Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:9, Did:0, useCase: 0

Ziemas autosprinta čempionāts sāksies Auciemā

Jānis Pārums

Ziemas autosprinta čempionāts sāksies Auciemā
Foto: Aigars Tīdmanis,scoperacing.lv

Uzreiz pēc Jaunā gada svinībām, 3. un 4. janvārī Auciema trasē netālu no Cēsīm tiks dots starts Latvijas ziemas autosprinta čempionātam. Latvijas čempioni trīs ieskaites klasēs šosezon tiks noskaidroti pēc sešu posmu cīņām.

Dažus pēdējos gadus ziema mūs nav lutinājusi un īpaši to izjutuši Latvijas ziemas autosprinta čempionāta dalībnieki. Tā pērn no septiņiem aizvadītajiem posmiem tikai divi notika trasē ar sniega un ledus segumu, bet pārējie risinājās uz asfalta. Pielāgojoties klimata izmaiņām, ziemas autosprinta čempionāta rīkotāji šosezon samazinājuši posmu skaitu līdz sešiem. Šobrīd sinoptiķu prognozes ir cerīgas un, izmantojot labvēlīgos laika apstākļus, Latvijas Automobiļu federācijas (LAF) Standarta Automobiļu komisija (SAK) ir nolēmusi jaunā gada pirmajā nedēļas nogalē aizvadīt uzreiz divus posmus – gan 3., gan 4. janvārī sacīkstes risināsies Auciema trasē netālu no Cēsīm (Limbažu - Cēsu šosejas 29. km).

Sestdien kā pirmie uz starta stāsies aizmugures piedziņas un pilnpiedziņas klases dalībnieki (reģistrācija no plkst. 7.30 līdz 8.30, starts plkst. 9). Priekšas piedziņas klases braucējiem reģistrācija no plkst. 11.30 līdz 13.00, starts plkst. 14.15. Svētdien grupas mainīsies vietām. Sacensību rīkotājs Juris Leimanis informē, ka sestdien braukšana notiks ierastajā trases konfigurācijā, bet svētdien sportistiem tiks piedāvāts jauns aplis, kas ir ātrāks un nedaudz atgādina treku.

Jau ir zināma arī trešā posma norise – 11. janvārī čempionāta dalībniekus uzņems "Brīvkalnu" trase (Rīgas-Liepājas šosejas 21. km). Šī būs jau desmitā ziemas autosprinta čempionāta sezona (līdz 2007. gadam – autodaudzcīņa) un tieši "Brīvkalnu" trasē tika aizvadīts vēsturiskais pirmais posms.

Šosezon ziemas autosprinta čempionātā ir notikušas dažas izmaiņas, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem. Par samazināto posmu skaitu jau minējām. Aizliegta riepu mehāniska sildīšana (elektriskie sildītāju, ruļļi u.tml.). Laika apstākļu dēļ sacīkstes reizēm nākas aizvadīt arī uz asfalta seguma, tāpēc, lai samazinātu izmaksas un vienādotu konkurenci, ir aizliegta gludo "slick" tipa riepu lietošana. Sākot no 2009. gada sezonas sacensību laikā automašīnā drīkst atrasties tikai braucējs, bet līdzbraucējs (instruktors) ir atļauts tikai jauniešiem līdz 18 gadu vecumam bez autovadītāja apliecības.

Ziemas autosprints ir lieliska iespēja ikvienam brauktgribētājam izmēģināt savus spēkus oficiālās sacensībās, jo startēt drīkst arī ar "ielas" automašīnu. Lielais dalībnieku skaits un konkurence padara ziemas autosprinta sacensības aizraujošas un tajās labprāt piedalās arī dažādu autosporta disciplīnu pārstāvji, kā arī jaunie autosporta talanti.

Latvijas čempioni ziemas autosprintā

GadsRWDFWDAWD
2008.Jānis SlišānsVilmārs KrivadsElmārs Aukšmuksts
2007.Jānis GustānsĢirts KrūzmanisElmārs Aukšmuksts
2006.Mareks KairisUlvis BujānsMareks Štolcermanis
2005.Mareks KairisUlvis BujānsMareks Štolcermanis
2004.Mairis KārkliņšUlvis BujānsJānis Dūcis
2003.Mairis KārkliņšNormunds KārkliņšRonalds Mūsiņš
2002.Normunds OrlovsSandris LūsiņšAivars Šilabrits
2001.Normunds OrlovsAndris EmpelisRonalds Mūsiņš
2000.Mareks KreišmanisAndris EmpelisGunārs Bebrišs

Informāciju sagatavoja:
LAF Standartauto komisijas preses dienests

     [+] [-]

, 2008-12-29 16:27, pirms 12 gadiem
man ar garaza stav viens sitads nezvers pirmais golfs ar 1,6 motoru vrb butu jaimegina veikme man ar tik bail noslicinat vinu kada no dikiem

     [+] [-]

, 2008-12-29 16:39, pirms 12 gadiem
ideāli

  +1 [+] [-]

, 2008-12-29 16:44, pirms 12 gadiem
Atbilstoshs nosaukums kur sakt AUTOsprintu!

     [+] [-]

, 2008-12-29 21:16, pirms 12 gadiem
gandriz pie manas majas sakaaz sezona, lieliski