Titulētais Geclafs būs viens no Kanādas U20 izlases treneriem
Kanādas Hokeja federācija pirmdien paziņoja treneru štābu nākamajam U20 pasaules čempionātam. Galvenajam trenerim Mišam Donskovam asistēs arī Raiens Geclafs.
Raiens Geclafs Nacionālās hokeja līgas (NHL) karjerā aizvadīja 17 sezonas un 1157 spēles, kurās guva 282 vārtus un sakrāja 1019 punktus. Viņš 12 gadus bija Anaheimas "Ducks" kapteinis un 2007. gadā izcīnīja Stenlija kausu.
Pārstāvot Kanādu, Geclafs 2003. gadā uzvarēja U18 pasaules čempionātā, 2005. gadā ieguva zeltu U20 vecumā, bet kopā ar Kanādas valstsvienību 2010. un 2014. gadā kļuva par olimpisko čempionu un 2016. gadā uzvarēja Pasaules kausā. Savukārt pasaules čempionātā viņam 2008. gada sudrabs.
Geclafs pirmo reizi kādā no Kanādas izlasēm strādās kā treneris. Viņš gan olimpiskajās spēlēs, gan pasaules čempionātā, gan Pasaules kausā bijis padomnieks spēlētāju attiecību jautājumos, palīdzot sastāva komplektēšanā.
Kanādas U20 izlases galvenais treneris būs Miša Donskovs, kura vadībā Kanādas pieaugušo izlase maijā pasaules čempionātā ierindojās ceturtajā vietā. Donskovs būs Kanādas valstsvienības galvenais treneris arī 2027. gada pasaules čempionātā.
Kanādas juniori 2026. gada pasaules čempionātā ieguva bronzu, bet 2025. un 2024. gada turnīrus pabeidza piektajā vietā.
2027. gada pasaules čempionāts no 26. decembra līdz 5. janvārim notiks Edmontonā un Reddīrā, Kanādā.
Latvijas juniori spēlēs pret Kanādu, Čehiju, Šveici un Norvēģiju.
Otrā grupā sacentīsies Zviedrija, Somija, ASV, Slovākija un Vācija.
Izmantotie resursi:
https://www.tsn.ca/hockey-canada/ar...
@UlvisBrozhe