Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:373, Did:0, useCase: 3

Ļebedevs spīdveja sezonu turpina pasaules čempionāta posmā Zviedrijā

Juris Grīns
Juris Grīns

Ļebedevs spīdveja sezonu turpina pasaules čempionāta posmā Zviedrijā
Andžejs Ļebedevs. Foto: FIM Speedway

Šajā nedēļas nogalē Molilā, Zviedrijā, sarīkotas trīs FIM pasaules spīdveja čempionāta sacensības. Šodien, 10. jūlijā, startēs SGP2 2026. gada sezona, bet sestdien, 11. jūlijā, norisināsies SGP4 finālposms un jubilejas 20. Grand Prix sacensības Molilā.

Sestdien Zviedrijā par FIM Speedway sezonas punktiem cīnīsies arī Andžejs Ļebedevs, kurš pasaules čempionāta kopvērtējumā šobrīd ierindojas 11. vietā. FIM Speedway Grand Prix 2026. gada sezonas sestā posma tiešraides translācija sestdien, plkst. 19:50, būs vērojama Go3.

FIM pasaules spīdveja čempionāta 2026. gada sezona turpina priecēt ar neparedzamiem notikumiem un aizrautīgu cīņu trekā. Veikta jau pussezona, un notikušajos piecos posmos esam redzējuši, kā uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena kāpj pieci dažādi braucēji – Kacpers Vorina, Leons Madsens, Makss Friks, Breidijs Kērcs un Bartošs Zmarzliks. Vai Molilā kāds no šiem izcīnīs savu otro uzvaru šosezon, vai arī jau atkal redzēsim citu uzvarētāju – to uzzināsim 11. jūlija vakarā.

Atšķirīgi no SGP3 finālposma, kas pirms trim nedēļām notika Vroclavā – nedz SGP4, nedz arī SGP2 sacensībās latviešu spīdveja braucēji šoreiz nestartēs. Tādējādi, Latvijas spīdveja fani ar pilnu uzmanību varēs sekot līdzi Andžeja Ļebedeva startam sestdienas vakarā.

Diemžēl, arī Molilas Grand Prix nākas sagaidīt ar izmaiņām dalībnieku sastāvā. Dziedējot iepriekš gūtos savainojumus, ierindā joprojām nebūs zviedra Fredrika Lindgrēna, brita Dana Bjūlija un arī austrālieša Džeka Holdera. Attiecīgi, šos braucējus trekā aizstās pasaules čempionāta sezonas rezervisti – dānis Anders Tomsens, čehs Jans Kvehs un vācietis Kajs Hukenbeks.

Savukārt ar sacensību rīkotāja īpašo ielūgumu Grand Prix sacensībās Molilā startēs Kims Nilsons – braucējs, kurš jau iepriekš ir startējis Grand Prix, bet ielūgumu uz 2026. gada Molilas posmu nodrošinājis pateicoties šogad pirmo reizi izcīnītajam Zviedrijas čempiontitulam spīdvejā.

Pasaules čempionāta kopvērtējums:

     [+] [-]

, 2026-07-10 20:50, pirms 4 nedēļām
No kurienes autoram informācija, ka Latvija nebūs pārstāvēta SGP4 sacensībās? Tajās debitēs Valters Bušs.