Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:376, Did:0, useCase: 0

Madonas enduro turpināsies Edgara Siliņa un Ivo Šteinberga duelis

Juris Grīns
Juris Grīns

Šī gada 1. augustā Madonā, MX parkā “Smeceres sils” norisināsies Baltijas kausa pirmais posms enduro sprintā, Latvijas kausa otrais posms enduro sprintā, Latvijas čempionāta un kausa trešais posms enduro. Sacensībās gaidīti arī absolūtie iesācēji.

Šī gada 1. augustā Madonā, MX parkā “Smeceres sils” norisināsies Baltijas kausa pirmais posms enduro sprintā, Latvijas kausa otrais posms enduro sprintā, Latvijas čempionāta un kausa trešais posms enduro. Sacensībās gaidīti arī absolūtie iesācēji.

Enduro trasi Madonā iecienījis ikviens enduro sportists gan visātrākais, gan arī tāds, kas šajā disciplīnā startē pavisam nesen. Madonas novada domes priekšsēdētājs, Latvijas motosporta federācijas (LaMSF) viceprezidents Agris Lungevičs pastāstīja, ka enduro Madonā ļoti gaida. “Šogad šis būs otrais enduro pasākums Madonā. Pirmais notika jūnija beigās, kad MX parkā “Smeceres sils” sportisti pulcējās divu dienu enduro. Šogad trasē izveidojām pilnīgi jaunus ātruma testus. Tos iekļausim arī enduro sprintā. Tie ir salīdzinoši tehniski, bet sportistiem patika. Būs iekļauta neliela daļa arī no ekstrēmā testa. Arī šis tests radīts no jauna, tas domāts ikvienam enduro sportistam, kas šeit var braukt un trenēties. Pārbrauciens būs līdzīgs kā bija divu dienu enduro, bet arī iekļausim kādu jaunu taku. Cerēsim, ka sportistiem būs interesanti un sacensības patiks. Trase, vieta, teritorija, bāze kā parasti MX parkā “Smeceres sils” augstā līmenī. Visu sagatavosim ļoti skaisti, lai sportistiem prieks. Madonā gaidām ikvienu,” stāsta Agris Lungevičs.

Paralēli enduro sprinta posmam, Madonā notiks arī “Free Hawks MC” saiets. Pilsētas centrā visas dienas garumā notiks Jāņa Rozīša paraugdemonstrējumi. “Pēc enduro sprinta sacensībām organizēsim kopīgu parādes braucieu apkārt pilsētai ar enduro un “Free Hawks MC” dalībniekiem. Parādes brauciens noslēgsies centrā plkst. 18.00 un tur uz lielās skatuves svinīgā atmosfērā apbalvosim enduro/enduro sprinta klašu uzvarētājus, un tas būs skaists dienas noslēgums. Protams, viss būs atkarīgs no ministrijas lēmumiem, kas saistīti ar COVID-19 slimības ierobežošanu. Cerēsim, ka moto diena Madonā varēs notikt. Sekosim līdzi situācijai Latvijā,” tā Madonas novada domes priekšsēdētājs Agris Lungevičs.

LaMSF enduro komisijas vadītājs Kaspars Ērkulis stāsta, ka “ir liels prieks, ka šis būs pirmais Baltijas kausa posms enduro sprintā. Trasē lielais izmaiņas salīdzinājumā ar divu dienu enduro neveiksim, lai arī tie sportisti, kas iepriekšējā Madonas posmā nepiedalījās, varētu izjust “uz savas ādas” jaunos testus.” Lai būtu vēl interesantāk, testi būs nedaudz garāki. Tas nozīmē, ka sportistiem vēlams vairāk patrenēt fizisko izturību. Skatīsimies, kā Edgara Siliņa un Ivo Šteinberga duelis turpināsies.

“Aicinu visus enduro sportistus pēc finiša uzreiz nebraukt mājās, bet gan sagaidīt un piedalīties parādes braucienā, kas notiks pilsētas centrā un pēc tam apkārt Madonai. Ja ierobežojumi ļaus, notiks arī koncertprogramma. Tiekamies Madonā!” tā Kaspars Ērkulis.

Sacensību nolikums: https://www.lamsf.lv/sporta-veidi/e...

Informāciju sagatavoja:
Luīze Vīksna