Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:3044, Did:0, useCase: 3

Vācijas mediji: "Gados jaunā Latvijas izlase nežēlīgi izmantoja mūsu vājības"

Rolands Eliņš

Vācijas mediji: "Gados jaunā Latvijas izlase nežēlīgi izmantoja mūsu vājības"
Olivers Mūrnieks cīņā pret Vācijas izlasi. Foto: Guntis Lazdāns/LHF

Pēc Latvijas hokeja izlases uzvaras svētdienas vakarā ar 2:0 pār Vācijas valstsvienību vācu mediji nekautrējās kritizēt savas izlases sniegumu čempionāta ievadā, taču arī izcēla Kristera Gudļevska sniegumu Latvijas vārtos.

"Gudļevskis ir nepārspējams: Vācijas izlase piekāpjas Latvijai," vēstīja Vācijas medija "Kicker" virsraksts par svētdienas vakarā aizvadīto spēli, izceļot Vācijā jau vairākas sezonas sekmīgi aizvadījušo Latvijas vārtsargu. "Nonākot iedzinējos ar 0:2, Vācija vairākkārt nespēja tikt garām DEL spēlējošajam vārtsargam Kristeram Gudļevskim. Viņš pelnīti tika pie sausās spēles."

"Kicker" spēles aprakstā norādīts, ka pēc tam, kad rezultāts kļuva 2:0 Latvijas labā, Vācijas spēle krietni uzlabojusies: "Vācija nepārprotami bija labākā komanda laukumā, tā radīja vairākus uzbrukuma viļņus Latvijas vārtu virzienā, taču Gudļevskis palika nepārspēts."

Vācijas populārajā izdevumā "Bild" notikušais tika aprakstīts ar šādu virsrakstu: "Sakāve pret Latviju! Ceturtdaļfināls apdraudēts."

"Harolda Kreisa vadītā komanda nespēja revanšēties par zaudējumu Latvijai olimpiskajās spēlēs," vēstīts "Bild" spēles aprakstā. "Vācija Milānā zaudēja ar 3:4. Savukārt spēlē Cīrihē Vācijas izlase laukumā devās kā izteikta favorīte. Latvijas hokeja līga ir tikai pusprofesionāla. Latvijas izlasē ir tikai viens NHL spēlētājs (Sandis Vilmanis), un Latvijas galvenais treneris Harijs Vītoliņš jau ilgu laiku dzīvo Šveicē."

"Mūsu NHL uzbrucējs Lūkass Raihels savā dzimšanas dienā bija vienā maiņā ar Samanski un Tifelsu. No šīs maiņas tika sagaidīti vārtu guvumi. Tas nenotika, un Raihela dzimšanas diena tika sabojāta," rakstīja "Bild".

Satraukumu par iespējām tikt ceturtdaļfinālā pauda arī medijs "Sportschau": "Vācijas izlase nonākusi zem pamatīga spiediena, jo cietusi otro zaudējumu pasaules čempionātā Šveicē. Ar zaudējumu 0:2 pret Latviju Vācijas izlases ceturtdaļfināla izredzes ir krietni sarukušas. Lai tiktu grupas labāko četriniekā, Harolda Kreisa komandai tagad nepieciešams uzvarēt vismaz vienu teorētiski spēcīgāku pretinieku."

"Sportschau" spēles aprakstā vēstīts, ka Latvija pelnīti ieguvusi vadību ar Mārtiņa Dzierkala vārtu guvumu, kā arī pamatīgi kritizēta Vācijas hokejistu pasivitāte Rūdolfa Balcera vārtu guvuma brīdī: "Vācijas vārtsargam Grūbaueram šajā situācijā nebija variantu atvairīt ripu, kas lidoja tieši zem vārtu pārliktņa. Taču šis vārtu zaudējums acīmredzami ir viņa pārāk pasīvo komandas biedru atbildība, kuri vairākkārt nespēja izmest ripu ārā no savas aizsardzības zonas."

"Vienu lietu Vācijas izlasei gan nevarēja pārmest - cīņassparu," turpināts "Sportschau" spēles aprakstā. "Vācija centās atspēlēties līdz pašām beigām un radīja sev iespējas uzbrukumā. Taču Tifelss (48. minūtē), Raihels (51. minūtē), Fišbuhs (52. minūtē) un Vāgners (54. minūtē) gluži vienkārši nespēja dabūt ripu garām lieliskajam Latvijas vārtsargam."

Vēl kritiskāks noskaņojums bija Vācijas "Sport.de" portālā, norādot, ka ceturtdaļfināla izredzes kļuvušas ļoti mazas, turklāt čempionāta sākums nav raksturojams nekā citādi kā vien drausmīgs: "Vācija 120 spēles minūtēs guvusi tikai vienus vārtus."

"Vācijas izlase Raihela 24. dzimšanas dienā tā arī neatrada veidu, kā pārspēt DEL spēlējošo Kristeru Gudļevski," norādīts "Sport.de" portālā. "Mārtiņš Dzierkals un Rūdolfs Balcers guva vārtus gados krietni jaunākajai Latvijas izlasei, kas ar teju pavisam citu sastāvu olimpiskajās spēlēs bija pieveikusi Vācijas zvaigznes. Tagad Vācijas izlasē nebija Draizaitla, bet bija četri citi NHL spēlētāji, taču nācās sarūgtināt savus daudzos līdzjutējus Cīrihē. Latvieši, kuriem sastāvā bija tikai desmit spēlētāji no olimpiskās izlases un tikai viens NHL hokejists, bez žēlastības izmantoja Vācijas izlases vājības. Mūsu izlasei šajā čempionātā bijuši tikai četri mazākumi, taču tajos ielaisti jau trīs vārti, ieskaitot Rūdolfa Balcera iemestos svētdienas vakarā."

Vācija turnīru turpinās ar maču pret Šveici, kamēr Latvijas izlase otrdien spēlēs pret Austriju, cenšoties uzlabot savu pagaidām pateicīgo situāciju turnīra tabulā.

Izmantotie resursi:
https://www.eishockeynews.de/spiel/...
https://www.bild.de/sport/mehr-spor...
https://www.sport.de/news/ne1678130...
https://www.sportschau.de/eishockey...

Noderīgas lietas:

PČ jaunumi, komentāri un viedokļi
Lielā SPORTLAND prognožu spēle
Baudi PČ hokejā Fanu teltī Skanstes ielā 21
LKPP.LV hokeja noteikumu spēle
Matuļa Tērvetes Extras
Laimē jaunu PEUGEOT uz nedēļas nogali!

  +3 [+] [-]

, 2026-05-18 14:31, pirms 2 mēnešiem
Danke

     [+] [-]

, 2026-05-18 15:30, pirms 2 mēnešiem
Dzierkala metiens bija virs ledus, nevis zem vārtu pārlikņa, tā kā vācu žurnālists nedaudz piepušķoja...

  +2 [+] [-]

, 2026-05-18 15:33, pirms 2 mēnešiem
Pietrūka Draizaitla, acīmredzami. OS viņš mūsu profus vazāja ne pa jokam,veiksme un vārtu konstrukcija ziemā bija mūsējo sabiedrotā.
Lai vai kā, bet viens teicams spēlētājs komandā var dot ļoti daudz, nemaz nerunājot par izcila vārtsarga lomu.
Tgd.redzam, ka Balcers atkal pēc daudziem gadiem kapā kā gadus atpakaļ-pienesumu dod Vilmanis, arī Smirnovs rāda savu īsto spēli.
Kaut gan iznāk atkārtoties-Smirnovs bija 100 % pelnījis būt Olimpiādē, un ne jau par selfiju meistaru

     [+] [-]

, 2026-05-18 16:33, pirms 2 mēnešiem
striker rakstīja: Pietrūka Draizaitla, acīmredzami. OS viņš mūsu profus vazāja ne pa jokam,veiksme un vārtu konstrukcija ziemā bija mūsējo sabiedrotā.
Lai vai kā, bet viens teicams spēlētājs komandā var dot ļoti daudz, nemaz nerunājot par izcila vārtsarga lomu.
Tgd.redzam, ka Balcers atkal pēc daudziem gadiem kapā kā gadus atpakaļ-pienesumu dod Vilmanis, arī Smirnovs rāda savu īsto spēli.
Kaut gan iznāk atkārtoties-Smirnovs bija 100 % pelnījis būt Olimpiādē, un ne jau par selfiju meistaru
Draizaitls var dot daudz , bet ne tik daudz ,lai Vācija varētu nezaudēt Latvijai. Vazāšana ir un paliek vazāšana. Bet rezultatu dod iemesana

     [+] [-]

, 2026-05-18 17:00, pirms 2 mēnešiem
j888 rakstīja: Draizaitls var dot daudz , bet ne tik daudz ,lai Vācija varētu nezaudēt Latvijai. Vazāšana ir un paliek vazāšana. Bet rezultatu dod iemesana
Tik daudz,vai ne tik daudz - par to vēl zinātnieki strīdas

     [+] [-]

, 2026-05-19 07:42, pirms 2 mēnešiem
"Vācija nepārprotami bija labākā komanda laukumā, tā radīja vairākus uzbrukuma viļņus Latvijas vārtu virzienā, taču Gudļevskis palika nepārspēts." - šo gan vācieši kaut kur izzīduši. Neredzēju nekādu nepārprotamu pārākumu