Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:9, Did:0, useCase: 3

Severjuhinam atņem sportista licenci, "nacistu sveicienu" izmeklē pat Krievija

Juris Grīns
Juris Grīns

Severjuhinam atņem sportista licenci, "nacistu sveicienu" izmeklē pat Krievija
Artjoms Severhjuhins. Foto: ekrānšāviņš

Pēdējo dienu slavenākais krievu autosportists Artjoms Severhjuhins, kurš svētdien izcēlās ar Hitlera sveiciena parādīšanu uz pjedestāla, ir ne vien zaudējis līgumu ar komandu, ko pārstāvēja, bet viņam arī atņemta sportista licence, tāpat notikušo izmeklēt sākusi pat Krievijas Automobiļu federācija.

Tā kā šobrīd Krievijas sportisti nevar pārstāvēt savu valsti, Severjuhins līdz šimk startēja zem Itālijas karoga. Eiropas kartinga čempionāta pirmajā posmā Portugālē viņš noturēja pirmo vietu, atvairot latviešu braucēja Tomasa Štolcermaņa uzbrukumus, kas ļāva kāpt uz pjedestāla augstākā pakāpiena. Itālijas himnas laikā Severjuhins parādīja žestu, kas visā pasaulē pazīstams kā Hitlera jeb nacistu sveiciens.

Pats sportists drīz vien atvainojās, apgalvojot, ka "noteikti nav gribējis parādīt ko tādu, vienkārši tā sanācis".

Tomēr autosporta pasaule šo gājienu uztvērusi nopietni, un 15 gadus vecajam krievu kartingistam sekas būs jāizjūt. Viņa pārstāvētā zviedru komanda "Ward Racing" publiski paziņojusi, ka neredz iespēju turpināt sadarbību ar Severhujinu, tādēļ līgums lauzts.

Pat Krievijas Automobiļu federācija sākusi izmeklēšanu, izplatot paziņojumu, kurā, cita starpā, teikts: "Gribam uzsvērt to, ka uzskatām par nepieņemamu Krievijas motoru sportā un starp krievu sportistiem jebkādas, pat nejaušas fašisma un nacisma izpausmes."

Arī FIA paziņojusi, ka nekavējoties sākusi oficiālu izmeklēšanu par Severjuhina darbībām. Par to, kas tiks nolemts, vēl tiks paziņots.

Savukārt Itālijas Automobiļu klubs (ACI) sasauca ārkārtas sēdi, lai diskutētu par notikušo un pieņemtu mērus. Rezultātā Severjuhinam ir atņemta sportista licence, kas nozīmē, ka turpmāk viņš zem Itālijas karoga sacensībās startēt vairs nevarēs. Nav izslēgts, ka Itālijā pret braucēju tiks vērsts vēl kāds sods.

"Severjuhins ir izrādījis necieņu ne tikai pret vispārējām vērtībām, kas vienmēr iedvesmojušas katrā sporta veidā, bet arī pret cilvēcību, godu un pilsonisku līdzāspastāvēšanu," uzsver ACI.

Izmantotie resursi:
Motorsport.com: F1 News, MotoGP, NASCAR,...

  -2 [+] [-]

, 2022-04-13 15:47, pirms 4 mēnešiem
Vai ir cerība sagaidīt interviju ar Štolcermani? Par sportu, bez politikas.

  +1 [+] [-]

, 2022-04-13 15:50, pirms 4 mēnešiem
j888 rakstīja: varēs pārstāvēt Ungāriju vai kādu citu sūkātāju valsti
Varbūt Vāciju vai Austriju, kas ir atkarīgas no Krievijas gāzes un nespēj no tās attiekties, jo tas būtu pretēji šo valstu labklājības interesēm.

     [+] [-]

, 2022-04-13 16:40, pirms 4 mēnešiem
9one rakstīja: Atškirībā no Latvijas valdības, kam rūp vien tikai sava, partijas sponsora, koalīcijas draugu un radu labklājība.
gribi teikt , ka esi baigais nabags ?
par tevi nerūpējas , kā par invalīdu ?

  +2 [+] [-]

, 2022-04-13 16:45, pirms 4 mēnešiem
Žēl, ka cilvēks pie prāta nāk tikai tad, kad pašam bumbas uz galvas krīt un nemācās no citu pieredzes. Ja vēljoprojām nevar aizdomāties līdz tam, ka Ukraina patreiz ir A-Eiropas/Baltijas pēdējais bastions aizsardzībai no Krievijas un gadījumā, ja tas kritīs, tad latviešiem būs daudz lielākas raizes nekā tas, ka īslaicīgi krītās labklājības līmenis. Tas, ka tādiem vāciešiem un austriešiem šī nav nacionālās drošības problēma, nenozīmē, ka mums viņi ir jāņem par piemēru. Un tikai idiotam nav skaidrs, ka ne jau "tautas labuma" dēļ tāda Vācija negriež krievu gāzi nost. Paskatieties kāda mēroga Vācijas politiķi bijuši saistīti ar visādiem gazpromiem un citiem fosilajiem uzņēmumiem.

  -1 [+] [-]

, 2022-04-13 17:15, pirms 4 mēnešiem
Damokla zobens rakstīja: Vai ir cerība sagaidīt interviju ar Štolcermani? Par sportu, bez politikas.
paldies, laba doma!

     [+] [-]

, 2022-04-13 22:48, pirms 4 mēnešiem
Damokla zobens rakstīja: Varbūt Vāciju vai Austriju, kas ir atkarīgas no Krievijas gāzes un nespēj no tās attiekties, jo tas būtu pretēji šo valstu labklājības interesēm.
klausies puisīt, tad kad tu sāksi maksāt 5x vairāk par gāzi, metālu un benzīnu, tad arī atjegsies!

     [+] [-]

, 2022-04-14 08:51, pirms 4 mēnešiem
beidzu iekšā! rakstīja: klausies puisīt, tad kad tu sāksi maksāt 5x vairāk par gāzi, metālu un benzīnu, tad arī atjegsies!
Izlasi uzmanīgi manu komentāru, un Tu sapratīsi, ka es jau sen esmu atjēdzies...

     [+] [-]

, 2022-04-14 09:26, pirms 4 mēnešiem
beidzu iekšā! rakstīja: klausies puisīt, tad kad tu sāksi maksāt 5x vairāk par gāzi, metālu un benzīnu, tad arī atjegsies!
Un kad atjēgšos , tad atbalstīšu bērnu slepkavošanu Ukrainā ?
Nopietni ?