Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:9, Did:0, useCase: 3

I. Skoks/ N. Berķis/ R. Zeltiņš finišē 18.pozīcijā

No 15. līdz 16. septembrim Francijā norisinājās 24 stundu sacensības - "24 Heures 4x4 DE FRANCE", kurās piedalījās arī divas ekipāžas no Latvijas. Ekipāža I. Skoks/ N. Berķis/ R. Zeltiņš finišu sasniedza 18.pozīcijā.

Šādas sacensības Francijā tiek rīkotas vienu reizi gadā, septembra vidū, un šogad apritēja 15. gads, kad kopā mēroties spēkiem sabrauca 107 visdažādākās 4 x 4 automašīnas. Jau trešo gadu uz šīm sacensībām devās arī Latvijas sportisti ar OSCar automobiļiem. Šoreiz tās bija pat divas ekipāžas - Andris Dambis/ Māris Saukāns/ Jānis Āzis, kuri ne vienu reizi vien ir izbaudījuši Dakāras maratonrallija pārbaudījumu un arī šo smago Francijas trasi, bet no otras ekipāžas - Igors Skoks/ Nauris Berķis/ Raivis Zeltiņš pēdējie divi jaunie piloti šādās sacensībās piedalījās pirmo reizi. Jau iepriekš bija zināms, ka Francijas trase ir liels pārbaudījums gan tehnikai, gan sportistiem, un tas, ka šīs sacensībās iecienījuši daudzi spēcīgi maratonrallija "Lisabona – Dakāra" dalībnieki. Sacensības ir ļoti spraigas, tās notiek nepārtraukti 24 stundas un uzvar ekipāža, kura veikusi visvairāk apļus. Iepriekšējos gados līdz finišam spēja nokļūt tikai vairs puse dalībnieku.

Laika apstākļi šoreiz bija labvēlīgi – bez lietus, bet tā kā organizatori nepārtraukti laistīja trasi, tad vietām tā kļuva slidena, bīstama, grūtāk izbraucama, bet vietām veidojās dziļas rises. Daudzas automašīnas tika iznestas no trases uz vaļņa, no kura nobraukt bija iespējams tikai ar tehnisko automašīnu palīdzību. Lai arī remontu zonā nepārtraukti tika remontētas un atvilktas ne mazums automašīnas, atbirums finišā šoreiz bija neliels – tikai 15 ekipāžas, kuru vidū diemžēl pēc nobrauktiem 84 apļiem bija arī OSCar (ekipāža A.Dambis/M. Saukāns/ J.Āzis). Pēc trasē pavadītām 18 stundām, ekipāža bija izcīnījusies līdz 17. vietai un ar katru apli uzlaboja rezultātu. Tobrīd trasē burtiski lidoja Andris Dambis, kad pēkšņi atteicās strādāt sajūgs un OSCaru ar tehniskās mašīnas palīdzību nācās atvilkt uz remonta zonu. Kopīgi apspriežoties, tika nolemts, ka to mainīt vairs nav vērts, jo pabeigt darbus izdotos stundu pirms finiša laika. Kā vēlāk skumji noteica Andris Dambis: "Tas ir autosports, un te ļoti daudz kas iepriekš nav paredzams."

Otra ekipāža I.Skoks/ N.Berķis/ R.Zeltiņš arī piedzīvoja ne vienu vien pārbaudījumu. Visvairāk dārgais laiks tika zaudēts, kad OSCaram divreiz nācās mainīt aizmugurējos amortizatorus. Nepadodoties ne mirkli, meistarīgi līkumojot bedrainajā trasē, Latvijas komanda finišu sasniedza 18.-tā. T1 grupas 4. klases vērtējumā Latvijas ekipāža I.Skoks/ N.Berķis/ R.Zeltiņš izcīnīja augsto 1. vietu. Jāteic, ka šīs ir sacensības, kurās prieka asaras finišā pamanāmas daudzu vīriešu acīs. To varbūt grūti saprast tiem, kas nav pabijuši šāda veida sacīkstēs un līdzi izdzīvojuši visas 24 stundas. Šoreiz Latvijas ekipāžām līdzi juta ievērojams skaits latviešu līdzjutēju un dalījās priekā.


Rezultāti, 24 heures de France, 15.-16. septembris

Vieta/ Nr./ Piloti/ Apļi
1. 18 Y.Morize/ G.Lansac/ P. Letang/ V.Foucart 155
2. 22 M.Andrade/ G.Monce/ A.Andrade/ S.Barbry 153
3. 3 M.Demota/ P.D’encausse/ D.Favy/ T.Charbonnier 149
4. 27 F.Allard/ J.Ardurats/ Y.Muller/ L.Fouquet 147
5. 45 B. Boullet/ S.Duple/ J.Bartolin/ M.Picard 136
6. 23 C.Bujon/ Bbujon/ C.Bujon 135
18. 24 I.Skoks/ R.Zeltiņš/ N.Berķis 121

Izmantotie resursi:
Iveta Kaminska, 4x4 komisijas preses sekretāre
Foto: Andis Eglītis, Iveta Kaminska

     [+] [-]

, 2007-09-18 14:20, pirms 16 gadiem
Izskatās , ka mūsējie trijatā ekipāžā, bet citi pa četriem... Šādās sacensībās jau daudz ko nosaka izturība - gan sportistu, gan tehnikas. Ja gribi maukt uz maksimālo, tad jārēķinās, ka tehnika ļoti iespējams, ka neizturēs