Pelšs un Girgensons izpelnās Kanādas mediju uzmanību
Latvijas U-20 izlases spēlētāji Kristiāns Pelšs un Zemgus Girgensons ir tikuši izcelti Kanādas respektablā hokeja žurnāla "The Hockey News" autora Raiena Kenedija jaunākajā blogā, kurā tika stāstīs par labākajiem jaunajiem spēlētājiem, kas piedalās pirmās divīzijas Pasaules čempionātā.
"The Hockey News" autors uzsver, ka lai arī parasti U-20 hokejs asociējas ar "lielajām" izlasēm, arī pārējās valstīs ik pa laikam var atrast kādu tiešām perspektīvu jauno hokejistu, tai skaitā starp valstīm, kas piedalās pirmās divīzijas Pasaules čempionātā.Kopumā Kenedijs izcēla četrus hokejistus, divus Latvijas pārstāvjus un divus dāņus. Viņaprāt, šiem hokejistiem ir vislielākās izredzes no šī gada pirmajā divīzijā spēlējošajiem jaunajiem censoņiem tikt pamanītiem arī NHL līmenī.
Rakstot par Kristiānu Pelšu, materiāla autors atzīmēja, ka, lai arī viņa iejušanās Rietumu hokeja līgā (WHL) aizņēma kādu laiku, pēdējos mačos pirms došanās uz izlasi Kristiāns rādīja rezultatīvu spēli – piecās spēlēs seši (2+4) punkti, bet spēlējot izlasē uzbrucējs četros mačos ir guvis trīs (2+1) punktus.
Savukārt Zemgus Girgensona sakarā tika atzīmēts, ka neskatoties uz viņa vecumu, 16 gadīgais uzbrucējs ir pamanījies kļūt par vienu no rezultatīvākajiem spēlētājiem gan Savienoto valstu hokeja līgā (USHL), gan Latvijas izlasē. Tāpat apskatnieks izcēla labos Girgensona auguma rādītājus (185 cm un 82 kg) un spēlētāja lielisko prasmi saglabāt ripu, kas viņam dodot pārsvaru spēlējot laukuma viduszonā.
Tāpat, kā jau minēts, tika izcelti divi Dānijas jaunie uzbrukuma talanti – Niklass Jensens un Tomass Spelings. Savukārt starp "labākajiem no palikušajiem" tika minēti Lielbritānijas izlases pārstāvis Roberts Fārmers, kurš šosezon mēģināja iekļūt OHL līgā, taču viņam tas neizdevās un slovēnis Gaspers Kopitars, kura brālis ir NHL labi pazīstamais Anže Kopitars.
Atgādināsim, ka Latvijas izlasei pirmās divīzijas Pasaules čempionātā ir atlikusi vairs tikai viena spēle, jo rītdien, turnīra izšķirošajā mačā, būs jātiekas ar mājnieku, Baltkrievijas, hokejistiem.
Izmantotie resursi:
The Hockey News: Insight on the NHL and the...
+15 [+] [-]
+5 [+] [-]
+10 [+] [-]
+28 [+] [-]
+24 [+] [-]
+9 [+] [-]
+3 [+] [-]
+22 [+] [-]
Vienīgais Latvijas jaunais hokejists, kurš izpelnījās vēl lielāku THN uzmanību bija Artūrs Kulda pagājušsezon.
[+] [-]
+18 [+] [-]
+13 [+] [-]
Kapēc viņš nevarētu palikt Z-amerikā un tur izaugt?
+8 [+] [-]
+12 [+] [-]
+10 [+] [-]
vins nespele Eiropa un cerams, ka lidz kadu 40 gadu vecuma ta ari nekad nespele eiropa, vinam nakamajai sezonai jau ir ligums roka ar Vermontas universitati par spelesanu NCAA
+4 [+] [-]
+6 [+] [-]
+6 [+] [-]
+4 [+] [-]
+6 [+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
-3 [+] [-]
+14 [+] [-]
Iemest 17-gadīgu hokejistu pieaugušo komandā, lai arī viņš kāds stārs ne būtu, nav prāta darbs kaut vai tikai tāpēc, ka viņam vēl ne tuvu nav un nevar būt tas spēks, kas ir večiem.
Par Bukartu runājot... ka tik viņš nav tieši no tiem, kas visai jauns ienāca pieaugušo hokejā un tādējādi palika bez spēļu prakses... .
Jaunajiem ir jāspēlē, un jāaug meistarībā. Sēžot uz soliņa, lai arī "krutā" kreklā, meistarība nepieaug.
P.S. Ja jau viss būtu, ka tu raksti, tad kanādiešim un amerikāņiem hokeja vispār nebūtu, jo viņu jaunie līdz gadiem 19-20 spēlē junioros.
+3 [+] [-]
Par palikšanu junioros... NHL var spēlēt no 18 gadiem (bet 18 gados spēlēt NHL var tikai retais, kur nu vēl labi un regulāri spēlēt), AHL var spēlēt no 20 gadiem (vai 4 pilnām CHL sezonām) [Eiropiešiem, kas nav spēlējuši ZAmerikā šie noteikumi nav saistoši, viņi var spēlēt no 18].
Man šķiet, ka jautājumi par palikšanu vai nepalikšanu atkrīt paši no sevis.
Protams, ka "aizsēdēties" junioros arī nevajadzētu (Tavaresa piemērs), taču vairākumā gadījumu jaunajiem, tomēr, "papildus" sezona(s) junioros ir noderīga(s).
Par vecumu jau teicu - 18 gados spēlē tikai atsevišķi kadri (tas arī uz Tarasenko attiecināms), bet tieši tāpēc viņi ir supertalanti, kas izceļas uz vienkārši ļoti talantīgo fona. Liela daļa junioros spēlē visas 4 sezonas (3 vismaz).
+9 [+] [-]
+2 [+] [-]