Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:3042, Did:0, useCase: 3

Auziņa un Eiduka izcīna 13. vietu komandu sprinta finālā, Klēbo iegūst desmito zeltu

Emils Ozerinskis

Auziņa un Eiduka izcīna 13. vietu komandu sprinta finālā, Klēbo iegūst desmito zeltu
Kitija Auziņa un Patrīcija Eiduka. Foto: Toms Kalniņš/LOK

Olimpisko spēļu distanču slēpošanas komandu sprintā Latvijas dāmas ar Kitiju Auziņu un Patrīciju Eiduku guva panākumu un starp fināla dalībniecēm izcīnīja 13. vietu. Savukārt vīru cīņās par uzvarētājiem kļuva galvenie favorīti norvēģi, Johannesam Hēsflotam Klēbo iegūstot savu desmito olimpisko zelta godalgu.

Komandu sprintā katrai no slēpotājām bija jāveic pa trīs apļiem, Pēc tam, kad katra no Latvijas pāra pārstāvēm bija pieveikusi pa vienam aplim, mūsu dāmas ieņēma 13. pozīciju, esot priekšā Čehijas un Ķīnas slēpotājām. Eiduka bija ātra pirmajā etapā, atspēlējot līderēm piecas sekundes. No līderpozīcijās esošās Zviedrijas pēc pirmā divu apļu posma Latvija iepalika 11,7 sekundes.

Auziņai un Eidukai izriņķojot savus otros apļus, latvietes vēl aizvien saglabāja pozīciju, esot priekšā čehietēm par nepilnām trīs sekundēm. Tikmēr Āzijas pārstāves bija jau visai tālu atpalikušas. Atpaliekot no uzvarētājām minūti un 26 sekundes, latvietes ieguva 13. vietu. No duci noslēgušajām igaunietēm mūsējās atpalika 22 sekundes, bet čehietes tika apsteigtas par 15 sekundēm. Šī bija pirmā reize, kad Latvija tika finālā komadnu sprintā lielākajās sacensībās - olimpiskajās spēlēs vai pasaules čempionātos. Eiduka pa posmiem uzrādīja 8., 13. un 7.laiku, bet Auziņa bija divas reizes 13. un vienu reizi 14. vietā savā posmā.

Jau no sacensību ievada drošu vadības pozīciju uzņēmās Zviedrijas duets - pagājušo olimpisko spēļu vicečempiones - Jonna Sundlinga un Maja Dalkvista. Zviedrijas zelts apdraudēts tā arī netika, lai gan Nadīna Fendriha pēdējā sacesnību daļā veica ievērojamu pakaļdzīšanos. Šveicete kopā ar Nadju Kēlinu ieguva sudraba godalgas, kas ir pirmā Šveices medaļa olimpiskajās spēlēs sieviešu komandu sprintā. Savukārt pie bronzas tika vācietes Laura Gimlere un Koleta Ridzeka, kuras fotofinišā apsteidza norvēģietes. Pagājiušajās olimpiskajās spēlēs Vācija uzvarēja, startējot ar citu sastāvu (Katerina Henniga, Viktorija Karla).

Līdz ar to Norvēģija otrās olimpiskās spēles pēc kārtas paliek bez medaļas šajā disciplīnā. Otru medaļu šeit Itālijā nezidevās iegūt 2018.gada olimpiskajai čempionei komandu sprintā Džesijai Diginsai, jo kopā ar individuālajā sprintā finālā tikušo Jūliju Kernu viņas ieņēma 5.vietu. Panākums kanādietēm Makī un Ganjonai, kurām sestā vieta.

Labi nostartēja aŗi igaunietes Mariela Pullesa un Keidī Kāsiku, kuras, kā jau to varēja gaidīt, ņēma virsroku Baltijas duelī un ierindojās tieši priekšā Latvijai 12. vietā.

OS komandu sprinta fināls sievietēm

VValstsLaiks
1.Zviedrija20:29.99
2.Šveice+1.40
3.Vācija+5.87
4.Norvēģija+6.01
5.ASV+11.54
6.Kanāda+19.44
7.Francija+23.62
8.Itālija+40.88
9.Somija+43.38
10.Asutrija+1:00.96
11.Polija+1:01.81
12.Igaunija+1:04.96
13.Latvija+1:26.06
14.Čehija+1:41.44
15.Ķīna+2:47.62

Latvijas vīru komanda ar Lauri Kaparkalēju un Niku Saulīti nepārvarēja kvalifikācijas kārtu, ierindojoties 17. vietā. Tomēr latvieši varēja atzīmēt, ka ieņēma augstāko vietu starp Baltijas komandām. Pirms kvalifikācijas sacensībām Saulītis ieņēma Raimo Vīganta vietu Latvijas duetā, jo pieredzējušākais Latvijas delegācijas slēpotājs ir nedaudz apslimis. Tomēr netiek plānots, ka nelielās veselības likstas varētu atturēt Vīgantu no dalības 50 kilometru masu startā.

Vīru komanda sprinta finālā līdz noslēdzošajam etapam risinājās lielā mērā taktiska cīņa. Tas izdevīgi bija norvēģiem, kuru zelta puisēns Johanness Hēsflots Klēbo atkal strauji uzskrēja kalnā un nokārtoja savu desmito karjeras olimpisko zeltu. Kopā ar Klēbo zeltu ieguva arī Einārs Hedegārts, kuram tā jau trešā medaļa trijos startos.

Sudraba godalgu izcīnīja amerikāņi Bens Ogdens un Gass Šūmahers, bet pie bronzas tika itālieši Elia Barps un Federiko Pellegrino.

Klēbo uzvarējis līdz šim visās šo olimpisko spēļu vīru slēpošanas disciplīnās. Visu iespējamo zelta medaļu nastu norvēģis sev kaklā varēs uzlikt, ja triumfēs arī 50 kilometros ar masu startu, kas norisināsies 21. februārī.

OS komandu sprinta fināls vīriešiem

VValstsLaiks
1.Zviedrija18:28.9
2.ASV+1.4
3.Itālija+3.3
4.Šveice+4.3
5.Lielbritānija+7.6
6.Kanāda+9.7
7.Austrija+10.4
8.Čehija+13.7
9.Vācija+14.2
10.Zviedrija+17.7
11.Somija+17.7
12.Francija+18.9
13.Polija+20.1
14.Austrālija+25.7
15.Spānija+37.4

OS medaļas distanču slēpošanas disciplīnās

VValstsZeltsSudrabsBronzaKopā
1.Norvēģija60410
2.Zviedrija4419
3.Francija0303
4.ASV0213
5.Šveice0101
6.Itālija0022
7..Somija0011
Vācija0011

Noderīgas saites:

Olimpisko spēļu jaunumi
Latvijas sportistu starti un rezultāti
Piedalies DECATHLON prognožu spēlē!
Olimpiskajām spēlēm seko Go3 platformā!

  +1 [+] [-]

, 2026-02-18 13:52, pirms 3 nedēļām
Normāls rezultāts, atbilstoši spējām. Arī čaļiem.

Prieks dzirdēt, ka Saulītis metīs izaicinājumu 50 km distancei.

Bet, hm, ja pareizi visu esmu sapratis (ka 10 km slidsolī trase gan dāmām, gan vīriem bija vienāda), tas Eiduka ir bijusi ātrāka gan par Saulīti, gan Kaparkalēju (attiecīgi, 0,1 un 2,9 sekundes). Nu labi, laikam slīdamība var būtiski ietekmēt rezultātu.

     [+] [-]

, 2026-02-18 14:00, pirms 3 nedēļām
Kā vispār ir ar slēpju slīdamību? Ja sportists saka, ka neslīdēja, tad tiešām reāli ir kā pa smilšpapīru, vai arī domāts, ka nedaudz sliktāk nekā citiem, bet tāpat daudz labāk nekā jebkad amatierim Uzvaras parka trasē?

     [+] [-]

, 2026-02-18 14:15, pirms 3 nedēļām
10 km Vīgants bija 1 sekundi ātrāks par Karlsoni/Kāšoni, bet dāmām bija labāki trases apstākļi todien.

  +2 [+] [-]

, 2026-02-18 14:17, pirms 3 nedēļām
Vīriešu rezultātu tabula jāizlabo

  +2 [+] [-]

, 2026-02-18 16:05, pirms 3 nedēļām
Damokla_zobens_23 rakstīja: Kā vispār ir ar slēpju slīdamību? Ja sportists saka, ka neslīdēja, tad tiešām reāli ir kā pa smilšpapīru, vai arī domāts, ka nedaudz sliktāk nekā citiem, bet tāpat daudz labāk nekā jebkad amatierim Uzvaras parka trasē?
Kā amatieris slēpotājs varu pateikt, ka starp slīd izcili / slīd diezgan slikti man starpība var būt pat vairāk kā 30 sekundes uz kilometru. Profiem tā noteikti ir mazāka, tomēr pietiekami, lai daudz ko izšķirtu, un to var just jo īpaši barā, kad redzi, ka nokalnītēs tev vienkārši aizbrauc garām ko tādu redzēt ir diezgan psiholoģiski sagraujoši

  +2 [+] [-]

, 2026-02-18 16:36, pirms 3 nedēļām
Damokla_zobens_23 rakstīja: Normāls rezultāts, atbilstoši spējām. Arī čaļiem.

Prieks dzirdēt, ka Saulītis metīs izaicinājumu 50 km distancei.

Bet, hm, ja pareizi visu esmu sapratis (ka 10 km slidsolī trase gan dāmām, gan vīriem bija vienāda), tas Eiduka ir bijusi ātrāka gan par Saulīti, gan Kaparkalēju (attiecīgi, 0,1 un 2,9 sekundes). Nu labi, laikam slīdamība var būtiski ietekmēt rezultātu.
Jā, pilnīga taisnība. Un apstākļi šoreiz bija aptuveni līdzīgi, tikai nesaprotu, kāpēc slēpošanu bija jāskatās pa Eirosporta strīmu, nevis paralēlu LTV strīmu dzīvajā. Diemžēl, tāda ir tā realitāte ar otrā ešelona slēpotājiem no Latvijas, kuri slēpo lēnāk par dāmām.

     [+] [-]

, 2026-02-18 17:31, pirms 3 nedēļām
Ļoģisks iznākums 🤷‍♂️
Prieks par Volfu💪

     [+] [-]

, 2026-02-18 21:52, pirms 3 nedēļām
Ļoti atzīstams sniegums, īpaši mūsu skaistā dzimuma pārstāvēm. Malacītes