Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:554, Did:0, useCase: 0

"Petrow" debitēs Čempionu līgas kvalifikācijā, treneris noskaņots uzvarai

Ulvis Brože
Ulvis Brože @UlvisBrozhe

"Petrow" debitēs Čempionu līgas kvalifikācijā, treneris noskaņots uzvarai
Foto: FC Petrow

Latvijas telpu futbola čempione “Petrow” šodien pulksten 13:00 debitēs Čempionu līgā, priekšsacīkstēs tiekoties pret slovāku “Lučenec”. Tiešraide Sportacentrs.com TV kanālā. Pirms dueļa ieskatu intervijā ar kluba preses dienestu sniedza komandas galvenais treneris Aleksandrs Savincevs, kurš reizē vada arī Baltkrievijas valstsvienību.

Kāds ir noskaņojums pirms gaidāmās spēlēs ar “Lučenec”?
Man personīgi ir lielisks noskaņojums. Uzskatu, ka komandai jābut tieši tādam pašam. Vēl no rīta redzēju, ka komanda whatsapp mētā savā starpā jokus, tādēļ pašam liekas, ka noskaņojums komandā ir labs. Visi gatavojas gaidāmajai spēlei. Ceru, ka līdz mačam traumētie futbolisti spēs sadziedēt savas traumas un uzņemt nepieciešamo formu, lai komanda varētu sevi pilnvērtīgi pierādīt stiprākajā sastāvā.

Vai pietika laiks pretinieka pētīšanai?
Protams. Ar to sāku nodarboties jau mirklī, kad bja zināms petineks pirmajā kārtā. Laba komanda. “Lučenec” ir stabila vidsmēra komada Eiropas telpu futbola kartē. Ir ļoti pieredzējuši spēlētāji, kuri vairākas reizes pārstāvējuši savas valsts nacionālās izlases. Galvenais treneris ir arī Slovākijas izlases galvenais treneris Marians Berkijs, ar kuru vēl nesen tikos izlašu līmenī. Vadot Balkrievijas izlasi, Irānā slovākus apspēlējām ar 4:1. Šoreiz tomēr ir mazliet cita situācija. Slovākijas izlases trenerim ir sava izstādāta taktika un sagataves, ko viņš izmanto arī kluba. Kaut kas jau bija zināms. Noskatījos trīs spēles un izdarīju pilnvērtīgu analīzi par viņu spēli. Paskatījos uz viņu jauno spēlētāju čehu Radimiru Zarubu, kurš guva divus vārtus Čehijas izlases labā cīņā pret Horvātiju par tikšanu fināla posmā. Ļoti labs uzbrūkošā tipa aizsargs ar ļoti labi atstrādātu labās kājas sitienu. Pretinieku komandai ir daudz pieredzējuši spēlētāji, kuri var labi apspēlēt cīņā viens pret vienu. Ļoti labs presings, kā ari ļoti bieži vārtsargs pieslēdzas uzbrukuiem. Šīs visas ir lietas, ar ko mums būs jāiek galā. Individuālas darbības, tikšanas ārā no presinga kā arī spēle četri pret pieciem. Īsi sakot – būs jāspēlē aizsardzībā pret komandu, kas ļoti biezi pieslēdz vārtsargu.

Tas nozīmē, ka spēlēsim no dziļas aizsardzības?
Kādēļ mums jāspēlē no aizsardzības? Viss atkarīgs no tā, kā ritēs spēles gaita un kāds būs rezulāts. Mēs uzņemam šo spēli, mēs esam mājinieki un mēs neplānojam spēlēt no aizsardzības. Visas kārtis gan negribētos atklāt pirms spēles. Kādēļ pretiniekam atklāt visas iestrādes uz spēli? Ir vairāki varianti spēlei. Ja plāns A nestrādās, ņemšu plānu B.

Cik lielā mērā Covid-19 patraucēja sagatavošanās posmā?
Protams, ka patraucēja. Teikšu, ka mēs pat esam labākā pozīcijā nekā slovāki, kuriem pēdējā oficiālā spēle bija 9. oktobrī [uzvarēta ar 6:3]. Lai gan tās pašas aizvadīja augstā līmenī. Var redzēt, ka komanda aizvadījusi ļoti labu pirmssezonas sagatavošanās posmu. Ir labi sagatavojusies gan fiziski, gan taktiski. Pie lielākajiem manis vaditās komanas plusiem var uzskatīt spēļu praksi un māja spēļu priekšrocību. Pretinieka plusi – komanda ir ar lielu Čempionu līgas pieredzi. Man kā trenerim arī ir pieredze. Pagājušajā sezonā, palīdzot Krievijas speciālistam pie “Stalitsa” stūres, tikām Elites grupā. Otrajā sezonas daļā pēc Krievjas speciālista atlaišanas pats kļuvu par galveno treneri. Pats kā spēlētājs esmu aizvadījis daudz spēles, tādēļ ceru, ka mana pieredze palīdzēs spēlētājiem attīstīties un izcīnīt daudz uzvaru.

Kāds gaidāmās spēles mērķis?
Mūsu mērķis ir tikai viens - uzvarēt! Esmu pārliecināts, ka tāds pats mērķis ir arī komandai un kluba vadībai. Agrāk bija “Nikars”, kas, neskatoties uz to, ka bija cita izspēles kārtība, tika līdz Elites raundam. Kaut kas labāks, kaut kas sliktāks, taču šodien pamata mērķis ir tikt nākamajā kārtā.