Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:9, Did:0, useCase: 3

Latvijas autošosejas budžeta klase ''ABC RACE'' aizvadījusi rekordsezonu

Gatis Liepiņš
Gatis Liepiņš

Latvijas autošosejas budžeta klase ''ABC RACE'' aizvadījusi rekordsezonu
Foto: ABC Race

Līdzīgi, kā visā izklaides un sporta industrijā, arī autosportā dēļ valstī noteiktajiem ierobežojumiem šis gads tika aizvadīts izaicinājumu un neziņas zīmē, taču, neraugoties uz to, Latvijas Autošosejā tika aizvadīta ļoti veiksmīga sezona, “ABC RACE” klasei pat sasniedzot vairākus rekordus.

Kā vēsta abcrace.lv 2021.g. sezonas kopvērtējums, par čempionu kļuvis madonietis Jānis Ūbelis, kurš sacensības aizvadīja ar “Degviela Motorsport” komandas būvēto un apkalpoto Honda Civic. Šai komandai ir izdevies izcīnīt čempiona titulu 2 gadus pēc kārtas, pie tam abas reizes komandas pilots bijis Autošosejas debitants. Šis rekords kādu laiku, visticamāk, paliks nepārspēts, taču komandas vadītājs Alvis Buls neslēpj, ka viņu mērķis arī 2022. Gada sezonā būs čempiona tituls.

Šī gada vicečempiona titulu izcīnīja autosporta aprindās labi zināmais sacensību komentētājs Artūrs Virbulis ar savu Peugeot 106, kurš pēdējo trīs gadu laikā bija mērķtiecīgi attīstījis gan savu auto, gan savas braukšanas prasmes. Artūram pēdējās divas sezonas noslēdzās kopvērtējuma 4. vietā un šīs sezonas sasniegumi viņu motivējuši doties uz nākamo Autošosejas klasi.

Trešajā kopvērtējuma vietā šogad ierindojās Ernests Skulte, kurš aizvadīja ļoti raibu sezonu, piedzīvojot gan spilgtas uzvaras, gan diezgan smagu avāriju, kopumā startējot ar trīs dažādiem auto no Jāņa Vanka vadītās “Team Rexona racing” komandas, kura šogad zem sava karoga pulcēja jau veselas četras “ABC RACE” automašīnas, piedāvājot tās izīrēt treniņiem un sacensības.

“ABC RACE” vadītājs Kārlis Priedītis stāsta: “Visai mūsu saimei ir milzīgs prieks un gandarījums, ka tik nestabilā laikā mums izdevies aizvadīt ne vien pilnvērtīgu, bet rekordu sezonu, aizvadot kopā sešus sacensību seriāla posmus. Tāpat jāuzsver, ka šī bija pirmā sezona, kad dalībniekiem tika dota iespēja startēt visās trīs Baltijas valstīs, jo sacensības notika arī Igaunijas “Porsche Ring” un Lietuvas “Nemuno Žiedas” trasē. Arī kopējais dalībnieku sakaits ir izaudzis no 16 pērnajā gadā uz 24 šogad, vienlaicīgi trasē pulcējot 15 automašīnas. Īpašu paldies vēlamies teikt “Latvijas Automobīļu Federācijai” un “BATCC” (Baltic Touring Car Championship).”

Šobrīd daļa no sportistiem gatavojas aizvadīt ārpus ieskaites rudens sacīksti “90 MIN RACE” Biķernieku trases Apvienotajā auto aplī, kas ir līdz šim nebijis notikums, kamēr daļa jau gatavojas sporta automašīnu ieziemošanai. Daži dalībnieki, kuri plāno pāriet uz citu klasi, savus spēkratus izlikuši pārdošanā un tie ir apskatāmi abcrace.lv mājaslapā. Vairums no pieredzējušiem auto sportistiem ieteiks iegādāties jau gatavu un trasē pārbaudītu sporta auto, nevis būvēt jaunu, jo tas būs arī finansiāli izdevīgāk.

ABC RACE idejas autors Jānis Vanks komentē: “Ik gadu no “ABC RACE” kāds dodas tālāk autosporta piedzīvojumos uz ātrākām klasēm. Pagājušā gada čempions Kārlis Ozoliņš devās uz V1600 klasi, starp šī gada ABC braucējiem nākamgad vismaz trīs aizies uz BMW 325 klasi! Vēl daži dodas minirallija un citu disciplīnu virzienā. Es esmu lepns par to, ka mūsu projekts darbojas, aug un pilda savu pamatuzdevumu – piesaistīt Autošosejas sportam jaunus dalībnieku. Jau šobrīd darbojamies ar jauniem dalībniekiem nākamajai sezonai! Paldies visiem, kas tic mūsu projektam. Es jūtu, ka nākamais gads būs vēl jaudīgāks! Jau šobrīd ir daudz jaunu interesentu, un ne tikai no Latvijas, bet arī no igauņiem un lietuviešiem. Paldies visiem esošajiem, bijušajiem un topošajiem ABC race dalībniekiem.”

Informāciju sagatavoja:
Kārlis Priedītis, 26301671