Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:875, Did:0, useCase: 0

Freibergs: "Brno ir Čehijas izlases spēlētāji, vienmēr tiek tēmēts uz čempionu titulu"

Ulvis Brože
Ulvis Brože @UlvisBrozhe

Freibergs: "Brno ir Čehijas izlases spēlētāji, vienmēr tiek tēmēts uz čempionu titulu"
Ralfs Freibergs. Foto: Romāns Kokšarovs, f64

Šodien oficiāli kļuva zināms, ka Latvijas izlases aizsargs Ralfs Freibergs pievienojies Čehijas Ekstralīgas klubam Brno "Kometa". Sarunā ar portālu Sportacentrs.com viņš atzina, ka no tāda piedāvājuma nav varējis atteikties – tagad būs iespēja spēlēt komandā ar visaugstākajiem mērķiem.

"Tā ir viena no bagātākajām komandām, kas vienmēr grib izcīnīt titulu. Brno ir top komanda, kurā spēlē Čehijas izlases hokejisti, arī tāda leģenda kā Tomāšs Plekanecs. Gribu pacīnīties par augstākajiem mērķiem, gribu izcīnīt titulu. Tas bija līgums, no kura nevarēju atteikties, jo piedāvājumu izteica vadošā komanda," izdarīto izvēli skaidroja Ralfs Freibergs.

Lai gan Brno "Kometa" regulārajā čempionātā ierindojās tikai sestajā vietā, aizsargs atzina, ka tur regulārajam čempionātam netiek pievērsta milzu nozīme. To parāda arī "Kometa" rezultāti – arī iepriekšējās sezonās komanda nebija īpaši augstāk, bet tas netraucēja 2017. un 2018. gadā triumfēt Ekstralīgā, bet pagājušajā gadā tika sasniegts pusfināls.

"Bija skaidrs – ja palieku Čehijā, tad izvēlos "Kometa" piedāvājumu. Otra lielā pilsēta, Vīnes lidosta ir tikai stundas attālumā, patīkami apstākļi ģimenei, viss apkārt ļoti skaists. Ļoti priecājos, ka parakstīju līgumu," pauda Freibergs. Viņš stāstīja, ka sarunas sākušās jau sen, bet tā Čehijā esot ļoti ierasta prakse.

Freibergs trīs sezonas pēc kārtas pavadīja Zlīnas "Berani" rindās, kļūstot par komandas aizsardzības līderi. Kopumā viņš aizvadīja 156 spēles un sakrāja 73 punktus. Visās trīs sezonās viņš bija komandas rezultatīvākais aizsargs. Šajā sezonā ar 23 punktiem viņš kļuva par astoto rezultatīvāko aizsargu Ekstralīgā. Zlīna piedāvāja pagarināt līgumu, tomēr Freibergs izvēlējies izmēģināt spēkus citā komandā.

"Čehijā jau sezonas sākumā tiek piedāvāti līgumi uz nākamajiem gadiem. Sezona vēl nav sākusies, bet jau grib parakstīt. Zlīna saprot mani, es saprotu viņus. Piedāvāja tādu līgumu, kādu var piedāvāt, jo vispirms jāparaksta vietējie hokejisti. Esmu pateicīgs, ka pirms trim gadiem man deva iespēju."

"Tilti nav nodedzināti. Visiem piezvanīju un pateicos par sadarbību – ģenerālmenedžerim, trenerim, asistentiem, ekipējuma menedžerim, masierim. Joprojām sarakstos ar spēlētājiem, komandā bija draudzīgs kolektīvs. Zlīna saprot situāciju. Viņi nevarēja iedot to, kā viņiem nav," skaidroja Freibergs.

Viņš sacīja, ka "Berani" budžets ir starp četriem mazākajiem Ekstralīgā, kamēr "Kometa" pieejamie līdzekļi ir starp lielākajiem līdzās Prāgas "Sparta" un Tršinecas "Ocelari".

Freibergs daļu punktu savāca, spēlējot skaitliskajā vairākumā, un sagaidāms, ka šāda loma viņam tiks dota arī jaunās komandas rindās. Pats aizsargs gan brīdina, ka vispirms sevi jāpierāda. "Kometa" ar 20,11% bija ceturtais labākais vairākums līgā, bet "Berani" ar 15,31% bija desmitā 14 komandu konkurencē.

"Viņiem vairākumā spēlēja Ondržejs Ņemecs – trīs Čehijas tituli, pasaules čempions, spēlējis KHL. Vakar runāju ar kluba īpašnieku, ģenerālmenedžeri un treneri vienā personā, un viņš ir ļoti priecīgs, gaida mani ierodamies. Vairākums "Kometa" ir tiešām spēcīgs. Augstas ambīcijas gan arī nozīmē lielāku spiedienu, tāpēc būs sevi jāpierāda."

Freibergs līgumu ar "Kometa" noslēdzis pēc shēmas 1+1. Aizsargs atklāja, ka bijuši piedāvājumi arī no citām līgām, tomēr viņam jau diezgan agri izdevies vienoties ar Brno vienību par palikšanu Čehijā.

     [+] [-]

, 2020-05-01 16:21, pirms gada
Prieks lasit, veiksmi!

     [+] [-]

, 2020-05-01 20:29, pirms gada
Freibergs ar savu darbu ceļ savu cenu,ko teikt malacis.