Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:375, Did:0, useCase: 3

Vairāk nekā 100 sportisti uz starta "Superkauss" posmā Kandavā

Juris Grīns
Juris Grīns

Svētdien, 5.jūnijā, ''Motoparks Kandava'' trasē norisināsies otrais motokrosa seriāla ''Bosch Superkauss'' posms, kurā tiks noskaidroti ''Eco Baltia Vide'' Lielās balvas ieguvēji piecās motociklu klasēs un komandu ieskaitē.

''Motoparks Kandava'' trasē ''Superkauss'' seriāla posms pirmo reizi norisinājās 2010.gadā, kad tur tika noskaidroti ''Superkauss'' otrās sezonas čempioni. Jau pirms sešiem gadiem lielākā daļa sportistu atzina, ka Kandavas trase ir viena no sarežģītākajām trasēm Baltijā ar daudzveidīgiem un ''viltīgiem'' elementiem. 2016.gadā trase, Spānijas trašu dizainera Gabi Villadas vadībā, ir piedzīvojusi daļēju pārbūvi un visiem sacensību dalībniekiem to būs jāapgūst faktiski no jauna, kas rezultātus var padarīt vēl neprognozējamākus.

Organizatori paredz, ka sacensībās dalību ņems desmit komandas un vairāk kā simts sportisti no visas Baltijas. Prestižākajā ''MX Pro'' klasē uz starta redzēsim divus divkārtējos šīs klases čempionus - Dāvi Līvu un Dāvi Ivanovu. Pirmajā posmā Valmierā Ivanovs izcīnīja trešo vietu, piekāpjoties igauņiem Leokam un Ratsepam, bet Līvam šī būs atgriešanās sacensību apritē pēc traumas izārstēšanas. Valmieras posma otrās vietas ieguvējs Ratseps startēs pasaules čempionāta posmā Francijā, bet viņa titulētais tautietis Tanels Leoks un Igaunijas uzlecošā zvaigzne Karels Kutsars apstiprinājuši savu dalību Kandavas posmā un centīsies palīdzēt ''MX Ādaži'' komandai atkārtot Valmierā sasniegto, kur ādažnieki izcīnīja pirmo vietu komandu ieskaitē. Pēc organizatoru rīcībā esošās informācijas, pirmo reizi šosezon pilnā sastāvā startēs ''Rodeo MX Racing Team'', kurus pārstāvēs Dāvis Līvs, Kristers Drevinskis, Toms Babris, kā arī Igaunijas sportisti. Nopietnas ambīcijas uz cīņu par pjedestālu izteikuši mājinieki - ''Motoparks Kandava'' komanda, kuras pieteikumā redzam lietuvieti Vitautas Bučas un savulaik viens no kolorītākajiem Latvijas motokrosa pārstāvjiem - ''Kingu Afīti'' jeb Niku Apfelbaumu! ''Jauniešu'' klasē kandavniekus pārstāvēs Rihards Bārenis, kurš centīsies izmantot mājas trases sniegtās priekšrocības, bet par galvenajiem favorītiem uz uzvaru jāuzskata igaunis Tallviku, pirmā posma uzvarētājs Čudarāns, pērnās sezonas vicečempions Suharževskis un jaunās paaudzes ''Rodeo'' pārstāvis Toms Babris. Kandavā iepriekš minētajiem sīvu konkurenci sastādīs 2015.gada čempions Elgars Jonass, kuram šīs gan būs pirmās sacensības pēc traumas sadziedēšanas.

''Kvadru'' klases fanus priecēs ziņa, ka Kandavā par uzvaru cīnīsies Baltijas titulētākais šīs klases sportists - 2015.gada Eiropas čempions Edgars Meņģelis, bet viņam sīvu konkurenci sastādīs citi Baltijas ātrākie sportisti, tostarp - 2015.gada ''Superkauss'' čempions un šīs sezonas līderis Raivis Sootee. Noteikti interesantas cīņas gaidāmas arī ''Junioru'' un ''Senioru'' klasēs. Ja sacensības starp jaunākajiem sportistiem parasti izvēršas neprognozējami, tad ''Senioru'' klasē dominē Leons Kozlovskis. Kā būs Kandavā? Uz šo jautājumu atbildes svētdien...

Kopā ''Superkauss'' otrajā posmā norisināsies 12 finālbraucieni, bet paralēli tiem dažādas atrakcijas skatītājiem - plkst 14:00 startēs ''Sportland fanu skrējiens'', pēc tā uz skatuves ''Bungu šovs'', bet atlikušās dienas garumā faniem iespēja savus spēkus pārbaudīt ''Bosch spēka testā'' vai ''Wurth jaudas stendā'', baudīt gardu maltīti un atspirdzinošus dzērienus, bet bērniem iespēja iesaistīties viņiem paredzētās atrakcijās. Motokrosa svētki atgriežas Kandavā!