Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:9, Did:0, useCase: 0

Calko pirmo reizi startēs Lemānas 24 stundu sacīkstēs

Juris Grīns
Juris Grīns

Calko pirmo reizi startēs Lemānas 24 stundu sacīkstēs
Calko pie LMP3 prototipa stūres
Foto: ARC Bratislava

Konstantīns Calko šogad pirmo reizi karjerā startēs leģendārajās Lemānas 24 stundu sacīkstēs, kļūstot par pirmo Latvijas sportistu, kurš tajās piedalījies.

22 gadus vecais Calko šodien apstiprināja, ka iekļauts "ARC Bratislava" komandas sastāvā uz sacīkstēm Lemānas trasē. Uz starta viņš stāsies ar LMP2 klases sacīkšu prototipu "Ligier JS P217", ko dalīs ar diviem citiem pilotiem. Viens no tiem būs slovāks Miro Konopka, kamēr otru braucēju komanda paziņos vēlāk.

Lemānas 24 stundu autosacīkstes tiek uzskatītas par vienām no prestižākajām pasaulē, bieži tās tiek pielīdzinātas Monako "Grand Prix" izcīņai Formulā 1 vai Indianapolisas 500 jūdžu sacensībām ("Indy 500"). Līdz šim neviens sportists no Latvijas Lemānā nav startējis.

Šī arī būs pirmā reize, kad Calko stāsies uz starta ar LMP2 prototipu. Iepriekš viņš guvis samērā lielu pieredzi LMP3 klasē, kurā piedalās braucēji ar nedaudz lēnākām mašīnām. Calko startējis gan "European Le Mans Series", gan "Asian Le Mans Series" čempionātā, kur brauca šoziem, pierādot sevi kā vienu no ātrākajiem pilotiem.

"ARC Bratislava" komanda Lemānā startēs ar vienu mašīnu. Šobrīd vēl nav skaidri sīkāki komandas plāni, bet pastāv iespēja, ka tā piedalīsies arī citos FIA "World Endurance Championship" posmos. Kā zināms, arī sacīkstes Lemānā ir viens no šī čempionāta posmiem.

Šogad Lemānas 24 stundu brauciens notiks jau 85. reizi. Sacensības risināsies 17. un 18. jūnijā, bet jau šobrīd zināms, ka LMP2 klasē uz starta izies 25 mašīnas, kamēr ātrākajā LMP1 klasē piedalīsies seši spēkrati. Vēl 26 mašīnas pārstāvēs GT kategoriju.

Daugavpilietis Konstantīns Calko savulaik kļuva par pasaules vicečempionu kartingā, guva panākumus Eiropas čempionātā "Radical" automašīnām, tāpat viņš kā pirmais sportists no Baltijas valstīm aizvadījis sacīkstes FIA WTCC čempionātā.

  +2 [+] [-]

, 2017-02-07 21:23, pirms 4 gadiem
laba ziņa

  +2 [+] [-]

, 2017-02-07 21:43, pirms 4 gadiem
Cepuri nost! Latvijas autosportisti pēdējā laikā neredzētos augstumos!

  +2 [+] [-]

, 2017-02-07 22:15, pirms 4 gadiem
Tiešām lieliska ziņa, prieks ka arī latviešu autosportisti tiek pie spričes visaugstākā mēroga sacensībās

     [+] [-]

, 2017-02-07 23:07, pirms 4 gadiem
Jau piedalījies? Interesanta teorija!