Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:129, Did:0, useCase: 0

"Mercedes" prezentē Hamiltona un Botasa jauno sacīkšu auto

Juris Grīns
Juris Grīns

"Mercedes" prezentē Hamiltona un Botasa jauno sacīkšu auto
Jaunais "Mercedes" sacīkšu auto "W12". Foto: Daimler AG

"Formula 1" vadošā komanda "Mercedes", ko arī šogad čempionātā pārstāvēs Lūiss Hamiltons un Valteri Botass, šodien prezentēja savu jauno sacīkšu spēkratu "W12".

"Mercedes" formulu dizainā arī šogad dominēs melnā krāsa, kas tika izvēlēta jau pirms iepriekšējās sezonas, kā žests, ka komanda kategoriski nostājas pret rasismu. Ievērojamākās krāsojuma izmaiņas ir skārušas motora pārsegu formulas aizmugurējā daļā, tostarp komanda atteikusies no "Mercedes" logo raksturīgajām zvaigznēm un to vietā turpmāk būs redzami zīmola "AMG" uzraksti.

Drīz pēc pagājušās sezonas beigām, kurā jau septīto reizi pēc kārtas izdevās uzvarēt gan pilotu ieskaitē, gan Konstruktoru kausā, komanda paziņoja, ka "Ineos" kļuvis par tās līdzīpašnieku, un uzņēmumam tagad pieder trešā daļa no vienības. Tāpat līdzvērtīga daļa komandas nu pieder tās vadītājam Toto Volfam, lai gan vēl nesen tika baumots par viņa iespējamo aiziešanu no amata, kas neapstiprinājās.

Februārī "Mercedes" atzina, ka komandai radušās problēmas ar jauno F1 dzinēju, taču bija droša, ka līdz sezonas sākumam tās izdosies novērst.

Lai gan pilotu sastāvā nav izmaiņu, vien pagājušajā mēnesī kļuva zināms, ka septiņkārtējais F1 čempions Hamiltons parakstījis jaunu līgumu, kas gan noslēgts vien līdz šī gada beigām. Pērn brits uzvarēja 11 posmos no 17. Jau piekto sezonu viņa komandas biedrs būs somu autosportists Botass, kuram arī ir līgums līdz šī gada beigām.

"Formula 1" oficiālie testi no 12. līdz 14. martam norisināsies Bahreinā, kur 28. martā jau paredzēts arī pasaules čempionāta pirmais posms.

     [+] [-]

, 2021-03-02 13:29, pirms 2 mēnešiem
Cerēju ka sudrabbūltas būs atpakaļ

     [+] [-]

, 2021-03-02 13:37, pirms 2 mēnešiem
pra_kdew rakstīja: Cerēju ka sudrabbūltas būs atpakaļ
Piekrītu. Tak paši vēl pagājušās sezonas laikā teica, ka šī gada mašīna vairs nebūs melna, bet standarta sudraba.

     [+] [-]

, 2021-03-02 13:53, pirms 2 mēnešiem
Nākamsezon būšot sudraba krāsā, kā ierasts.

     [+] [-]

, 2021-03-02 13:53, pirms 2 mēnešiem
pra_kdew rakstīja: Cerēju ka sudrabbūltas būs atpakaļ
Man gan tas melnais.mersis daudz simpatiskās liekas nekā daudz garlaicīgais pelēkais mersis

     [+] [-]

, 2021-03-02 17:18, pirms 2 mēnešiem
Sudrabotā krāsa F1 ir redzēta gana daudz. Melns dizains bijis ļoti maz. Melns arī izskatās iespaidīgāk un dinamiskāk

     [+] [-]

, 2021-03-02 17:49, pirms 2 mēnešiem
Pārāk melns tas vāģis, skats nav tas labākais. Vislabāk būtu sudraba bultas kaut kādā modernākā dizainā. Ja jau tik ļoti gribēja to melnumu, varēja kaut kā savādāk ielikt. No citām krāsām vien atsevišķi uzplaiksnījumi, bet labāk būtu otrādāk. Turklāt jau pagājušajā sezonā bija runa, ka melnais pārāk uzkarst, bet laikam Hamelis te savus noteikumus uzstādījis...