Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:375, Did:0, useCase: 3

Motokrosa seriāla "Superkauss" sezonā pieci posmi ar finālu Olainē

Juris Grīns
Juris Grīns

Biedrība ‘’Nacionālā Motosporta asociācija’’ izziņojusi motokrosa seriāla ‘’Superkauss’’ 2016.gada sezonas posmu norises laikus un vietas. ‘’Superkauss’’ astotās sezonas čempioni tiks noskaidroti piecos posmos. Tradicionāli sezona sāksies Valmierā, kur 4.maijā norisināsies seriāla atklāšanas posms. Iepriekšējos trīs gadus sezonas atklāšanas datums bija 1.maijs, taču šogad šajā datumā Ķegumā tiks aizvadīts pasaules čempionāta posms MXGP un MX2 klasēs, tāpēc ‘’Superkauss’’ sezonas atklāšana pārcelta par pāris dienām, organizējot to Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pasludināšanas gadadienā.

Seriāla otrais posms, pēc gada pārtraukuma, 5.jūnijā norisināsies Kandavas trasē, kura zināma kā viena no tehniski sarežģītākajām trasēm Baltijā. Sezonas ‘’ekvators’’ 14.augustā tiks šķērsots Madonas novada ‘’Smeceres sila’’ trasē, kur norisināsies ‘’Superkauss’’ trešais posms. Atgādināsim, ka tā ir no jauna izveidota trase Madonas pievārtē, kur oficiālas sacensības pirmo reizi notika 2015.gada sezonā. Madonas novada motokrosa entuziasti ar Madonas domes atbalstu turpina darbu pie trases pilnveidošanas un pateicoties iespaidīgajam trases reljefam to var uzskatīt par vienu no interesantākajām vietām Latvijā, kur skatītājiem vērot motokrosa sacensības.

Ceturtā posma uzvarētāji 4.septembrī tiks noskaidroti Brocēnu novada ‘’Bērzu’’ mototrasē, kura kļuvusi par seriāla ‘’Superkauss’’ neatņemamu sastāvdaļu. Piecas sezonas pēc kārtas ‘’Bērzos’’ norisinājās finālposms, taču šogad seriāls kļuvis ‘’garāks’’ un čempionu noskaidrošana atlikta uz oktobra vidu.

Finālposma norises vieta un laiks būs astotās sezonas jaunievedums – seriāla čempioni tiks noskaidroti 16.oktobrī, kad ‘’Superkauss’’ posms pirmo reizi norisināsies Olainē, kuru var minēt kā jaunu punktu Latvijas motokrosa ģeografijā. Trasē jau ir aizvadītas vairākas mazāka mēroga sacensības, taču pateicoties ‘’Olaines motokluba’’ ambīcijām un Olaines novada domes atbalstam, ir panākta vienošanās par finālposma norisi jaunizveidotajā trasē. Lai arī trases infrastruktūra vēl prasa daudz uzlabojumus, ir pārliecība, ka līdz finālposmam plānotie darbi būs paveikti un sezona tiks noslēgta ar krāšņu šovu pārdesmit kilometru attālumā no galvspilsētas.

Kaspars Cveiģelis /NMA vadītājs/ : ‘’2016.gadā esam atgriezušies pie piecu posmu formāta un fināls pirmo reizi tiks organizēts tik vēlu rudenī. Protams, ka pastāv riski, kas saistīti ar laika apstākļiem, taču Olaines trases segums ir piemērotāks sacensību organizēšanai pavasarī un rudenī. Šogad esam atteikušies no Rīgas posma, ko divus gadus eksperimentālā kārtā rīkojām Zaķusalā. Diemžēl, bet izmaksas šāda posma sarīkošanai vietā, kur nav gandrīz nekādas motokrosa infrastruktūras ir par augstu un tās neatstāj primāru pozitīvu ietekmi uz motokrosa attīstību kopumā. Olaine atrodas pašā Rīgas pievārtē un tā būs laba alternatīva tiem galvaspilsētas motokrosa faniem, kuri nevēlas mērot tālu ceļu uz Vidzemes vai Kurzemes posmiem. Gandarījums, ka ‘’Superkauss’’ kalendārā ir atgriezusies Kandava, jo šīnī trasē ieguldītais darbs un zināšanas pat nepieļauj domu, ka tā varētu aiziet nebūtībā. Valmieras un Brocēnu posmi fanu vidū komentārus neprast – tā jau ir ‘’Superkauss’’ klasika. Savukārt Madonas motokrosa entuziastu un pašvaldības ambīcijas, līdz šim paveiktais un nākotnē plānotais, ļauj domāt, ka Madonas trase kļūs par vienu no interesantākajām un modernākajām Baltijas reģionā. Esam izvērtējuši aizvadītās sezonas plusus, mīnusus un ir sācies darbs pie tā, lai ‘’Superkauss’’ astotā sezona kļūtu par pozitīvu un neaizmirstamu emociju ģeneratoru gan sportistiem, gan faniem. Paldies visiem, kuri piedalās un atbalsta’’

Paredzams, ka tuvākajā laikā seriāla organizatori ziņos par izmaiņām, kas skars sacensību formātu, bet fanus vēlamies informēt, ka februāra otrajā pusē sāksies sezonas abonementu tirdzniecība.
.

2016. gada "Superkauss" kalendārs

PosmsDatumsNorises vieta
1.4. maijsValmiera
2.5. jūnijsKandava
3.14. augustsMadona
4.4. septembrisBrocēni
5.16. oktobrisOlaine

Izmantotie resursi:
Jaunumi « Sākums - AutoEuro

     [+] [-]

, 2016-01-27 12:40, pirms 7 gadiem
par vienu vairak...CAMOOON!!!!! Olaine... tur tak vispar lidzjutejiem vietas nav!!!

     [+] [-]

, 2016-01-27 13:03, pirms 7 gadiem
Radzinsh rakstīja: par vienu vairak...CAMOOON!!!!! Olaine... tur tak vispar lidzjutejiem vietas nav!!!
Daudz kas tiks mainīts un vietas pietiks

  +1 [+] [-]

, 2016-01-27 19:29, pirms 7 gadiem
Superkauss rakstīja: Daudz kas tiks mainīts un vietas pietiks
Skumigi ka Riga sogad nebus posms Bet ta kalendars ir patteicigs itipasi ja pec MXGP vel gribesies baudit labu motokrosu,tad Superkauss bus ista vieta,cerams ka no musejiem kas starte MXGP ari kads brauks Butu intresanti