Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:376, Did:0, useCase: 3

Sadalīti Latvijas čempionu tituli motokrosā

Juris Grīns
Juris Grīns

Sadalīti Latvijas čempionu tituli motokrosā
Daniela un Bruno Lielbāržu blakusvāģu ekipāža. Foto: Andris Smilšarājs

Svētdien, 18. septembrī, Cēsīs notika Latvijas čempiona motokrosā noslēdzošais posms, kurā tika sadalīti pēdējie punkti un noskaidroti sezonas kopvērtējuma līderi. Par čempionu MX1 klasē tika kronēts Kārlis Sabulis, kvadriciklos trešo gadu pēc kārtas triumfēja Matīss Palēvics, bet blakusvāģu konkurencē šogad labākie bija dvīņubrāļi Daniels un Bruno Lielbārži.

MX1 klasē, kas ir prestižākā no solo motociklu klasēm, Cēsu posmā nepārspēts palika “MX Moduls” sportists Kārlis Sabulis, kurš otro gadu pēc kārtas tika kronēts par Latvijas čempionu sezonas kopvērtējumā. Otro vietu sezonā izcīnīja Tomass Šileika (MX Druvas), bet pie Latvijas čempionāta bronzas tika lietuvietis Nojus Gasiunas (KTM Motofavorīts), kurš, nevienā posmā divu braucienu summā nav ierindojies TOP3, taču regulāra dalība visos etapos atnesa kāroto panākumu.

Pirms sezonas noslēdzošā posma saspīlēta situācija bija MX2 klasē, kur tā brīža līderi Edvardu Bidzānu (AMK “Bieriņi”) no Toma Macuka (Rodeo MX) šķīra tikai viens punkts. Lai arī Bidzāns sacensības sāka ļoti kaujinieciski, viņam neizdevās Cēsīs pārspēt Tomu un saglabāt punktu pārsvaru sezonas kopvērtējumā. Līdz ar to Toms Macuks savam šogad izcīnītajam Eiropas čempiona titulam pievienoja arī Latvijas čempionāta zeltu. Edvardam Bidzānam sudrabs, bet bronza aizceļoja uz Lietuvu pie Erlanda Mackoņa.

MX2 Junioru klasē sezonu uz perfektas nots noslēdzis Ugnius Lilius no Lietuvas, kurš uzvarēja pilnīgi visos piecos Latvijas čempionāta posmos, iegūstot maksimālo punktu skaitu. Tikpat stabilu sezonu, tikai otrajā pozīcijā, aizvadījis Daniils Kuzmins (AMK “Bieriņi”), izcīnot sudrabu “MX2 Junioru” ieskaitē. Ja pirmo divu vietu īpašnieki pirms sezonas noslēdzošā posma bija skaidri, tad bronzas medaļas liktenis izšķīrās tikai Cēsīs. Uz to pretendēja Ralfs Riters (Rambas R) un Ralfs Vindigs (Motokurzeme). Abi jaunie sportisti Cēsu posmā ieguva vienādu punktu bagāžu, kas ļāva Riteram saglabāt divu punktu pārsvaru pār Vindigu un sezonas kopvērtējumā kāpt uz goda pjedestāla trešā pakāpiena.

Ļoti prognozējama izvērtās arī MX125 klases sezona, kurā bez pārsteigumiem triumfēja viens no Eiropas šīs klases ātrākajiem braucējiem Jānis Mārtiņš Reišulis (KTM Motofavorīts). Latvijas vicečempiona statuss pēc Cēsīm nonāca Tomasa Šaicāna (Rodeo MX) rokās, bet bronzu kaklā kāra Roberts Lūsis (Motokurzeme), kurš tikai par četriem punktiem sezonas kopvērtējumā apsteidza Markusu Kokinu (MX Moduls).

MX85 klasē par Latvijas čempionu kļuva Traviss Leoks no Igaunijas, lai arī tieši Cēsu posmā igaunis pirmo reizi šosezon pat netika TOP3. Sezonu kā vicečempions noslēdza Alberts Knapšis (F.F.F. sporta klubs), bet trešā vietu izcīnīja Emīls Solovjevs (MX Moduls).

MX B grupā uz augstākā goda pjedestāla pakāpiena sezonas kopvērtējumā kāpa Toms Dankerts (AMK “Bieriņi”), kurš bija ātrākais Cēsu posmā. Lai arī Cēsu posms nebija pats veiksmīgākais priekš Artūra Vintera (Jāņa Vintera Moto Team Riga), viņš sezonas kopvērtējumā izcīnīja 2. vietu. Labāko sportisti trijnieku MX85 B klasē šosezon noslēdza Alekss Griņjo (VV Moto Racing team).

Lai arī Cēsīs pārtrūka Leona Kozlovska (MX Ādaži) uzvaru sērija, rēķinot pa posmiem, viņš otro sezonu pēc kārtas kļuva par čempionu MX Amatieru klasē 450 cc klases motociklu ieskaitē. Uzvarot Cēsīs, sudrabu sezonas kopvērtējumā atnesa Raivim Eikmanim (Rambas R), savukārt par Latvijas čempionāta bronzas medaļnieku kļuva “MX Moduls” kluba vadītājs Valdis Seratinskis.

MX Amatieru klasē 250 cc ieskaitē uzvaras laurus gan pēdējā sezonas posmā, gan sezonas kopvērtējumā plūca Ansis Anševics no “Rode MX”. Uz otrā un trešā goda pjedestāla pakāpiena sezonas kopvērtējumā kāpa Jānis Vinters (Jāņa Vintera Moto Team Riga) un Sandis Aleksejevs (DAKO Ziemeļvidzmeme).

Kvadriciklu Open klasē jau pēc pirmā brauciena Cēsīs bija skaidrs, ka par čempionu trešo sezonu pēc kārtas kļuvis Matīss Palēvics (Rodeo MX). Arī otrajā braucienā viņš bija ātrākais braucējs trasē, sarūpējot sev skaistu dāvanu pirms došanās uz Nāciju kausu, kas šajā nedēļas nogalē notiks Čehijā. Cēsu posma 2. vietas ieguvējs Valērijs Kuzmins (Gulbenes moto) arī sezonas kopvērtējumā ir otrais, bet bronzu izcīnīja Kārlis Lizanders (Saldus motoklubs).

Blakusvāģos pirmo reizi karjerā par Latvijas čempioniem tika kronēti brāļi Daniels un Bruno Lielbārži (KTM Motofavorīts). Jāpiezīmē, ka Bruno traumas dēļ Cēsīs sacensības vēroja kā skatītājs. Daniels šoreiz brauca kopā ar lietuvieti Konstantīnu Belecku, ar kuru kopā Latvijas izlases sastāvā startēs arī Nāciju kausā. Otrā vieta Cēsīs un otrā vieta sezonas kopvērtējumā titulētajiem Mārim Rupeikam un Kasparam Liepiņam (Moduls MX), bet nelielu pārsteigumu sarūpēja Jānis un Pēteris Jegorovi (Rambas R), izcīnot Latvijas čempionāta bronzu. Aiz Jegoroviem kopvērtējuma tabulā palikuši pasaules čempionāta dalībnieki Liutaura Variakoja/Mārtiņa Antona un Gerta Gordejeva/Kaspara Stupeļa (MX Moduls) ekipāžas.

Latvijas čempionāta Cēsu posma TOP3 rezultāti:

MX1

1. Kārlis Sabulis (MX Moduls)
2. Karel Kutsar (Rodeo MX)
3. Tomass Šileika (MX Druvas)

MX2

1. Kārlis Alberts Reišulis (VV Moto Racing team)
2. Toms Macuks (Rodeo MX)
3. Meiko Vetiks

MX2 Juniori

1. Ugnius Lilius
2.Daniils Kuzmins (AMK Bierini)
3. Ralfs Riters (rambas R)

MX125

1. Jānis Mārtiņš Reišulis (KTM Motofavorīts)
2. Roberts Lūsis (Motokurzeme)
3. Tomass Šaicāns (Rodeo MX)

MX85

1. Raivo Laicāns (AMK Bieriņi)
2. Alberts Knapšis (F.F.F. sporta klubs)
3. Emīls Solovjevs (MX Moduls)

MX85 B

1. Toms Dankerts (AMK Bieriņi)
2. Patriks Cīrulis (IK Auseklis)
3. Gregors Lotus

MX Amatieri 450 cc

1. Raivis Eikmanis (Rambas R)
2. Leons Kozlovskis (MX Ādaži)
3.Arvils Štrauss (Motoklubs “Litene”)

MX Amatieri 250 cc

1. Ansis Anševics (Rodeo MX)
2. Mārtiņš Marķitāns (MX Factory Latvia)
3. Sandis Aleksejevs (DAKO Ziemeļvidzeme)

Kvadricikli Q “Open”

1. Matīss Palēvics (Rodeo MX)
2. Valērijs Kuzmins (Gulbenes moto)
3. Laurinas Mikalauskas

Q Iesācēji

1.Keits Kalvāns (MK Aloja)
2. Mārtiņš Žagars
3.Iļja Detjarjovs (KTM Moofavorīts)

Q Amatieri

1. Dāvis Ciršs (MX Ādaži)
2. Jānis Tilugs (Motokurzeme)
3. Jānis Raiskums (Motokruīzs)

Q Veterāni

1. Andris Ciršs (MX Ādaži)
2. Viktors Vaskis (Rodeo MX)
3. Aleksejs Kuzmins (Gulbenes moto)

Blakusvāģi “Open”

1. Daniels Lielbārdis/ Konstantīns Beleckas (KTM Motofavorīts)
2. Māris Rupeiks/Kaspars Liepiņš (MX Moduls)
3. Jānis Jegorovs/Pēteris Jegorovs (Rambas R)

BV Amatieri

1. Ainārs Dukulis/Tomass Daniels Dukulis (MX Ādaži)
2. Kristo Oja/Sanders Rūsilehts
3. Gatis Tabūns/Edgars Skindersikis (Rambas R)

BV Veterāni

1. Marts Arula/Andris Mačs
2. Modris Štelle/Roberts Klāvs Užāns (CAMK Latgale)
3. Didzis Trautmanis/Sandis Priednieks (MX Druvas)

BV Gaiss

1. Sandijs Gūtmanis/Vasīlijs Meļņiks (MK Aloja)