Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:554, Did:0, useCase: 0

Nartišs: "LTFA palicis tikai viens darbinieks, skaidrības nav arī par sponsoriem"

Rolands Eliņš

Nartišs: "LTFA palicis tikai viens darbinieks, skaidrības nav arī par sponsoriem"
Jānis Nartišs iepriekšējā LTFA kongresā. Foto: LTFA

Latvijas Telpu futbola asociācijas izpilddirektors Jānis Nartišs sarunā ar portālu Sportacentrs.com skaidroja, kādēļ valdes sēdē pieņemts lēmums atteikties no sadarbības līguma ar LFF un telpu futbola turnīru turpmākas organizēšanas.

Principā iemesls relīzē jau ir minēts – LTFA administratīvais resurss. Praksē tas nozīmē to, ka šobrīd LTFA ir viens darbinieks – es,” sacīja Jānis Nartišs, aicināts paskaidrot valdes pieņemto lēmumu par neturpināšanu organizēt sacensības. ”Tāpat arī nav skaidrības par sponsoriem, tāpēc radušās bažas par to, vai varēs aizvadīt sezonu līdz galam. Izvērtējot šos visus riskus, valde pēc ilgām diskusijām tomēr nobalsoja par rīkošanas tiesību atgriešanu federācijai.”

„Jā, finansiālās grūtības ir viens no iemesliem,” apstiprināja Nartišs. „LTFA šobrīd arī nav darbinieku, bet sezonai jāsākas jau pēc pusotras nedēļas. Šī nav tāda stabila situācija, kurā varētu uzņemties atbildību par turnīriem visas sezonas garumā, turklāt lai vēl parūpētos par to kvalitatīvu norisi.”

LTFA izpilddirektors norādīja, ka pats personīgi ar LFF līdz šim nav iesaistījies pārrunās par sacensību rīkošanas pārņemšanu un apspriedis šādu iespēju, kas tagad piepildījusies pavisam neilgi pirms jaunās sezonas sākuma: „Mums tikai vakar bija valdes sēde, kurā vispār bija izvirzīti citi jautājumi – uzklausīt prezidenta kandidātus (no kuriem vairs palicis tikai viens) un uzklausīt manu ziņojumu.”

Paskaidrojot, kādēļ šāds lēmums pieņemts tieši pirms jaunās sezonas sākuma, Nartišs apstiprināja, ka līdz šim visu laiku bija strādāts, lai sacensības norisinātos: „Virslīgas kalendārs ir sastādīts, visas komandas ir zināmas. Principā jau viss nepieciešamais darbs šobrīd ir paveikts. Tas gan notika grūtākā ceļā darbinieku trūkuma dēļ, ko es pats izjutu visvairāk. Ja līdz šim LTFA bija četri cilvēki, kas gatavojās sezonai, turnīriem un kongresiem, tad tagad es fiziski biju palicis viens.”

„Cik daudz organizatoriskā darba tagad palicis LFF, lai sāktu Virslīgas sezonu? Principā Virslīgas sakarā jau ir izdarīts viss nepieciešamais. Protams, vēl pašai LFF jāapstiprina jaunā kārtība, iespējams, kaut kas jāpielāgo,” teica Nartišs. „Citādi ir ar pirmo līgu un Latvijas kausu, nemaz nerunājot par jaunatnes čempionātiem. Tur pagaidām tikai uzsāktas sarunas ar komandām.”

LTFA paziņojumā bija minēts, ka gaidāmajā kongresā tiks lemts par organizācijas turpmāko darbību, kas attiecīgi rada vietu spekulācijām, ka ilggadējā LTFA prezidenta Vadima Ļašenko kļūšana par LFF prezidentu tomēr novedīs pie LTFA izformēšanas. Nartišs norādīja, ka par to viņš nevar izteikties, jo tas būs LTFA biedru lēmums, kuriem, pirmkārt, kongresā paredzēts ievēlēt jaunu prezidentu un valdi. „Jaunā LTFA vadība tad arī pieņems lēmumus. Tā varēs organizēt citus turnīrus un ar savu darbu un piesaistīto finansējumu panākt, ka ar LFF atkal var runāt par sadarbības līgumu, un tad atkal atgriezties pie Virslīgas un pirmās līgas sacensību rīkošanas. Par organizācijas likvidāciju var lemt tikai un vienīgi kongresā, un šajā ziņā šaubu nav – kongress notiks un biedri izlems.”

Uz jautājumu, vai būs gatavs turpināt darbu LTFA arī jaunā prezidenta vadībā, ja viņš tiks ievēlēts, Nartišs konkrētu atbildi nesniedza: „Godīgi sakot, par šādu jautājumu nemaz neesmu paspējis padomāt.” Viņš gan atzina, ka ar vienīgo vēlēšanu kandidātu Igoru Jaceviču varētu būt grūti sastrādāties, norādot, ka arī šodien Jacevičs savos sociālajos tīklos „izplata melīgu informāciju”.

Sadarbības līgums ar LFF paredzēja, ka LTFA ir tiesības organizēt Virslīgas, pirmās līgas un Latvijas kausa sacensības telpu futbolā, un LFF sniedz finansējumu tiesnešu apmaksai. Nartišs uzsvēra, ka līguma pārtraukšana neparedz līgumsodu un kādas citas juridiskas sekas. LTFA izpilddirektors noraidīja baumas, ka asociācijai ticis aizvērts bankas konts, uzsverot, ka konts tagad esot atvērts citā bankā, uz kuru pārskaitīti pieejamie LTFA līdzekļi. Nartišs atzina, ka asociācijai palikušas dažas nenokārtotas finansiālās saistības no pagājušās sezonas, taču viņš uzsvēra, ka tās neesot nopietna mēroga saistības.

     [+] [-]

, 2020-09-15 16:33, pirms pusgada
Viens darbinieks, vai četri darbinieki.
Piedodiet, par ko te vispār ir runa...

No kā sastāv valde? 😁
Atsaucoties uz pašu LTFA mājaslapu... no 6 cilvēkiem.
https://www.ltfa.lv/lv/about-us
6 cilvēku valde... 1 darbinieks...
🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️
Ejat tak Jūs visi d... 😁😁😁

  +1 [+] [-]

, 2020-09-15 19:31, pirms pusgada
nar TIŠŠŠŠŠ!!!!! bezģeļņiks

     [+] [-]

, 2020-09-15 21:11, pirms pusgada
Vai tad šis nebija Ļašenko veiksmes stāsts, kur viss ir teicamā kārtībā?