Freibergs par zaudējumu Norvēģijai: ''Sistēma grauj talantu''
Bijušais Latvijas hokeja izlases aizsargs Ralfs Freibergs sarunā ''Freibja podkāstā'' atskatījies uz aizvadītā pasaules čempionāta zaudējumu pret Norvēģijas izlasi, kur komanda piekāpās ar sāpīgu divu vārtu starpību.
Latvijas izlase šī gada pasaules čempionātu noslēdza ceturtdaļfinālā ar 0:2 zaudējumu pret Norvēģiju, galu galā ieņemot sesto vietu šajā turnīrā. A grupā Latvija izcīnīja četras uzvaras un ieņēma trešo vietu, taču cīņā pret B grupas otro labāko komandu Norvēģiju piedzīvoja zaudējumu.
Ralfs Freibergs, kuram šis pasaules čempionāts bija pēdējais Latvijas izlases ierindā, sarunā norādījis, ka komandai problēmas izraisīja Frīburgas ledus laukums, kurš bija atšķirīgāks nekā Cīrihē, un norvēģiem bija priekšrocība, jo uz tā jau bija aizvadījuši septiņus grupas mačus.
''Mans personīgais novērojums par Norvēģijas spēli, un kas bija pluss viņiem, bija spēlēšana mājas hallē. Frīburgā [kur spēlēja B grupa] bija ļoti karsts, un ledus bija citādāks nekā Cīrihē [kur spēlēja A grupa]. Jau tukšā arēnā diezgan karsts bija, borti bija atlecošāki, un varbūt norvēģi pie šīs halles jau bija pieraduši.''
''Atskatoties atpakaļ uz 2023. gadu Rīgā, mums arī bija karsts. Pie mums atbrauca zviedri [uz ceturtdaļfināla spēli], un pēc spēles viņi teica, ka nekad uz tik slikta ledus vēl nebija spēlējuši. Tā kā mēs zinājām, bijām tam sagatavojušies, bet norvēģiem galu galā, man liekas, tā bija liela priekšrocība, ka viņi jau bija pieraduši pie arēnas un tās apstākļiem,'' norāda Freibergs.
Hokejists atzīst, ka šis zaudējums bija sāpīgs, taču slavē norvēģu talantu un sagatavotību.
''Grūti spēles uzvarēt, ja neiemet vārtus. Beigās tā bija sāpīga spēle, noteikti varēja būt labāk. Vai pēc tādas spēles var justies apmierināts? Nu nē, jo īstenībā bijām tik tuvu. Dažreiz labāk zaudēt 1:5 nekā 0:1, jo beigās tu domā, ka varēji uzvarēt.''
''Bet cepuri nost norvēģu priekšā, viņi ļoti labi spēlēja un ļoti cieši. Dzirdēju, ka uzbrucējiem bija ļoti grūti spēlēt pret viņu aizsargiem, jo viņi vispār nekļūdījās,'' norāda hokejists.
''Man ir novērojums par norvēģu sistēmu. Kad viņi bija Rīgā uz pārbaudes spēlēm, es skatījos viņu treniņu pirms tam. Viņi vienkārši trenēja 3-2 ieiešanu zonā, uzbrukumu, un viņu galvenais treneris bija ļoti prasīgs - ja kāds negāja pareizajās līnijās iekšā, tad kliedza. Rezultātā tas prasīgums, kad visi zina, ko darīt, bija svarīgs, un, kā saka, sistēma grauj talantu.''
''Galu galā viņi vairāk to bija pelnījuši. Protams, gribas saglabāt savu unikalitāti, ka mēs esam tā mazā komanda, kas izcīnīja bronzu, bet es viennozīmīgi varu pateikt, ka norvēģi ir pelnījuši to medaļu. Viņi īstenībā bija ļoti ātra komanda, vislecīgākā komanda šajā turnīrā, līda daudz zem ādas, un viņi ir ļoti labi slidotāji. Kopumā laba komanda,'' slavē Freibergs.
+2 [+] [-]
-2 [+] [-]
+5 [+] [-]
-1 [+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]