Amerikāņi vienīgajā iesildīšanās duelī apspēlē vāciešus
Pasaules un olimpiskā čempione hokejā ASV šovakar Manheimā ar 5:2 pārspēja Vācijas valstsvienību.
Viesus 14. minūtē priekšgalā izvirzīja 19 gadīgais Mičiganas Pavalsts Universitātes uzbrucējs Raikers Lī, bet nākamā cēliena ievadā pārsvaru divkāršoja pieredzējušais Sems Lafertijs, kurš piedalījās 2022. gada pasaules meistarsacīkstēs.
Otrās trešdaļas izskaņā neilgā brīdī ripa nokļuva abos cietokšņos – Pārkers Tuomī pietuvoja mājiniekus, bet Bostonas "Bruins" uzbrucējs Alekss Stīvss atguva +2. Neilgi pēc pārtraukuma 20 gadīgais Makss Plānts panāca 4:1, bet Vācijas polis Arkadiušs Dzjambors uzstādīja 2:4. Beigās ripu tukšos vārtos raidīja Kolumbusas "Blue Jackets" uzbrucējs Metjū Olivjē.
Vāciešu cietoksni sargāja Filips Grūbauers, bet amerikāņiem uzdevums tika uzticēts gan Džozefam Volam (Toronto "Maple Leafs"), gan Devinam Kūlijam (Kalgari "Flames").
Varēzē Itālijas izlase ar 2:0 pieveica Lielbritānijas komandu. Pa ripai 21 gadu vecajam Alesandro Segafredo un Danielam Mantenuto. Itālijas hokejisti šopavasar pret britiem spēkojās arī izbraukumā – 6:4 un 1:4.
Vācija, ASV un Lielbritānija būs Latvijas valstsvienības pretinieces Cīrihē.
Spēļu vietnes:
https://www.deb-online.de/2026/05/1...
https://icehockeyuk.co.uk/italy-2-0...