Layout: current: getMobLayoutSmall (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getMobLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:373, Did:0, useCase: 2

Andžejs Ļebedevs

Vēl nav apstiprināts finansējums spīdveja "Grand Prix" posma norisei Latvijā

Vēl nav apstiprināts finansējums, kas ir nepieciešams, lai Latvija varētu uzņemt pasaules čempionāta jeb "Grand Prix" posmu spīdvejā, aģentūrai LETA sacīja Latvijas Motosporta federācijas (LaMSF) Treka komisijas vadītājs Vladimirs Ribņikovs.
Džastins Sedžmens

"Optibet Lokomotīvei" vēl viens papildinājums - austrālietis Sedžmens

Daugavpils "Optibet Lokomotīve" spīdveja komanda parakstījusi vēl vienu tā saukto "Varšavas līgumu" - ar 30 gadus veco austrālieti Džastinu Sedžmenu, kurš tamlīdzīgā lomā Daugavpils komandā bija jau 2016. gada sezonā, bet toreiz nevienā mačā nepiedalījās.
Niks Moriss arī 2023. gada sezonā būs "Loko" rindās.

Niks Moriss paliek "Optibert Lokomotīve" rindās

Viens no labākajiem Polijas 2. līgas spīdvejistiem austrālietis Niks Moriss arī 2023. gada sezonā pārstāvēs Daugavpils "Optibet Lokomotīve" komandu. Komandai pievienojies arī dānis Sens Jensens, kuram ir tā sauktais "Varšavas līgums". Komandas rindās paliek arī visi pagājušās sezonas pašmāju spīdvejisti.

"Optibet Lokomotīve" sastāvā - Stīvs Vorals

Daugavpils "Optibet Lokomotīve" spīdveja komandai pievienojies 2017. gada Lielbritānijas vicečempions Stīvs Vorals. Viņam tā būs atgriešanās Polijas spīdveja trekos pēc piecu gadu pauzes un pirmā sezona Daugavpils komandas rindās.
Kevins Jūls Pedersens.

Kevins Jūls Pedersens uzticīgs "Optibet Lokomotīvei"

Arī 2023. gada sezonā Daugavpils "Optibet Lokomotīve" spīdveja komandas sastāvā brauks viens no aizvadītās sezonas labākajiem junioriem pasaulē dānis Kevins Jūls Pedersens. "Loko" rindās Polijas 2. līgā viņš aizvadīja savu pēdējo sezonu juniora statusā un tagad aizvadīs arī pirmo sezonu pieaugušā braucēja lomā.
Gustavs Grāns

"Optibet Lokomotīve" pirmais jaunpienācējs - Gustavs Grāns

Daugavpils "Optibet Lokomotīve" spīdveja komandas sastāvu 2023. gada sezonā papildinās viens no talantīgākajiem zviedru junioriem Gustavs Grāns. 18 gadus vecais zviedrs ir Kumlas spīdveja audzēknis un Zviedrijas Bauhaus-Ligan čempionātā kopā ar savu vecāko brāli Jonatanu pārstāv Kumlas "Indianerna" komandu.
Andžejs Ļebedevs

Latvijā nākamgad paredzēts spīdveja ''Grand Prix'' posms un U21 komandu PČ

Šodien publicēts 2023. gada sezonas spīdveja ''Grand Prix'', pasaules kausa un U21 sacensību kalendārs. Plānots, ka Latvija rīkos ''Grand Prix'' sezonas septīto posmu un U21 komandu pasaules čempionātu.
Andžejs Ļebedevs arī 2023. gada sezonā brauks Zviedrijas Baugaus - Ligan čempionātā.

Andžejs Ļebedevs pievienojas Molillas "Dackarna" spīdveja komandai

Latvijas spīdveja izlases līderis Andžejs Ļebedevs 2023. gada sezonā Zviedrijas Bauhaus-Ligan čempionātā pārstāvēs Molillas komandu "Dackarna". Aizvadītajā sezonā viņš "Rospiggarna Hallstavik" rindās kļuva par pārsteiguma līdzautoru, ceturtdaļfinālā uzvarot "Vastervik" komandu un iegūstot bronzas medaļas.

Francis Gusts - vienā komandā ar spīdveja pasaules čempionu

Viens no labākajiem spīdveja junioriem pasaulē Francis Gusts nākamsezon brauks Zviedrijas "Bauhaus-Ligan" čempionātā vienā komandā ar pasaules čempionu poli Bartošu Zmarzliku - komandā "Lejonen Gislaved". Šogad "Lauvas" finālā zaudēja Eskilstūnas "Smederna" komandai un tagad veido komandas sastāvu, kas nākamgad atkal spētu cīnīties par čempionu titulu un iegūtu to. .
Andžejs Ļebedevs

Ļebedevs būs 2023. gada ''Grand Prix'' sacensību pirmais rezervists

LETA. Latvijas vadošais spīdvejists Andžejs Ļebedevs nākamajā 2023.gada sezonā "Grand Prix" sacensībās būs pirmais rezervists, vēsta sacensību organizatori.
Spīdveja GP pēdējā posma lielākais pārsteigums Andžejs Ļebedevs - tik maz viņam pietrūkst, lai būtu pasaules spīdveja elitē.

Andžejs Ļebedevs - vakara pārsteigums pēdējā GP posmā Toruņā

Latvijas labākais spīdveja meistars Andžejs Ļebedevs arī GP seriāla pēdējā posmā Toruņā apliecināja, ka nav gadījuma cilvēks starp pasaules labākajiem spīdvejistiem - Ļebedevs otro reizi karjerā iekļuva GP pusfinālā un posmā ieņēma 7. vietu. Uzvarēja slovāks Martins Vaculiks, kuru pirmais šajā posmā uzvarēja ... Ļebedevs.
Pilna centrālā tribīne - tas jau ir ierasksts skats Daugavpils "Lokomotīves" spīdveja stadionā.

Ļebedevs un Gusts - labākie, "Optibet Lokomotīve" - apmeklētākā komanda

Andžeja Ļebedeva pārstāvētā Krosno komanda "Cellfast Wilki" pirmo reizi vēsturē iekļuva Polijas spīdveja Ekstralīgā un tieši Andžejs bija galvenais "vilcējs" abos finālmačos (īpaši otrajā - konkurentu mototrekā), bet Franča Gusta pārstāvētā Poznaņas komanda iekļuva 1. līgā. Abi latvijas spīdvejisti aizvadītajā sezonā bija labākie savās līgās, savukārt Daugavpils "Optibet Lokomotīve" kļuva par pārliecinoši apmeklētāko komandu 2. līgā un par trešo apmeklētāko starp visām 1. un 2. līgas komandām.
Latvijas 2022. gada atklātā čempionāta pirmais trijnieks spīdvejā (no kreisās) - Jevgeņijs Kostigovs, Ķasts Puodžuks un Daniils Kolodinskis.
1

Puodžukam - ceturtais tituls, Ansviesulim - pirmais

Ceturto reizi par Latvijas čempionu spīdvejā kļuva Ķasts Puodžuks, bet junioru konkurencē pirmo reizi uzvarēja Ričards Ansviesulis. Par sacensību spraigumu liecina kaut vai tas, gan čempiona, gan trešās vietas ieguvēja noskaidrošanai bija nepieciešams papildus brauciens, bet čempions starp junioriem noskaidrojās tikai viņu savstarpējā braucienā pēdējā braucienu sērijā.
Andžejs Ļebedevs un "Vilki" - Polijas spīdveja Ekstralīgā!
2

Andžejs Ļebedevs ieved "Vilkus" Ekstralīgā!

Pirmo reizi vēsturē spēcīgākajā spīdveja klubu līgā pasaulē - Polijas Ekstralīgā - nākamsezon startēs Krosno komanda "Cellfast Wilki". Par galveno varoni 1. līgas otrajā finālmačā Zeļona Gurā kļuva Andžejs Ļebedevs - viņa rēķinā 15 no 18 iespējamajiem punktiem un tieši viņa sniegums ļoti lielā mērā ļāva "Vilkiem" divu maču summā uzvarēt ar 91:89.
Andžejs Ļebedevs

Ļebedevam 14. vieta Eiropas čempionāta finālposmā

LETA. Latvijas spīdvejists Andžejs Ļebedevs piektdien Čehijā noslēdzošajā Eiropas čempionāta posmā ierindojās 14. pozīcijā, meistarsacīkšu kopvērtējumā ieņemot 11. vietu.
Vai Ķasts Puodžuks iegūs savu 11. medaļu Latvijas čempionātos spīdvejā?

44. čempionāts 60. dzimšanas dienas priekšvakarā

Svētdien Daugavpils "Lokomotīves" spīdveja stadionā risināsies Latvijas 44. čempionāts. Arī šoreiz tas būs atklātais čempionāts - proti, ar ārzemju spīdvejistu piedalīšanos - un tas būs čempionāts jubilejas priekšvakarā - 2023. gadā aprit 60 gadi kopš izveidota pirmā spīdveja komanda Latvijā - Daugavpils "Lokomotīve" (pirmajās divās sezonās nosaukums bija "Iskra").
Andžejs Ļebedevs (vadībā) tiecas tikt SEC desmitniekā.

Andžejs Ļebedevs - par vietu desmitniekā

Pardubices mototrekā Čehijā piektdien noskaidrosies 2022. gada Eiropas čempions spīdvejā. Galvenie pretendenti uz titulu ir polis Janušs Kolodzejs un dānis Leons Madsens, kurus pirms pēdējā finālposma šķir tikai viens punkts, savukārt 2017. gada Eiropas čempions Andžejs Ļebedevs tieksies pabeigt čempionātu pirmajā desmitniekā.
Andžejs Ļebedevs (vadībā) atkal apliecināja, ka nav "gadījuma cilvēks" spīdveja GP posmos.

Andžejs Ļebedevs tuvu pusfinālam, Bartošs Zmarzliks - pasaules čempions spīdvejā

Trešo reizi pasaules čempiona titulu spīdvejā vienu GP posmu pirms sacensību beigām nodrošināja polis Bartošs Zmarzliks, bet Andžejs Ļebedevs prekšpēdējā GP posmā Molillas mototrekā Zviedrijā nebija tālu no iekļūšanas pusfinālā jeb starp astoņiem labākajiem.
Šī sezona Francim Gustam diemžēl beigusies...

Francim Gustam kritiens, savainojums un sezona beigusies

Dānijas spīdveja līgas pusfinālā - četru komandu sacensībās Esbjergā - kritienu piedzīvoja un svainojumu guva Francis Gusts. Tas tiek minēts kā galvenais iemesls, kāpēc "Grindsted" komandai neizdevās tikt finālā, savukārt Francim sezona līdz ar to ir beigusies.
Andžejs Ļebedevs (pa kreisi) un Vāclavs Miliks atveda pa 10 punktiem Polijas spīdveja 1. līgas pirmajā finālmačā.

Ļebedevam - 10 punkti, "Vilkiem" - plus desmit pirms atbildes mača

Polijas spīdveja 1. līgas pirmajā finālmačā Andžeja Ļebedeva pārstāvētā Krosno "Cellfast Wilki" komanda savā mototrekā ar 50:40 pārspēja galveno favorīti Zeļona Guras "Stelmet Falubaz" komandu. Vai ar to pietiks iekļūšanai Ekstralīgā?
Francis Gusts pirmajā Polijas 2. līgas finālmačā bija neuzvarams.

Gusts neuzvarams Poznaņā, "Skorpioni" - tuvu 1. līgai

Polijas spīdveja 2. līgas pirmajā finālmačā nevainojami savus braucienus veica Francis Gusts un atveda 15 no 15 iespējamajiem punktiem, bet viņa pārstāvētā Poznaņas komanda "SpecHouse PSŽ" savā mototrekā ar 53:37 pārspēja Opoles komandu "OK Bedmet Kolejarz". Atbildes mačs - pēc nedēļas Opolē.
Andžejam Ļebedevam atzīstams sniegums "Grand Prix" posmā Vojensā.
2

Andžejs Ļebedevs - cienīgi pasaules spīdveja elitē

Andžejs Ļebedevs spīdveja "Grand Prix" seriāla 8. posmā Vojensas mototrekā Dānijā atkal apliecināja, ka spēj cienīgi braukt pasaules elitē. Punktu izteiksmē "raža" nav liela - 6 punkti un 11. vieta, taču sniegums mototrekā liecina, ka tikai finansiālas "piešprices" pietrūkst, lai tehnikas ziņā viņš būtu vēl pilnvērtīgāks konkurents labākajiem spīdveja meistariem pasaulē. Par Vojenas posma uzvarētāju kļuva GP seriāla līderis polis Bartošs Zmarzliks.
Krosno spīdveja publika sajūsmā par Andžeja Ļebedeva sniegumu un palikšanu komandā arī nākamsezon.
1

Andžejs Ļebedevs Polijas spīdveja 1. līgas finālā un starp "Vilkiem" arī nākamsezon

Andžeja Ļebedeva pārstāvētā spīdveja komanda Krosno "Cellfast Wilki" otro gadu pēc kārtas iekļuva Polijas 1. līgas finālā un uzreiz pēc otrā pusfinālmača daugavpilietis sajūsminātajai publikai paziņoja, ka paliek "Vilku" rindās arī 2023. gada sezonā. Oļega Mihailova pārstāvētā Bidgoščas komanda "Abramczyk Polonia" otrajā pusfinālmačā uzvarēja, taču finālā neiekļuva.
Andžejs Ļebedevs (vadībā) - starp labākajiem SEC 3. finālposmā.

Andžejs Ļebedevs - piektais SEC 3. finālposmā

Vienas no savām šīs sezonas labākajām sacensībām aizvadīja Latvijas labākais spīdvejists Andžejs Ļebedevs - Eiropas spīdveja čempionāta (SEC) 3. finālposmā Lodzas mototrekā Polijā viņā ar 11 punktiem ieņēma 3. vietu pamatsacensībās, bet "pēdējās cerības" pusfinālā finišēja ceturtais un posma kopvērtējumā ieņēma 5. vietu.
Francis Gusts

Francis Gusts - U19 Eiropas čempionāta finālā spīdvejā

Pagājušā gada U19 Eiropas čempions spīdvejā Francis Gusts titulu turpinās aizstāvēt šā gada finālā - sestdien pusfinālā Plzeņas mototrekā Čehijā viņš ieguva 13 punktus un pārliecinoši iekļuva finālā.
Francis Gusts sāk U19 Eiropas čempiona titula aizstāvēšanu.

Ļebedevs - Lodzā, Gusts - Plzeņā

Sestdien Latvijas labākais spīdvejists Andžejs Ļebedevs startēs Eiropas spīdveja čempionāta (SEC) 3. finālposmā Lodzas mototrekā Polijā, bet Eiropas U19 pagājušā gada čempions Francis Gusts sāks titula aizstāvēšanu pusfinālā Plzeņas mototrekā Čehijā.
Francis Gusts un Poznaņas komanda brauks Polijas spīdveja 2. līgas finālā.

Gusts un "Skorpioni" - Polijas spīdveja 2. līgas finālā

Francis Gusts un viņa pārstāvētā Poznaņas komanda "SpecHouse PSŽ" iekļuva Polijas spīdveja 2. līgas finālā - pusfinālā atbildes mačā savā mototrekā ar 46:44 tika pārspēta Ravičas "Kolejarz" komanda.
Andžejs Ļebedevs.

Ļebedevs Polijas "Grand Prix" posmu noslēdz 16. vietā

LETA. Latvijas vadošais spīdvejists Andžejs Ļebedevs sestdien Polijā "Grand Prix" sacensībās ierindojās 16. vietā
Deniels Bjūlijs (vadībā) uzvarēja otrajā GP posmā pēc kārtas.

Kostigovs un Kolodinskis - piektie Eiropas pāru finālā, Ļebedevam - viens punkts GP posmā

Latvijas spīdvejisti Jevgeņijs Kostigovs un Daniils Kolodinskis ieņēma 5. vietu Eiropas pāru čempionāta finālā Slangerupas mototrekā Dānijā, bet Andžeje Ļebedevs guva vienu punktu GP seriāla 7. posmā Vroclavā.
Jevgeņijs Kostigovs. Foto: rubenis.lv

Latvijas spīdvejisti ieņem piekto vietu Eiropas čempionāta finālā pāriem

LETA. Latvijas spīdvejisti sestdien Dānijā Eiropas čempionāta finālā pāriem ieņēma piekto vietu.
Andžejam Ļebedevam un "Vilkiem" no Krosno ir izredzes otro gadu pēc kārtas iekļūt Polijas 1. līgas finālā.

Ļebedeva un Mihailova komandām zaudējumi pirmajos pusfinālmačos

Polijas spīdveja 1. līgas pirmajos pusfinālmačos zaudējumus piedzīvoja Andžeja Ļebedeva un Oļega Mihailova pārstāvētās komandas, taču tie ir ļoti atšķirīgi zaudējumi - ja "Vilkiem" no Krosno ir reālas izredzes revanšēties un tikt finālā, tad Bidgoščas komandas izredzes titk finālā ir ļoti mazas.
Andžejs Ļebedevs sestdien piedalīsies GP 7. posmā Vroclavā

Ļebedevs - GP posmā Vroclavā, Gusts - Dānijas pusfinālā, Fiļimonovam - debija GP3

Savainojuma dēļ no spīdveja "Grand Prix" seriāla izkrita dānis Andreass Tomsens un viņa vietu GP 7. posmā sestdien Vroclavā ieņems Andžejs Ļebedevs - pirmais GP seriāla rezervists. Savukārt Francis Gusts atkal bija viens no Grindstedas komandas līderiem un sekmēja tās iekļūšanu Dānijas spīdveja līgas pusfinālā, bet Damils Fiļimonovs jau šodien Vroclavā debitās GP3 sacensībās - pasaules čempionātā spīdvejā junioriem 250 kub.cm klasē.
Andžejs Ļebedevs

Zviedrijas spīdveja Bauhaus-Ligan ceturtdaļfinālā tikai Ļebedevs

Zviedrijas spīdveja Bauhaus-Ligan čempionāta ceturtdaļfinālā iekļuva Andžeja Ļebedeva pārstāvētā komanda "Rospiggarna Hallstavik", bet Franča Gusta pārstāvētā "Masarna Avesta" pirmajā sešiniekā neiekļuva un tai līdz ar to sezona beigusies.