Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:376, Did:0, useCase: 3

Jonass: "Šis ir gandrīz kā sapņa piepildījums"

Juris Grīns
Juris Grīns

Jonass: "Šis ir gandrīz kā sapņa piepildījums"
Pauls Jonass. Foto: mxgp.com
Moto, MXGP 2022 Ķeguma GP
1. Tims Gajsers  
2. Pauls Jonass  

Izcīnījis otro vietu MXGP pasaules motokrosa čempionāta posmā Ķegumā, latviešu motosportists Pauls Jonass atzinis, ka par paveikto ir ļoti priecīgs. Viņam vienmēr bijis sapnis uzvarēt māju posmā un šajā reizē pietrūcis pavisam nedaudz. Sportists gan atzīts, ka objektīvi Tims Gajsers sacīkstēs bija ātrāks.

"Standing Construct Husqvarna" komandu pārstāvošais Jonass abos finālbraucienos ieņēma otro pozīciju, arī posma summā izcīnot otro vietu. Pirmajā braucienā viņš bija trešais, kad cīņā par uzvaru krita Horhe Prado, ļaujot latvietim pacelties vienu vietu augstāk. "Honda" rūpnīcas vienību pārstāvošais Gajsers, kurš ir arī pasaules čempionāta līderis, abos braucienos aizcīnījās līdz uzvarai.

"Šis ir gandrīz kā piepildījies sapnis," pēc finiša pozitīvi bija noskaņots Jonass. "Es vienmēr esmu sapņojis par uzvaru savā māju posmā. Biju tuvu tam, bet Tims šajā nedēļas nogalē tomēr bija labāks, un šogad kopumā viņš brauc tiešām labi. Centos saglabāt vēsu prātu, ko nebija viegli izdarīt, ņemot vērā startēšanu savu fanu priekšā un visas šīs emocijas."

Īpaši sekmīgs Jonasam bija otrais brauciens, kurā viņš izcēla startu un vairākus apļus bija vadībā. Atkritis aiz Gajsera, sportists pārliecinoši nosargāja otro vietu.

"Man izdevās kādu laiku noturēt pirmo pozīciju, kas bija tiešām forši, un biju par to sajūsmā," atzīst Jonass. "Pēdējās nedēļas laikā kopā ar komandu bijām ieguldījuši lielu darbu. Mehāniķiem un pārējai komandai pagāja garas naktis, lai sagatavotu motociklu, tāpēc gribu pateikties viņiem. Viņi tiešām pacentās, lai es būtu tur, kur šodien esmu. Uz pjedestāla visi redz tikai mani, bet patiesībā viņi to ir nopelnījuši tikpat ļoti kā es. Kopumā esmu ļoti apmierināts un šīs ir tiešām labas emocijas."

Šī bija piektā reize MXGP klasē, kad Jonass kādā no posmiem kopvērtējumā miekļuvis pirmajā trijniekā. Iepriekš otro vietu viņš izcīnīja arī 2019. gadā Lombardijas posmā, arī toreiz braucot ar "Husqvarna" rūpnīcas motociklu, bet togad Zviedrijā un Turcijā sasniedza trešo vietu. Arī pērn Beļģijā, startējot ar "GasGas" motociklu, viņš bija trešais.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā Jonass tagad pacēlies uz desmito pozīciju. Savukārt vēl vairāk līderpozīcijā nostiprinājies slovēņu motosportists Gajsers, kuram šī bija jau piektā uzvara aizvadītajos sešos posmos.

"Šī bija laba nedēļas nogale," atzina Gajsers. "Es ļoti izbaudīju to, kas notika. Tā kā naktī un vēl arī no rīta bija lijis, trase vairs nebija tik vienveidīga kā sestdien. Bija daudz nelīdzenu vietu, tāpēc no starta līdz finišam vajadzēja ārkārtīgi koncentrēties. Bet es braucu ar prātu un esmu ļoti priecīgs par paveikto. Turpinām smagi strādāt un gaidām nākamo posmu."

"Red Bull GasGas" komandu pārstāvošais Prado kopvērtējumā aizvien ir otrais, bet atpaliek jau 66 punktus. Ķegumā spānis pirmo braucienu pēc iespaidīgā kritiena spēja pabeigt ar 12. rezultātu, bet otrajā braucienā krita jau sākumā un finišēja 13. vietā.

"Sestdiena bija laba un arī svētdienai nebija ne vainas," secina Prado. "Man tikai žēl par kritienu, ko piedzīvoju, cenšoties veikt apdzīšanu cīņā par pirmo vietu. Pirms tam viss bija labi, bet trase bija diezgan grūta. Otrajā braucienā biju gatavs labam sniegumam, bet jau sacensību sākumā gadījās nokrist. Pēc tam vairs nespēju atgūties. Tagad ir jāatjaunojas un jābūt gatavam atkal cīnīties nākamajā posmā."

MXGP kopvērtējums pēc Latvijas posma:

     [+] [-]

, 2022-04-25 14:25, pirms 2 mēnešiem
Lai ari Prado bija pelnījis ierīt, bet šajā sadursmē es īsti viņu nevainotu, jo Gaisers no trampalīna malas ieleca vidū un nosēdās tieši priekšā Prado. Tāda taktiska viltība no Gaisera puses.

  -3 [+] [-]

, 2022-04-25 16:05, pirms 2 mēnešiem
Patīkami, ka Jonass labi nostartēja māju posmā, tā vienmēr ir papildus motivācija. Varbūt arī nedaudz morāli palīdzēja, ka pamainīja uzsvarus sezonai pēc likstām tās pirmajos posmos:

https://sportacentrs.com/motoru_spo...

  +1 [+] [-]

, 2022-04-25 18:37, pirms 2 mēnešiem
Interesanti būtu dzirdēt Prado viedokli,kura trase nav "diezgan grūta"! Arī Pauls pirms tam bija atzinis,ka trase nav viegla un jāsaglabā maksimāla koncentrēšanās. Gajsera frāze "tāpēc no starta līdz finišam vajadzēja ārkārtīgi koncentrēties" arī daudz ko izsaka.
Un par to apdzīšanas mēģinājumu- neesmu tāds specs, bet iebrauktās špūres virziens tramplīnā vai vispār deva iespēju Gajseram mainīt lēcienā trajektoriju...Un attiecībā uz Prado-neesi pārliecināts, neapdzen...

     [+] [-]

, 2022-04-25 20:02, pirms 2 mēnešiem
maiznieks rakstīja: Lai ari Prado bija pelnījis ierīt, bet šajā sadursmē es īsti viņu nevainotu, jo Gaisers no trampalīna malas ieleca vidū un nosēdās tieši priekšā Prado. Tāda taktiska viltība no Gaisera puses.
Principā Prado bija identiski otrā trampalīna pusē, un ar iegrieza vidū. Zinot sīkā vēsturiskos izgajienus, viņs pats ar nodomu tā darīja,gribēdams traumēt Gaiseru. Paulam grieza Herlingam grieza tagad Gaiseram grieza. Tāds ir viņa stils kurš nevienmēr nes augļus, citreiz arī traumas

     [+] [-]

, 2022-05-03 19:41, pirms 2 mēnešiem
Nevienam tur nekāda nodoma nebija, kāda satraumēšana, pietiek muldēt. Apstākļu sakritība un viss.....