Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:3044, Did:0, useCase: 3

Latvijai otrā augstākā vieta pasaules hokeja čempionātu vēsturē

Agris Suveizda

Latvijai otrā augstākā vieta pasaules hokeja čempionātu vēsturē
Oskars Cibuļskis. Foto: Ansis Ancovs/LHF

Četras stiprākās grupu turnīra izlases sasniedza arī pasaules hokeja čempionāta pusfinālu, līdz ar to Latvijas valstsvienība absolūtajā kopvērtējumā finišēja 6. vietā – savā otrajā augstākajā vietā vēsturē.

Rītvakar pusfinālos tiksies Šveice-Norvēģija un Kanāda-Somija, kuras svētdien sadalīs vietas pirmajā četriniekā, bet pārējās vietas pasaules čempionātā jau ir zināmas. Ceturtdaļfinālā izstājušās valstis tika sarindotas pēc grupu turnīra rezultātiem (vieta apakšgrupā, punktu skaits u.t.t.), un pēc tādas pašas kārtības tika sarindotas arī no 1/4 finālā neiekļuvušās valstis.

Pamatturnīrā trešās vietas savās grupās ieņēma Latvija un Čehija, kuras sakrāja attiecīgi 12 un 13 punktus, tādēļ 5. vietu pasaules čempionāta kopvērtējumā ieņēma Čehija, bet Latvija – 6. vietu. Savukārt ceturtās vietas savās grupās ieguva ASV un Zviedrija, kurām bija attiecīgi 11 un 12 punkti, līdz ar to 7. vietu ieguva Zviedrija, bet amerikāņi mājās brauks ar 8. pozīciju.

Latvijas izlases lielākais panākums vēsturē, saprotams, ir bronza 2023. gadā, bet 6. vieta ir kļuvusi par otro visu laiku augstāko vietu Latvijas valstsvienības vēsturē. Ceturtdaļfinālā spēlējām sesto reizi, labāko astoņniekā tikām septīto reizi, bet otro augstāko panākumu sekmēja trešā vieta apakšgrupā, ko ieguvām tikai trešo reizi vēsturē - vēl arī bronzas gadā un arī 2004. gadā, kad vēl bija vecā izspēles sistēma (otrajā posmā divas sešu komandu grupas). 2004. gadā finišējām tikai septītie tādēļ, ka grupā ceturto vietu ieguvušie amerikāņi 1/4 finālā izsita čehus.

Harijs Vītoliņš arī kļuvis par pirmo treneri, kurš izlasi labāko astoņniekā ievedis vairākas reizes. Viņa vadībā aizvadīti kopumā pieci pasaules čempionāti – 10., 3., 9., 10. un 6. vieta. Pieci čempionāti elitē bijuši arī Leonīdam Beresņevam un Oļegam Znarokam, bet vairāk par pieciem nav nevienam. Tieši Vītoliņam pieder divas augstākās noslēguma vietas, tomēr jāatceras arī būtiska atkāpe – tieši visos piecos Vītoliņa čempionātos dalībai nav pielaista agresorvalsts Krievija un tās līdzdalībniece Baltkrievija. Kopš spēlējam elitē, Krieviju esam apsteiguši tikai divreiz (2000. un 2004. gadā), bet augstāk par Baltkrieviju pasaules čempionāta kopvērtējumā esam bijuši 15 no 24 reizēm.

2026. gada pasaules čempionāta kopvērtējums

VIzlaseGrSUUPZPZVārtiP
1.
2.
3.
4.
5.Čehija3B8401320:2113
6.Latvija3A8400424:1912
7.Zviedrija4B8400428:1912
8.ASV4A8310425:2511
9.Slovākija5B7310321:1911
10.Vācija5A7301323:2210
11.Austrija6A7300417:299
12.Dānija6B7111415:266
13.Slovēnija7B7111413:256
14.Ungārija7A7100614:383
15.Itālija8B700165:281
16.Lielbritānija8A700077:350

Latvijas vietas pasaules čempionātos

GadsRīkotājasKopvērtējumāTreneris
2026.Šveice6. vietaHarijs Vītoliņš
2025.Zviedrija/Dānija10. vietaHarijs Vītoliņš
2024.Čehija9. vietaHarijs Vītoliņš
2023.Somija/Latvija3. vietaHarijs Vītoliņš
2022.Somija10. vietaHarijs Vītoliņš
2021.Latvija11. vietaBobs Hārtlijs
2020.
2019..Slovākija10. vietaBobs Hārtlijs
2018.Dānija8. vietaBobs Hārtlijs
2017.Vācija/Francija10. vietaBobs Hārtlijs
2016.Krievija13. vietaLeonīds Beresņevs
2015.Čehija13. vietaAleksandrs Beļavskis
2014.Baltkrievija11. vietaTeds Nolans
2013.Zviedrija/Somija11. vietaTeds Nolans
2012.Somija/Zviedrija10. vietaTeds Nolans
2011.Slovākija13. vietaOļegs Znaroks
2010.Vācija11. vietaOļegs Znaroks
2009.Šveice7. vietaOļegs Znaroks
2008.Kanāda11. vietaOļegs Znaroks
2007.Krievija13. vietaOļegs Znaroks
2006.Latvija10. vietaPjotrs Vorobjovs
2005.Austrija9. vietaLeonīds Beresņevs
2004.Čehija7. vietaKurts Lindstrems
2003.Somija9. vietaKurts Lindstrems
2002.Zviedrija11. vietaKurts Lindstrems
2001.Vācija13. vietaHaralds Vasiļjevs
2000.Krievija8. vietaHaralds Vasiļjevs
1999.Norvēģija11. vietaLeonīds Beresņevs
1998.Šveice9. vietaLeonīds Beresņevs
1997.Somija7. vietaLeonīds Beresņevs
1996.Nīderlande13. vieta (B)Leonīds Beresņevs
1995.Slovākija14. vieta (B)Ēvalds Grabovskis
1994.Dānija14. vieta (B)Helmuts Balderis
1993.Slovēnija21. vieta (C)Helmuts Balderis
1939.Šveice10. vietaLerijs Māršs
1938.Prāga10. vietaArvīds Jurgens
1935.Šveice13. vietaNikolajs Kavass
1933.Čehija10. vietaNikolajs Kavass

Noderīgas lietas:

PČ jaunumi, komentāri un viedokļi
Lielā SPORTLAND prognožu spēle
Baudi PČ hokejā Fanu teltī Skanstes ielā 21
LKPP.LV hokeja noteikumu spēle
Matuļa Tērvetes Extras
Laimē jaunu PEUGEOT uz nedēļas nogali!

1 2 38 komentāri
Slēpts komentārs: Tetris

 +13 [+] [-]

, 2026-05-29 11:07, pirms 3 nedēļām
Diezin vai kāds no komandas ar 7 debitantiem to gaidīja. Apsveicu, ļoti labs rezultāts 🇱🇻

  +1 [+] [-]

, 2026-05-29 11:40, pirms 3 nedēļām
Dzimmiy rakstīja: Diezin vai kāds no komandas ar 7 debitantiem to gaidīja. Apsveicu, ļoti labs rezultāts 🇱🇻
Tieši tā.Vēl čempionāta sākumā bija pārliecība,ka ar šo sastāvu augstāk par 9-12 vietu netiksim.Tomēr uzvara pret amerikāņiem un Tralmaka pievienošanās izlasei,kā rezultātā sāka labāk spēlēt arī otrā maiņa,plus pārliecinošās uzvaras pret Lielbritāniju un Ungāriju lika pieaugt mūsu apetītei jau līdz pirmā četrinieka līmenim,kas tomēr izrādījās pārāk nepamatoti,ko Norvēģija arī pierādīja,izcili nospēlējot aizsardzībā.Trešajā periodā man radās sajūta,ka esam amerikāņi,bet pretī mums LatvijaTe atradīsies oponenti,kuri to apstrīdēs,jo redz nepiedalās Krievija un Baltkrievija.Taču tā nav mūsu problēma.Tad jau varētu apstrīdēt daudzu OS un PČ rezultātus,jo lūk 10 gadus pasaules čempionātos nepiedalījās Kanāda,kura protestēja pret profesionāļu nepielaišanas hokeja čempionātos.Un pamatoti protestēja ,jo Čehoslovākijā un Padomju Savienībā bija īsts profesionālais hokejs,tikai aldziņu hokejistiem maksāja uzņēmumi,armija utt.Labi,tas bija pagājušā gadsimtā.Varam parunāt arī par šo.Olimpiādes ar NHL spēlētāju piedalīšanos,vai bez,ir divi dažādi turnīri.Ko ar to gribu teikt.Tikai to,ka nevienu neinteresē ,kas piedalās,kas nē.Vēsturē paliek ieraksts ar izcīnītām vietām.Kaut kā tā.

  -1 [+] [-]

, 2026-05-29 11:51, pirms 3 nedēļām
Es nesaprotu kur var būt tik neizglītots un gribēt citu treneri. Vītoliņš lēnām sāk kļūt par leģendu un simbolu šajā statusā. Es nekad savā dzīvē neesmu tik labi jūties par Latvijas hokeja nākotni. Ceru, ka Haris strādās vēl daudzus, daudzus gadus!

  +7 [+] [-]

, 2026-05-29 11:51, pirms 3 nedēļām
Tetris rakstīja: Piecgades plāns ir izpildīts. Nu var likt jaunu galveno treneri.
Sakiet, ko gribat, bet tieši Vītoliņa laikā izlasei ir vislabākie rezultāti. Ar visiem indiāņiem un Hārtlijiem nekas tālāk par lozungiem nebija. Harim ir divi visu laiku labākie rezultāti.

  -1 [+] [-]

, 2026-05-29 11:52, pirms 3 nedēļām
Ar tādu kaudzi iztrūkstūšiem spēlētājiem es necerēju, ka būsim pat tuvu 1/4 finālam , bet še tev!

  -1 [+] [-]

, 2026-05-29 11:55, pirms 3 nedēļām
Trippigakillen rakstīja: Ar tādu kaudzi iztrūkstūšiem spēlētājiem es necerēju, ka būsim pat tuvu 1/4 finālam , bet še tev!
Es pavisam nopietni domāju, ka mēs būsim uz izkrišanas robežas ar šo sastāvu

  -1 [+] [-]

, 2026-05-29 12:13, pirms 3 nedēļām
Trippigakillen rakstīja: Ar tādu kaudzi iztrūkstūšiem spēlētājiem es necerēju, ka būsim pat tuvu 1/4 finālam , bet še tev!
Vācijai nebija labākais sastāvs un domāju, ka būs 50/50 spēle, bet beigās vēl priekšā ASV ar visiem NHL spēlētājiem.
Pret norvēģiem nav ko pārmest- 3 augstākie draftētie bija no Norvēģijas un tikai tad no Latvijas izlases.

     [+] [-]

, 2026-05-29 12:22, pirms 3 nedēļām
Bukmeikeru vērtējums- Latvija uzvarēja Vāciju ar koefu 4,54
Latvija pret ASV 7,25
Austrijai pret Latviju 4,24
50/50 spēlē Norvēģija pret Latviju

2 uzvaras kā pastarītis, 1 zaudējums kā favorītam
1 zaudējums kā 50/50, tātad ar visu zaudējumu tā ir + zīme, jo
priekšā 3 no 4 komandām.

Sanāk, ka ASV tagad bija lielāks favorīts kā bronzas spēlē!

     [+] [-]

, 2026-05-29 12:26, pirms 3 nedēļām
Piemēram Norvēģijai divas uzvaras pret čehiem, zviedriem ar koefiem 12,50
un 6,39. Ļoti pelnīts pusfināls.

     [+] [-]

, 2026-05-29 12:31, pirms 3 nedēļām
Norvēģija pret Kanādu koefs 28 uz niču!
Pilnīgi pelnīts pusfināls norvēģiem!

     [+] [-]

, 2026-05-29 12:33, pirms 3 nedēļām
Sajaucu Itālijai pret Kanādu 141 koefs uz uzvaru!
Britiem otrs lielākais.
Slēpts komentārs: Ivars Zvirgzdiņš

  +1 [+] [-]

, 2026-05-29 12:42, pirms 3 nedēļām
pirms čempja liela daļa čikstuļu teica, ka te nekas nebūs un sitīsimies ar ungāriem un britiem par palikšanu. Tagad, kad ir 6.vieta un pieveikti vācieši un amerikāņi, sagrauti ungāri un briti, atkal ir slikti un Vītoliņam esot jāatkāpjas

  +1 [+] [-]

, 2026-05-29 12:46, pirms 3 nedēļām
raivisss rakstīja: pirms čempja liela daļa čikstuļu teica, ka te nekas nebūs un sitīsimies ar ungāriem un britiem par palikšanu. Tagad, kad ir 6.vieta un pieveikti vācieši un amerikāņi, sagrauti ungāri un briti, atkal ir slikti un Vītoliņam esot jāatkāpjas
Ja būtu tikuši pusfinālā un palikuši ceturtie, arī prasītu atkāpšanos

  -2 [+] [-]

, 2026-05-29 12:52, pirms 3 nedēļām
playthegame rakstīja: Sakiet, ko gribat, bet tieši Vītoliņa laikā izlasei ir vislabākie rezultāti. Ar visiem indiāņiem un Hārtlijiem nekas tālāk par lozungiem nebija. Harim ir divi visu laiku labākie rezultāti.
Ir jāņem vērā trenera asistentu, video trenera, ekipējuma menedžera, ārsta nopelns. Kā arī pašu spēlētāju nopelns. Viens Vītoliņš, lai cik labs, nevar pacelt izlasi nebijušos augstumos.

  -1 [+] [-]

, 2026-05-29 13:22, pirms 3 nedēļām
Bez Krievijas un Baltkrievijas
Vacijai 2 vieta
Latvijai 3 vieta
Danijai un Norvegijai top 4
Sveicei laikam 3 finali un varbut viena 1.vieta

Visas ne top 6 izlases kaut ko lielo dabuju vai sava vesture vai pec gadiem 70+gadiem

Ari lielas izlases ka ASV un Cehija dabuja ko sen gribeja

     [+] [-]

, 2026-05-29 13:26, pirms 3 nedēļām
Patīk man visi šie klauni ar savu "Vītoliņam jāatkāpjas" utt.

  +3 [+] [-]

, 2026-05-29 13:31, pirms 3 nedēļām
Pa lielam, ja skatās uz rezultātu, tad viss ir forši.
Bet loģiski skatoties uz individuālām spēlēm un turnīru kā tādu, šī bija reize, kad bija jābūt Top4, ilgi tā neatkārtosies.
Uzvarējām to pašu Vāciju, ASV, bet kur šīs valstis palika, tātad nebija tie labākie sastāvi, gatavība. Bijām 3 grupā, tas ar nav bieži.
Zviedri, Slovāki, ASV, Vācieši, visiem bija problēmas ar spēli, sastāvu, treneri.
No mūsu puses neizmantota izdevība...
Turklāt trenera kvalitātes parādās Austrijas un Norvēģijas spēlēs. Kā visas spēles garumā var neko nemainīt taktikā, lai lauztu tās gaitu?
Tas, ka bija 7 debitanti īsti manās acīs nekādu kritiku neiztur. Sen jau saku, ka bija jātiek valā no tām balerīnām, kuras nespēle ne aizsardzībā ne vairs jēdz iemest, vieta tukša nepaliks, sliktāk nebūs. Un re, izrādās ir labāk. Jā, Bļugers, Abols, Balinskis būtu plusi, bez pārējiem kļuvām tikai labāki...
Trenerim jaunu līgumu pilnīgi noteikti nevajag dot. Ir jāmaina kustība un atbildības uz komandtiltiņa.
Nesaprotu arī Dārziņa un Ozoliņa pienesumu, vizuāli un publiski Ozoliņa funkcijas izskatās ir rādīt skrabu seju un iedot pieci galvenajam trenerim pēc uzvarām.

  -1 [+] [-]

, 2026-05-29 14:12, pirms 3 nedēļām
Tetris rakstīja: Ir jāņem vērā trenera asistentu, video trenera, ekipējuma menedžera, ārsta nopelns. Kā arī pašu spēlētāju nopelns. Viens Vītoliņš, lai cik labs, nevar pacelt izlasi nebijušos augstumos.
Protams, visi citi labi, tikai ne Vītoliņš. Latviešu līdzjutēji ir apbrīnojami. Visiem citiem trešās un sestās vietas izcīnīšanā ir nopelni, vienīgi tas tur pie izlases stūres gan neko noteikti nedarīja.

     [+] [-]

, 2026-05-29 14:14, pirms 3 nedēļām
Apsveicu Latvijas hokeja izlasi ar izcīnīto 6.vietu! Paldies par sagādātajām emocijām, parādīto spēli un cīņassparu laukumā! Visu cieņu visiem spēlētājiem, bet ļoti vēlos izcelt S.Vilmani. Bauda skatīties kā spēlē S.Vilmanis, kaut kas sen neredzēts mums! Izcili, šis spēlētājs noteikti ir NHL kalibra turklāt 1un2 maiņu! Arī K.Gudļevskis parādīja, ka tieši viņš šobrīd ir Nr.1 Latvijas vārtsargs!

  -2 [+] [-]

, 2026-05-29 14:21, pirms 3 nedēļām
Čempis nomira tajā brīdī kad izlase nepaņēma Daugaviņu.
Ri.Bukarts dabūja traumu un Indrašis atteicās spēlēt pie kolorado vaboles trenera.

Ar šiem 3 mēs sestdien spēlētu par pusfinālu un svētdien iespējams par zeltu!

Vītoliņam ir jāuzņemas vaina un jāatkāpjas no izlases trenera posteņa.
Vietu dodot Ābolam vai kādam arzemniekam.

Piemēram Fišeram vai Jalonenam

     [+] [-]

, 2026-05-29 14:26, pirms 3 nedēļām
playthegame rakstīja: Protams, visi citi labi, tikai ne Vītoliņš. Latviešu līdzjutēji ir apbrīnojami. Visiem citiem trešās un sestās vietas izcīnīšanā ir nopelni, vienīgi tas tur pie izlases stūres gan neko noteikti nedarīja.
Nevajag visus izlases nopelnus piešķirt tikai Vītoliņam.

     [+] [-]

, 2026-05-29 14:30, pirms 3 nedēļām
"Turklāt trenera kvalitātes parādās Austrijas un Norvēģijas spēlēs"
Bet varbūt trenera kvalitātes parādās arī uzvarētajās spēlēs pret GER un USA. Un arī sagrāvēs pret HUN un GBR -pareizi noskaņoja

  -2 [+] [-]

, 2026-05-29 14:43, pirms 3 nedēļām
Vieta jau takā būtu laba, bet, bet, bet... Pret Šveici 1 vārti, un otri beigās, kas vairs neko neizšķīra. Pret Vāciju 2, Pret Austriju 1, pret ASV 2, un 2 tukšos, pret Somiju 1 10-tajā sekundē, pret Norvēģiju 0... Un nebija jau tā, ka galīgi bez labiem uzbrucējiem būtu bijuši... Sorry, bet plosīšanās pret nemotivētiem angļiem un ungāriem mani īpaši neuzrunā. Nu jā, tiem sasvieda, bet jēga kāda? Bez fantastiskā Gudļevska būtu grupā stabili sestie. Protams, ka vajag jaunu, un protams, profesionālu galveno treneri. Atceroties arī 2 iepriekšējos izgāztos turnīrus.

  +1 [+] [-]

, 2026-05-29 15:02, pirms 3 nedēļām
playthegame rakstīja: Ja būtu tikuši pusfinālā un palikuši ceturtie, arī prasītu atkāpšanos
Sportacentra lietotāji ir īpaši zināmi ar savu īgnumu. Man liekas šeit ļoti labi var redzēt vīriešu mentālo veselību Latvijā. Atspoguļas komentāros.

     [+] [-]

, 2026-05-29 15:04, pirms 3 nedēļām
go154767 rakstīja: Čempis nomira tajā brīdī kad izlase nepaņēma Daugaviņu.
Ri.Bukarts dabūja traumu un Indrašis atteicās spēlēt pie kolorado vaboles trenera.

Ar šiem 3 mēs sestdien spēlētu par pusfinālu un svētdien iespējams par zeltu!

Vītoliņam ir jāuzņemas vaina un jāatkāpjas no izlases trenera posteņa.
Vietu dodot Ābolam vai kādam arzemniekam.

Piemēram Fišeram vai Jalonenam
Šitik neadekvāti komentāri par nopietnas raizes rada.

  -1 [+] [-]

, 2026-05-29 15:20, pirms 3 nedēļām
Paldies Harim!!!
Tu esi labākais!

  -1 [+] [-]

, 2026-05-29 15:21, pirms 3 nedēļām
Tetris rakstīja: Nevajag visus izlases nopelnus piešķirt tikai Vītoliņam.
Vītoliņš ir galvenais treneris. Vītoliņš ir tas, kurš veido treneru kolektīvu un komplektē sastāvu.

     [+] [-]

, 2026-05-29 15:54, pirms 3 nedēļām
Normāls un pat labs turnīrs!
Paies 2 gadi un šis PČ jau būs aizmirsts. Labi, ja vairums atcerēsies mūsējo 6.vietu un kurš uzvarēja.
Turnīrs ir pārvērtēts un īsti nav PČ pēc pamata definīcijas (nespēlē ne tuvu visi labākie spēlētāji), bet valstu ledus hokeja sistēmu ikgadēja salīdzināšana, kuras ietvaros notiek lielāki un mazāki pārsteigumi.
Labi, mums ir paliels ledus hokeja PČ līdzjutēju klubiņš, kurš ir sācies no 1997.gada. Pārējiem tā nav (varbūt kaut cik līdzīgi ir šveiciešiem) un skatītāji brauc vairāk ceļojumā uz notikuma vietu ar papildus bonusu pavērot ledus hokeja PČ.
Par Ziemeļamerikas izlašu un to līdzjutēju attieksmi pret turnīru vispār nav vērts runāt.

  +1 [+] [-]

, 2026-05-29 16:47, pirms 3 nedēļām
Trippigakillen rakstīja: Sportacentra lietotāji ir īpaši zināmi ar savu īgnumu. Man liekas šeit ļoti labi var redzēt vīriešu mentālo veselību Latvijā. Atspoguļas komentāros.
Precīzi, jo daudzi šeit klabina, lai izlādētu savu žulti un parādīt savu nekļūdību- par to liecina sava es uzsvēršana, gan citu lamāšana un noniecināšana.
Latvijas nīdēji,troļī, kur slēpjas zem vairākiem nikiem ir cita kategorija.
Šis čempis nu cauri, gaidīsim citus, kuros ņem dalību arī letiņi

     [+] [-]

, 2026-05-29 16:53, pirms 3 nedēļām
Dzimmiy rakstīja: Diezin vai kāds no komandas ar 7 debitantiem to gaidīja. Apsveicu, ļoti labs rezultāts 🇱🇻
UN bez Bukartiem... Tāda laime!

     [+] [-]

, 2026-05-29 17:17, pirms 3 nedēļām
niknais_kaamis rakstīja: UN bez Bukartiem... Tāda laime!
Vēlvuens cirvis, ar Ri.Bukartu būtu pusfināls, jo haris kādus bezpajutnniekus 3-4 mani paņēma

  -1 [+] [-]

, 2026-05-29 17:43, pirms 3 nedēļām
raivisss rakstīja: "Turklāt trenera kvalitātes parādās Austrijas un Norvēģijas spēlēs"
Bet varbūt trenera kvalitātes parādās arī uzvarētajās spēlēs pret GER un USA. Un arī sagrāvēs pret HUN un GBR -pareizi noskaņoja
Tev pašam smiekli nenāk - noskaņoja? Izlase pasaules čempionātā ir uz kaut ko jānoskaņo? Tur 15 gadīgi pusaudži spēlē?
Bet par ja māki izprast, ko izlasi, tad saprastu, kapēc trenera vaina. Jo nespēj adaptēties spēles notikumiem, mainīt taktiku, uzvarēt motivētu pretinieku, kurš ir motivēts un iedvesmotrs, nevar ar plikām runām pirms spēles trim taktiskiem risinājumiem. Ir jāmaina spēle spēles laikā - Vītoliņš NEKAD to nav spējis darīt un nespēja arī šajā cēmpī...

  +1 [+] [-]

, 2026-05-29 23:17, pirms 3 nedēļām
Subjektīvais rakstīja: Pa lielam, ja skatās uz rezultātu, tad viss ir forši.
Bet loģiski skatoties uz individuālām spēlēm un turnīru kā tādu, šī bija reize, kad bija jābūt Top4, ilgi tā neatkārtosies.
Uzvarējām to pašu Vāciju, ASV, bet kur šīs valstis palika, tātad nebija tie labākie sastāvi, gatavība. Bijām 3 grupā, tas ar nav bieži.
Zviedri, Slovāki, ASV, Vācieši, visiem bija problēmas ar spēli, sastāvu, treneri.
No mūsu puses neizmantota izdevība...
Turklāt trenera kvalitātes parādās Austrijas un Norvēģijas spēlēs. Kā visas spēles garumā var neko nemainīt taktikā, lai lauztu tās gaitu?
Tas, ka bija 7 debitanti īsti manās acīs nekādu kritiku neiztur. Sen jau saku, ka bija jātiek valā no tām balerīnām, kuras nespēle ne aizsardzībā ne vairs jēdz iemest, vieta tukša nepaliks, sliktāk nebūs. Un re, izrādās ir labāk. Jā, Bļugers, Abols, Balinskis būtu plusi, bez pārējiem kļuvām tikai labāki...
Trenerim jaunu līgumu pilnīgi noteikti nevajag dot. Ir jāmaina kustība un atbildības uz komandtiltiņa.
Nesaprotu arī Dārziņa un Ozoliņa pienesumu, vizuāli un publiski Ozoliņa funkcijas izskatās ir rādīt skrabu seju un iedot pieci galvenajam trenerim pēc uzvarām.
Paklau! gudri jau spriežam. Jautājums ir, kādi panākumi bija pirms Vītoliņa? 4 ceturtdaļfināli 20 gados, pēc kuriem aiz laimes bijām apdirsušies. Tur bija visas jaunās vēsmas un nebija nekas.
Tagad 5 gados sasniegti 2 ceturtdaļfināli un no kuriem viens pat pusfināls un medaļa. Kas tad neapmierina? ka nav katru gadu fināls?? Esmu ko palaidis garām, bet Zviedrija, ASV, Kanāda, Čehija, Somija, SLovākija un Šveice vairs nav favorīti un Latvijai 50 spēlētāji spēlē NHL un lielākā daļa no tiem nāk palīgā uz pasaules čempi? Vācieši arī tādi pavārgi kļuvuši? Savukārt citas komandas, piemēram, norvēģi, to tik vien dara kā tikai šļūkā pa laukumu un nemaz neattīstās. Nu jā, Norvēģija jau ļoti nabadzīga un nav naudiņas priekš hokeja attīstības.
bet es saprotu. Jūs atkal vēlaties laikus, kad katrs ceturtdaļfināls tika ilgi gaidīts un bikses tika pieslapinātas, kad tas notika.
Un nevajag gaudot par olimpiskajām spēlēm. Jā, tur spēlē visi stiprākie, bet formāts ir pilnīgs sūds. Tu vari zaudēt visas 3 pamatturnīra spēles, noplēst haļavu astotdaļfinālā un jau esi ceturtdaļfinālā. Ar lielu haļavu. Tas izsmiekls, ne turnīrs! haļava visam pa virsu! Pasaules čempī 16 komandas, pa 2 grupām katrā 8 un Tev ir jāuzvar vairākas spēles, lai tiktu šajā ceturtdaļfinālā.
1 2 38 komentāri