Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:376, Did:0, useCase: 3

Dāvis Ivanovs: "Žēl, ka neatbrauca niknākie konkurenti"

Juris Grīns
Juris Grīns

Dāvis Ivanovs: "Žēl, ka neatbrauca niknākie konkurenti"
Foto: Facebook.com/endurosports

Pagājušajā nedēļas nogalē, 17. septembrī Madonas novadā, Lubānā, “Lubānas mototrasē” noskaidroti Latvijas kausa piektā posma Cross Country uzvarētāji.

“Lubānas mototrasē” Cross Country sacensības notika otro reizi. Šajā posmā startēja 84 solo un 26 kvadru klašu braucēji no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Šogad sportistiem nācās krietni pacīnīties par savām uzvarām, jo dienu pirms sacensībām lieliski sagatavotā trase pielija, bija dubļi, kas apgrūtināja braukšanu. Kopumā laiks bija labs, norīta rasināja, bet pēcpusdienā uzspīdēja saule, trase nedaudz apžuva un arī kvadru klases braucēji varēja izbaudīt savu braucienu.

Šī posma uzvarētājs, E2/E3 klases pirmās vietas ieguvējs, pieredzējušais motokrosa meistars Dāvis Ivanovs (“Kalsnava MB”), kurš balvā saņēma absolūtā uzvarētāja naudas balvu 300,- eiro no “Lubānas mototrase”, pastāstīja, ka šogad šīs viņam bija pirmās sacensības. “Bija dubļains un diezgan mitrs. Man patika. “Forši”, esmu apmierināts. Starts bija labs. Žēl, ka nebija ieradušies “niknākie” jeb spēcīgākie konkurenti, bet kopumā bija labi. Šogad šim posmam gatavojos, nobraucu treniņu, tāpēc man bija daudz vieglāka braukšana. Es izbaudīju. Organizatori bija sarīkojuši ļoti labas sacensības. Trasē bija veikti uzlabojumi. Priecājos, ka saņēmu absolūtā uzvarētāja naudas balvu. Viss bija ļot labi. Man bija interesanti. Paldies organizatoriem, ka uzaicināja,” tā Dāvis Ivanovs,

Hobiju klases ātrākais sportists Gundars Cibuļskis (“KTM Motofavorīts”) atklāja, ka šis posms bija grūts, bet “foršs”. “Prieks, ka organizatori rīko tik labas un izdevušās sacensības. Paldies par to. Šajā posmā bija dubļi. Piedzīvoju sešus kritienus. Sacensības bija super, prieks piedalīties. “Forši”, ka manā klasē bija daudz dalībnieku. Bija laba cīņa ar manu sīvāko konkurentu Jāni Jansonu. Startā nepielēca motocikls, aizbraucu kā pēdējais, taču izdevās aizcīnīties līdz augstākai pozīcījai, kā finālā savā klasē pirmā vieta,” tā par aizvadīto posmu Gundars Cibuļskis.

Iesācēji (C) 4T klases uzvarētājs Gints Baldiņš (“Saldus motoklubs”) atzina, ka viņam sacensības bija veiksmīgas, jo “kā startā aizbraucu, tā stabili līdz finišam arī nobraucu. Man tā vairāk bija cīņa ar sevi. Bija dubļi, daudzi krita, bet man izdevās noturēties un nenokrist. Trase ideāla. Ļoti labi sagatavota. Vienīgais tas, ka tā bija pielijusi, bet visādi citādi viss pārējais perfekti. Organizatori bija labi pacentušies. Viss tip-top līmenī. Tieši tā, kā vajag.”

Sacensību organizators Ainārs Akmentiņš pastāstīja, ka “bija labs dalībnieku skaits – kopā 110 braucēji. Sacensības pagāja ļoti labi, bez traumām un starpgadījumiem. Pēc brauciena, runājot ar dalībniekiem par trasi, visi bija apmierināti un sajūsmā. Šogad to pamainījām, vietām uzlabojām. Man kā organizatoram gribējās, lai tas mitrums ir mazāk un sportistiem vieglāk, dubļi “darīja” savu, bet sportistiem tik un tā patika. Esam ieguldījuši daudz darba un laika trases sagatavošanā. Divas nedēļas pirms posma aktīvi darbojāmies, gatavojāmies un finālā viss izdevās lieliski. Paldies mūsu atbalstītājiem un visiem iesaistītajiem, kas palīdzēja. Paldies visiem sportistiem, kuri atbrauca un piedalījās. Paldies “Latvijas Valsts mežiem”, ka atļāva izmantot savu teritoriju sacensībām. Turpināsim iesākto un uz tikšanos nākošgad!”

Latvijas kausa Cross Country sestais posms norisināsies 22. oktobrī Ķekavā.

Informāciju sagatavoja:
LaMSF Enduro komisija