baltijas rogaininga jeb orientēšanās seriālā otro reizi sezonā maksimālie punkti

Baltijas valstīs lielākais rogaininga jeb komandu orientēšanās seriāls “Pilsētas leģendas” atgriezās galvaspilsētā, jo pagājušo sestdien, 20.augustā, ceturtais posms ar nosaukumu “Rīgas tiltu rogainings” norisinājās pie Modes un izklaides centra “Riga Plaza”. Otro reizi sezonā garākās 6h distances dalībnieki Zigmunds Bībers un Alberts Jasāns (Laid mums tur laimē diet) savāca maksimālu summu – 200 punkti.