Layout: current: getMobLayoutSmall (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getMobLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:103, Did:0, useCase: 2

Sandra Grosberga. Foto no sportistes personīgā arhīva

Grosbergai 22. vieta Pasaules kausā orientēšanās sportā klasiskajā sprinta distancē

Latvijas pārstāve Sandra Grosberga svētdien Šveicē Pasaules kausa orientēšanās sportā pirmajā posmā ierindojās 22. pozīcijā klasiskajā sprinta distancē.
Sandra Grosberga. Foto: Rémy Steinegger

Grosberga kvalificējas "knock-out" sprintam PK orientēšanās sportā un izcīna 19. vietu

Latvijas pārstāve Sandra Grosberga piektdien Šveicē Pasaules kausa orientēšanās sportā pirmajā posmā kvalificējās sestdien gaidāmajam "knock-out" sprintam. Sestdien viņa ieguva 19. vietu, nedaudz pietrūkstot līzdz pusfinālam.
Latvijas komanda Eiropas čempionātā. Foto: LOF.

Eiropas čempionātā taku orientēšanās Somijā Lapiņa labākā ar 15. vietu, organizatori pieviļ ar kartēm

Somijas pilsētā Turku noslēdzies Eiropas čempionāts taku orientēšanās, kur labāko rezultātu Latvijas pārstāvju vidū uzrādīja Laura Elīza Lapiņa, kura TempO finālā izcīnīja 15. vietu.
Sandra Grosberga. Foto: LOF.

Šodien Šveicē latvieši uzsāks Pasaules kausa sezonu orientēšanās sportā

Šodien, 24. maijā, Šveicē sāksies šī gada Pasaules kausa orientēšanās sezona. Pirmajā posmā par uzvaru divās pilsētas sprinta disciplīnās sacentīsies ap 250 labāko sportistu no 32 valstīm, tostarp Latvijas.
Latvijas orientieristi kļuvuši par Baltijas čempioniem. Foto: LOF.

Latvijas orientieristi Baltijas čempionātā kopvērtējumā uzvar ceturto gadu pēc kārtas

Ar Latvijas orientieristu izcīnītām 22 medaļām, no kurām sešas ir augstākā kaluma, un Latvijas izlases triumfu kopvērtējumā noslēdzies Baltijas čempionāts orientēšanās, kas 18. un 19. maijā notika Lietuvā pie Ignalinas. Latvijas orientieristi Baltijā uzvarējuši ceturto gadu pēc kārtas.
Uzvarētāji "Garmin" 6h Klāvs Stankēvics un Pēteris Grīviņš. Foto: Xevents.

Rogaininga seriāla "Pilsētas leģendas" 3. posmā Baložos līderi atkal tuvu punktu maksimumam

Kamēr Rīgas centrā ar pirmos sacensību dienu jau sācies lielā Rimi Ŗīgas maratona bums, tikmēr daudzi skriešanas un orientēšanās cienītāji izbaudīja apvidu un sacensību garšu “Pilsētas leģendas” rogaininga seriāla trešajam posmam “Baložu kūdras bānīša rogainingā”, ko rīkoja piedzīvojumu sacensību aģentūra “Xevents" sadarbībā ar Ķekavas novada pašvaldību, kā arī Intervals.lv, Isostar, Garmin, Kokmuiža un “Magnesia” atbalstu un kur vadošā komanda garākajā “Garmin” 6h distancē atkal bija tuvu, bet tomēr nesasniedza maksimālo 200 punktu robežu.
Titula aizstāvētāji Uldis Upītis un Elza Ķuze. Foto: Latvijas Orientēšanās federācija.
1

Ķuze un Upītis aizstāv Latvijas čempionu titulus garajā distancē orientēšanās sportā

Sestdien, 11. maijā, Dzērbenes pusē Bricos notika Latvijas čempionāts orientēšanās sportā garajā distancē, kurā par čempioniem kļuva Uldis Upītis un Elza Ķuze, aizstāvt pagājušajā gadā izcīnītos titulus.

Sestdien ar garo distanci sāksies 2024. gada Latvijas čempionāti orientēšanās sportā

Šo sestdien, 11. maijā, Dzērbenes pusē tiks atklāta Latvijas čempionātu sezona orientēšanās sportā, kad noskaidrosim labākos orientēšanās klasikā - garajā distancē.
Godalgoto trijnieks vīriešiem. Foto: Mareks Gaļinovskis.

Par Latvijas čempioniem 24h rogainingā kļūst Šmaukstelis un Lauders, savācot visus kontrolpunktus

20 stundās un 10 minūtēs pieveikti 124 kilometri, apmeklēti pilnīgi visi kontrolpunkti un savākti maksimāli iespējamie ieskaites 520 punkti – tas pa spēkam bija Guntim Šmaukstelim un Kārlim Lauderam no komandas „Šmauders”, kuri kļuva par Latvijas čempioniem rogainingā vīrīešu komandām.
Foto: LOF.

Ar vērienīgu dalībnieku skaitu un RCHV uzvaru noslēdzies Skolu kauss orientēšanās

Ar vērienīgu dalībnieku skaitu aizvadīti šī gada lielākie Skolu orientēšanās svētki - Latvijas Skolu orientēšanās kauss, kas šogad norisinājās pie Ogres Tehnikuma. Spītējot lietum, pasākumā piedalījās ap 700 skolēnu no dažādām Latvijas skolām un pilsētām, lai noskaidrotu labāko skolu orientēšanās sportā 2024. gadā.
"Aronas kausa" uzvarētāja Signe Sirmā. Foto: Latvijas Orientēšanās federācija.

LK posmā orientēšanās "Aronas kausā" Ļaudonā uzvaras un vieta startam BČ Sirmajai un Krūmiņam

Ļaudonā aizvadīts jau septītais un astotais Latvijas kausa posms - "Aronas kauss", kur dalībnieki sacentās dinamiskā vidējā distancē un sezonas otrajā garajā distancē, kas izcēlās ar Latvijas mērogiem neraksturīgi lielu kāpumu. Izaicinošajā apvidū labākie izrādījās Signe Sirmā un Rihards Krūmiņš.
Uzvarētāju V.Reneslāci intervē pieredzējušais un erudītais orientēšanās sporta komentētājs Andris Rupais. Foto: Ojārs Millers/LOF.

LK orientēšanās "Ziemeļu divdienas" uzvar Reneslācis un Daģe, BČ kvalificējas juniori Staņa un Putne

Carnikavā notikušajā Latvijas kausa posmā orientēšanās sportā "Ziemeļu divdienas" pie uzvaras elites grupās tika Valters Reneslācis un Ilona Daģe, bet junioru grupās pirmo ceļazīmi dalībai Baltijas orientēšanās čempionātā izcīnīja Gustavs Staņa un Dārta Putne.
Pirmais trijnieks sievietēm pēc pirmās dienas. Foto: LOF.

Cīņā ar lietuviešiem LK 2. posmā orientēšanās "Kurzemes pavasarī" uzvar latvieši

Pagājušajā nedēļas nogalē Ventspils apkārtnē norisinājās tradīcijām bagātais Kurzemes pavasaris, kas pulcēja vairāk nekā 750 dalībnieku. Signe Sirmā un Ilgvars Caune kļuva par labākajiem elites grupās, uzvarot abās sacensību dienās un pārspējot sīvos konkurentus no Lietuvas.
Starts sieviešu finālam. S.Grosberga (114), E.Ķuze (106), I.Jumiķe (163), D.Putne (128). Foto: LOF.

Pasaules elites orientieristi Grosberga un Mihiels uzvarējuši "Lieldienu balvas" sprintā

Pirms dažām dienām Vecrīgā notikušajā OK "Ozons" rīkotajā "Lieldienu balvā" orientēšanās sportā sprinta distancē, kas pulcēja vairāku valstu pārstāvjus, tajā skaitā arī pasaules elites orientieristus, nepārspēti izrādījās augstākā līmeņa sprinta orientēšanās speciālisti — 2022. gada Pasaules čempionāta bronzas medaļas ieguvējs beļģis Janniks Mihiels un Sandra Grosberga, kura pagājušā gada Eiropas čempionātā sprintā ierindojās 7. vietā.
Pirms starta 3h MTB orientēšanās. Foto: Xevents.

Ar PČ 14. vietas ieguvēja Sarksņas uzvaru sākusies rogaininga seriāla "Pilsētas leģendas" 5. sezona

Baltijas valstīs lielākā un populārākā rogaininga jeb komandu orientēšanās seriāla “Pilsētas leģendas” piektā sezona, piedaloties visu triju Baltijas valstu pārstāvjiem, uzsākta 1. aprīlī ar “Spilves pļavu rogainingu”, kas bija pirmais no kopumā sešiem posmiem un ko rīkoja piedzīvojumu sacensību aģentūra “Xevents" sadarbībā ar Rīgas valstspilsētas pašvaldību un tirdzniecības centru “Damme”, kā arī Intervals.lv, Isostar, Garmin, Kokmuiža un “Magnesia” atbalstu. Velo orientēšanās distancē pārliecinošu uzvaru svinēja pērn pasaules čempionātā izcīnījušais ogrēnietis Andris Sarksņa. Sacensību dalībnieku vidū bija arī olimpiete soļošanā Agnese Pastare, Latvijas čempionāta medaļnieki vieglatlētikā Aigars Feteris un Arnis Ozoliņš, kā arī triatlonā - Andis Grandāns.
Foto: Amber O-Week & Dzintaru O-Cup
4

700 orientieristi no 14 valstīm Lieldienās startēs "Dzintara kausā", atklājot LK sezonu

Lieldienās uz Mangaļsalu dosies teju 700 orientēšanās sporta baudītāju no 14 valstīm, lai piedzīvotu unikālo sacensību apvidu un pieredzētu sīvas cīņas par pjedestāla pozīcijām divās vidējās distancēs "Dzintaru O-Cup", kas atklās Latvijas kausu sezonu orientēšanās sportā. MW 18, 20 un 21E grupās dalībnieki otrajā dienā startēs pēc iedzīšanas principa, kas pasākumu padarīs vēl skatāmāku un aizraujošāku.
No kreisās: Grasis, treneris Neimanis un Silinš. Foto: Latvijas orientēšanās federācija.

Orientieristu treneris: "Čempionāts ir izdevies, vienīgi junioriem cerības pilnībā piepildīt neizdevās"

Pēc Austrijas pilsētā aizvadītā pasaules čempionāta pieaugušajiem un junioriem un Eiropas čempionātā jauniešiem ziemas orientēšanās sportā, kur jauniešu grupās tika izcīnītas vairākas medaļas, Latvijas ziemas orientēšanās izlases treneris Nauirs Neimanis norādīja, ka čempionāts kopumā ir izdevies, taču junioru grupā nav izdevies pilnībā piepildīt cerības.
Uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena Renārs Grasis, Bruno Šterns un Lūkass Siliņš. Foto: Nauris Neimanis

Latviešiem Eiropas čempionāta zelts un bronza ziemas orientēšanās stafetē

Vēl vienu izcilu panākumu guvuši Latvijas slēpojošie orientieristi, kas šodien Austrijā notiekošajā Eiropas čempionātā jauniešiem (U17) triumfēja stafetes sacensībās. Ķegumieši Renārs Grasis un Lūkass Siliņš kopā ar tīnūžnieku Bruno Šternu kļuva par čempioniem, bet meiteņu konkurencē bronzas medaļas šodien izcīnīja siguldiete Anete Salava kopā ar madonietēm Aneti Vintišu un Lieni Riekstiņu.
No kreisās: Grasis, treneris Neimanis un Silinš. Foto: Latvijas orientēšanās federācija.

Latvijas ziemas orientieristiem augstas vietas arī sprintā pasaules/Eiropas čempionātā Austrijā

Vairāki Latvijas ziemas orientieristi izcīnījuši augstas vietas arī sprintā Austrijā notiekošajā pasaules čempionātā pieaugušajiem un junioriem un Eiropas čempionātā jauniešiem, iekļūstot desmitniekā un sešiniekā.
No kreisās: Lūkass Siliņš un Renārs Grasis. Foto: Latvijas Orientēšanās federācija.

Grasis un Siliņš nodrošina Latvijai dubultuzvaru ziemas orientēšanās Eiropas čempionātā jauniešiem

Ogrēnieši Renārs Grasis un Lūkass Siliņš lieliski nostartējuši Austrijā notiekošajā Eiropas čempionātā ziemas orientēšanās un jauniešu jeb M17 grupā garajā distancē izcīnīja dubultuzvaru, Grasim kļūstot par čempionu, bet Siliņam nopelnot sudrabu.
Foto: Latvijas Orientēšanās federācija.

LK telpu orientēšanās Rīgas cirkā atkal rekordskaits dalībnieku, uzvar Ķuze un Stradiņš

Latvijas kausa otrajā posmā telpu orientēšanās, kas norisinājās Rīgas cirkā, uzvaru svinēja viena no Latvijas izlases līderēm Elza Ķuze un Kārlis Stradiņš.
Foto: Mareks Gaļinovskis.

Populārajā rogaininga seriāla "Pilsētu leģendas" noslēdzošajā posmā uzvaras trim valstīm

Pagājušo sestdien, 4. novembrī, Rīgā pie iepirkšanās un izklaides centra “AKROPOLE Alfa” ar nepilnu tūkstoti dalībnieku un pieredzējušu un titulētu orientieristu panākumiem sestajā posmā “Rīgas ezeru rogainings” ļoti stiprā vējā un rudenīgi siltos laikapstākļos noslēdzās ceturtā sezona Baltijas valstīs lielākajam un iecienītajam rogaininga jeb komandu orientēšanās seriālam “Pilsētas leģendas”, ko organizēja piedzīvojumu sacensību apvienība "X-Events" ar Rīgas valstspilsētas pašvaldības līdzfinansējumu.
Foto: Kristīne Majore

Nākamgad Smiltenē norisināsies MTB orientēšanās Pasaules kausa posms

LETA. 2024.gada vasarā Smiltenē pirmo reizi norisināsies kalnu riteņbraukšanas (MTB) orientēšanās Pasaules kausa posms un pasaules U-23 čempionāts, aģentūru LETA informēja Smiltenes novada pašvaldības komunikācijas speciāliste Beāte Putniņa.
Latvijas komanda. Foto: NBS.

PČ pusmaratonā militāristiem labākie no Latvijas Girgensons, Rastorgujevs un Grosberga

Pagājušajā nedēļas nogalē Šveices pilsētā Lucernā norisinājās pirmais pasaules Militārais čempionāts pusmaratonā, kur labākos rezultātus no Latvijas sasniedza vadošā orientieriste Sandra Grosberga un daudzkārtējais Latvijas čempions dažādās vieglatlētikas distancēs Jānis Girgensons, kurš par astoņām sekundēm apsteidza pasaules čempionātā biatlonā 5. vietu izcīnījušo Andreju Rastorgujevu.
Foto: Latvijas Orientēšanās federācija.

Telpu orientēšanās kausa posms Brasas cietumā pulcē lielāko dalībnieku skaitu

Pagājušajā nedēļas nogalē norisinājās pirmais šīs sezonas telpu orientēšanās kausa posms Brasas cietumā. Šis posms noteikti jāizceļ ar unikālo norises vietu - Brasas cietumu - un līdz šim lielāko orientieristu skaitu kāds jebkad piedalījies telpu orientēšanās kausa posmā - 602 dalībnieki.
Sandra Grosberga. Foto: IOF/Kristina Lindgrena.

Grosberga: "Esmu nenormāli priecīga par līmeni, kādā biju visu šo čempionātu"

Latvijas izlases orientieriste Sandra Grosberga, kura Itālijā notiekošajā Eiropas čempionātā orientēšanās sportā individuālajā sprinta distancē izcīnīja 7. vietu un izslēgšanas sprintā sasniedza pusfinālu, atzina, ka ir ļoti gandarīta par līmeni, kādā bijusi visu šo čempionātu
Foto: IOF/Kristina Lindgren/KL grafi.

Latvijas kvartets par pozīciju augstāk nekā iepriekš EČ sprinta stafetē orientēšanās

Itālijā notiekošajā Eiropas čempionātā orientēšanās sportā jauktajā sprinta stafetē Latvijas komanda ar Sandru Grosbergu, Andri Jubeli, Rūdolfu Zērni un Elzu Ķuzi sastāvā ierindojās 13. vietā.
Sandra Grosberga. Foto: International Orienteering Federation

Orientieriste Grosberga Eiropas čempionātā apstājas izslēgšanas sprinta pusfinālā

LETA. Latvijas sportiste Sandra Grosberga svētdien Itālijā Eiropas čempionātā orientēšanās sportā apstājās pusfinālā "knock-out" sprintā jeb sprinta sacensībās pēc izslēgšanas principa.
Elza Ķuze. Foto: Latvijas Orientēšanās federācija.

Latvijas orientieristi pēc Eiropas čempionāta sprinta: "Jāskrien ātrāk"

Jau ziņojām par Sandras Grosbergas sasniegto septīto vietu Itālijā notiekošā Eiropas čempionāta sprinta finālā. Taču viņa nebija vienīgā Latvijas izlases sportiste, kura centās, cik spēja. Pavisam Latvijas izlasi pārstāvēja deviņi sportisti, bet astoņiem no viņiem kvalifikāciju pārvarēt neizdevās. Vairāku Latvijas izlases pārstāvju komentāros lasāma vienkārša atziņa - jāskrien ātrāk.
Sandra Grosberga. Foto: Latvijas Orientēšanās federācija.
1

Grosbergai septītā vieta Eiropas čempionātā orientēšanās sprintā

Latvijas izlases orientieriste Sandra Grosberga Itālijā notiekošajā Eiropas čempionātā orientēšanās sportā individuālajā sprinta distancē sasniegusi panākumu un izcīnīnījusi 7. vietu. Šis ir Grosbergas līdz šim augstākais individuālais sasniegums starptautiskajos čempionātos. Grosberga bija vienīgā no Latvijas, kura iekļuva sprinta finālā 45 labāko vidū.
Foto: Mareks Gaļinovskis.

Krūmiņš un Vīķe kļūst par Latvijas čempioniem nakts orientēšanās

Pagājušajā nedēļas nogalē Siguldā notikušajā Latvijas čempionātā nakts orientēšanās līdzvērtīgā cīņā par uzvarētāju sievietēm kļuva Laura Vīķe, bet vīriešiem vēl spraigākā duelī pirmo vietu izcīnīja Rihards Krūmiņš.
Alvis Reinsons, Ilgvars Caune, Kārlis Neimanis. Foto: Jānis Zilvers
1

Par Latvijas čempioniem orientēšanās maratonā kļūst Caune un Puķīte

Ar 400 orientieristu dalību svētdien Turaidas pakalnos un mežonīgajās gravās aizvadīts Latvijas orientēšanās čempionāts pagarinātajā distancē jeb maratonā, noskaidrojot izturīgākos un spēcīgākos sportistus, informē Latvijas Orientēšanās federācija. Meža trasē devās sportisti arī no Lietuvas, Igaunijas un pat ASV.
Kristīne Kokina. Foto: Ojārs Millers.

Jaudzems un Kokina kļūst par uzvarētājiem LK orientēšanās sportā garajā distancē

Pagājušajā nedēļas nogalē Cēsu pusē Raiskumā notikušajā Latvijas kausa posmā orientēšanās sportā garajā distancē par uzvarētājiem kļuva Kristaps Jaundzems un Kristīne Kokina.