Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:115, Did:0, useCase: 0

"Riga" treneru konveijers, Zuntnera pēdējā cerība, Dejans pikts par Dambrausku

Arkādijs Birjuks
Arkādijs Birjuks

"Riga" treneru konveijers, Zuntnera pēdējā cerība, Dejans pikts par Dambrausku
Krišs Upenieks, Kristaps Blanks un Mareks Zuntners / Foto: Zigismunds Zālmanis

Nedēļas vidū nospēlētas "Optibet" futbola Virslīgas čempionāta 8. kārtas spēles. Sportacentrs.com piedāvā komandu treneru sacīto pēcspēles preses konferencēs.

"Daugavpils" - "Spartaks" 4:1

Nuncio Dzavetjēri, Jūrmalas "Spartaka" galvenais treneris: "Mums tas ir liels zaudējums, ko bijām pelnījuši. Pieļāvām vairākas kļūdas, kuras arī noveda pie šī zaudējuma. Sākums padevās veiksmīgs, taču pēc tam sākās grūtības."

Viktors Morozs, BFC "Daugavpils" galvenais treneris: "Protams, esam ļoti priecīgi par rezultātu. Negaidījām, ka būs tāds. Pašu spēli var raksturot kā "kļūdu spēli". Kļūdījāmies gan mēs, gan pretinieki. Jāpiekrīt Jūrmalas trenerim par mača pirmajām minūtēm. Mums tās nebija patīkamas. Nezinu un nesaprotu, kāpēc tā notika. Pirms spēles runājām ar spēlētājiem, analizējām pretinieku. Zinājām, ko no viņiem gaidīt. Zinājām par viņu ātrajiem uzbrukumiem. Varbūt mēs treneri ne līdz galam izstāstījām, varbūt viņi [futbolisti] kaut kur nenovērtēja savu un pretinieku spēku. Tāpēc sākums nebija labs. Turpinājumā bija kļūdas pretiniekiem un labi, ka izdevās tās izmantot un iesist. Otrajā puslaikā spēlējām atkarībā no rezultāta."

Jautājumi šajā preses konferencē netika uzdoti.

"Valmiera Glass"/ViA - Jelgava 0:0

Marians Pahars, FK "Jelgava" galvenais treneris: "Domāju, ka rezultāts ir likumsakarīgs. Jā, varbūt mēs bijām mazliet tuvāk vārtu gūšanai. Tomēr viņiem arī bija liela iespēja, kad [Ēriks] Punculs izgāja viens pret viens. Karsti bija šodien – daudz emociju malā un arī pašā laukumā. Daudz kartīšu, traumas… Cīņas bija daudz. Šādos laukumos citādāk nevar būt, jo diemžēl tie nav labākā kvalitātē.

Protams, ka esam neapmierināti ar to, ka izdevās izcīnīt tikai punktu. Gribējām kaut ko vairāk. Tomēr jāatzīst, ka tagad "Valmiera" ir pavisam cita komanda. "Riga", "Liepāja" to jau izjuta. Varu pateikt, ka nevienam šeit Valmierā nebūs viegli. Tamazs [Pertija] ir izdarījis labu darbu. Viņa puiši cīnās ar lielu vēlmi. Viņi spēlē futbolu."

Tamazs Pertija, FK "Valmiera Glass"/ViA galvenais treneris: "Jā, spēle bija kaujinieciska. Laukumā varēja just, ka spēlē puiši ar lielām ambīcijām. Tas bija skaisti, lai gan pats mačs noslēdzās ar 0:0. Šīs spēles filozofija izpaudās vēlmē nezaudēt divcīņas. Tas tāpēc, ka šādās spēlēs visu izšķir viens vārtu guvums. Abām komandām bija momenti. Uzskatu, ka neizšķirts bija likumsakarīgs rezultāts. Ja spēle noslēdzas neizšķirti, tas nozīmē, ka abas komandas bija vienlīdzīgas. Abu vienību futbolisti vienādi vēlējās uzvarēt un izcīnīt trīs punktus, taču nevieniem tas neizdevās. Varu tikai paslavēt gan savus puišus, gan pretiniekus par parādīto cīņu. 95 minūšu garumā nebija praktiski nevienas sekundes, kad būtu bijis neinteresanti. Visa spēle bija interesanta. Bija ekstrēmas situācijas, momenti, kartītes... Ritēja cīņa katrā laukumā daļā.

Ja analizē pašu spēli. Nedaudz pamainījāmies otrajā puslaikā, kad sākām spēlēt ar diviem uzbrucējiem un rombu. Kontrolējām bumbu vairāk nekā pirmajā puslaikā, kad bija tikai un vienīgi cīņa. Vēlos izteikt komplimentu pretiniekam, kas spēlēja ļoti organizēti un neļāva mums atvērt viņu aizsardzību. Pēc spēles pateicos savai komandai. Jā, mēs vienmēr vēlamies izcīnīt trīs punktus. Šoreiz tas nesanāca. Jūtos apmierināts, jo spēle patiešām bija laba."

Pirmajos mačos spēlējāt ātru futbolu, bet pēdējos divos temps vairs nav tik augsts un laukumā vairāk redzam cīņu. Fiziski sākat nosēsties vai pretinieki neļauj ieskrieties?
Pertija: Fiziski esam nedaudz nosēdušies. Spēļu grafiks ir ļoti traks. Tāpat esmu pārliecināts, ka fizisko stāvokli ietekmē mākslīgā seguma laukumi. Jā šādā režīmā [divas spēles nedēļā] spēlētu zaļajos laukumos, tad tik liela noguruma nebūtu. Taču šobrīd situācija ir tāda, kāda tā ir. Atzīmēšu, ka katras spēles scenārijs ir ļoti atšķirīgs. Tas pat ir ļoti labi, jo atšķirīgās spēlēs futbolisti un treneri vairāk attīstās. Par galveno tempa krišanās iemeslu tāpat saukšu intensīvo grafiku. Komandā ir daudz jauno spēlētāju. Daži līdz šim nebija spēlējuši augstākajā līgā. Viņiem prasības un spiediens ir auguši. Pat ja es netaisīšu spiedienu, viņi paši sev to veidos. Jo vajag! Ja tu apspēlē čempionus "Riga", tad to vajag izdarīt arī ar pārējiem. Tāds psiholoģisks moments, kuram jātiek pāri.

Pēdējās 10-15 minūtes "Valmiera" spieda. Pretinieks tik labs, vai arī pašiem aptrūkās spēki?
Pahars: "Valmiera" spēlē mājās, kur spiedienu izveidot palīdz arī līdzjutēji. Tas ir tikai normāli. Mēs vēlējāmies doties pretuzbrukumos un tikām arī pie savām iespējām. Diemžēl nespējām izmantot momentus un atvest kaut ko vairāk. Nevaru pateikt, ka šodien mūsu rīcība būtu garš rezervistu soliņš. Artis Lazdiņš un Džaels [Eisdens] tikai atgriezušies no traumām. Gribējām spēlēt ar diviem garajiem uzbrucējiem. Veicām daudz diagonālo piespēļu. Taču nebija iespējas uztaisīt kādu maiņu, kas pastiprinātu uzbrukumu. Ir tikai normāli, ka viņi mūs mazliet spieda pēdējās 10-15 minūtes. Tomēr viņiem bija tikai viena reāla iespēja - Puncula izgājiens viens pret viens.

Mārcis Ērglis šodien spēlēja kā centra aizsargs.
Pertija: Viņš šodien spēlēja kā profesors! Piekritīsi?

Droši vien. Bet, šķiet, ka Mārcis šajā pozīcijā iepriekš vispār nebija spēlējis...
Pertija: Kāpēc gan nē? Viņš ir garš, labi spēlē ar galvu. Tehniski labi apdāvināts. Viņš ir gudrs futbolists. Ļoti disciplinēts. Viņš labi ievada uzbrukumus, tur pozīciju. Spēlē balsta pussargu. Viņai ir visas īpašības, lai spēlētu [centra aizsargu]. Es zināju, ka viņam ir jāspēlē šajā pozīcijā. Treneru štābā bija nelielas šaubas, taču es teicu, ka ņemu atbildību uz sevi. Sekoju līdzi Mārcim un uzskatu, ka viņš ir nenovērtēts. Reti kad sanāk satikt tik apzinīgu un saprotošu futbolistu. Tāpēc es tiešām nesaprotu, kāpēc par viņu tik maz runāja iepriekš. Mārcis jaunajā pozīcijā nospēlēja ļoti augstā līmenī. Neiespringstot (smaida). Ļoti novērtēju centra aizsargus, kuri prot apieties ar bumbu. Iespējams, tas bija pārsteigums, kas gan sevi attaisnoja.

Tagad Mārcis būs primāra izvēle aizsardzības centrā?
Pertija: Meklējam iekšējās rezerves. Protams, katram futbolistam jāmāk spēlēt vairākās pozīcijās. Nav izslēgts, ka rīt viņš atkal spēlēs balstā. Pozitīvi ir tas, ka mēs zinām par šādu opciju. Iespējams, liksim Punculu vārtos, jo nevar pagaidām iesist (smejas). Tomēr viņš izdara lielu darba apjomu, tāpēc esam gatavi viņam visu piedot. Pagaidām.

Mārcis 1. līgā bija ļoti rezultatīvs [2016. gada sezonā Mārcis Ērglis ar 21 vārtiem bija savas komandas rezultatīvākais spēlētājs - aut.]...
Pertija: 1. līga un Virslīga tomēr ir divi dažādi turnīri. Šobrīd redzat, kādi ir rezultāti un turnīra tabula [Virslīgā]. Nav skaidrs, kā kurš nospēlēs. Līmenis ir celies. Klubi ļoti cenšas. Futbolisti strādā, lai rādītu vēl augstāku līmeni. Tikai tiesāšanas līmenis neaug (smaida).

Vugars Askerovs gan 1. līgā, gan Virslīgā ir labākais vārtu guvējs.
Pertija: Askerovu vēlējos paņemt uz "Liepāju". Neatļāva. Tas bija pirms diviem gadiem. Viņš ir ļoti kustīgs un ātrs futbolists. Māk spēlēt futbolu, ko pierāda katrā spēlē. Cītīgs, agresīvs, pieredzējis. Ļoti mīl un ļoti vēlas spēlēt. Kas vēl ir vajadzīgs? Viņš ir liels malacis!

"Jelgavai" nākamā spēle pret Vugara "Daugavpili". Ko vari pateikt par šo pretinieku?
Pahars: Tagad vēl vairāk domāju par "Valmieru". Sestdien būs vēl viena grūta spēle. Šosezon nav nevienas sliktas komandas. Visi ir vienādi. Jebkurš var apspēlēt jebkuru. Gatavosimies nopietni. Visticamāk, būs izmaiņas sastāvā, jo Ņikita [Ivanovs] dabūja traumu. Ceru, ka ne ļoti smagu. Paskatīsimies "Daugavpils" spēli, kur iegūsim jaunu informāciju.

"Valmiera" ir guvusi vismazāk vārtu starp visām līgas komandām. Kas ir jāuzlabo, lai palielinātu gūto vārtu ražu?
Pertija: Jānopērk uzbrucēju. Divus spēcīgu uzbrucējus! Un Punculs vēl būs... Šodien visa pasaule meklē uzbrucējus. Komanda atrodas trešajā vietā un tiek uzdots jautājums par gūto vārtu trūkumu. Ja paskatās Instat, tad redzēsiet, ka katrā spēlē mums ir lielāks bumbas kontroles procents. Katrā spēlē [jābilst, ka uzvarētājos mačos pret "Riga" un "Liepāju" bumbas kontrolē pārsvars bija valmieriešu pretiniekiem - aut.]. Katrā spēlē mums ir bumba, kas nozīmē, ka nespēlējam no aizsardzības. Tomēr nevaram iesist jau divas spēles pēc kārtas. Kāpēc? Konkrētās epizodēs pietrūkst koncentrēšanās, meistarības.

Starp rezervistiem neredzat potenciālu uzlabot uzbrukumu?
Pertija: Sūtam laukumā visus, kuri ir rīcībā. Šajā spēlē izlaidām Alvi [Jaunzemu], iepriekšējā spēlē izlaidām Alvi. Jauns un perspektīvs puisis. Viņam ir vajadzīgs laiks. Nav tā, ka mēs viņam to nedodam. Futbolā sarežģītākais ir gūt vārtus. Cenšamies to darīt.

Cik būtisks bija Kriša Kārkliņa iztrūkums?
Pertija: Katra spēlētāja zaudējums ir būtisks. Sākumā bija diskomforts, taču spēle tālāk rādīja, ka komanda izskatījās labi. Pat [Edgars] Jermolajevs labi iesaistījās. Ir konkurence. Kārkliņš ir pamatsastāva spēlētājs. Nekad nav patīkama, ka diskvalifikācijas dēļ pamatsastāva futbolists nespēlē.

Vladislavs Soloveičiks pirmā puslaika beigās iesaistījās konfliktā, par ko saņēma brīdinājumu. Vai tas bija kaut kā saistīts ar viņa maiņu pirms otrā puslaika?
Pertija: Nē, nē. Viņš dabūja traumu. Paprasīja maiņu, jo saņēma sitienu pa celi, kas iepriekš bija izoperēts. Viņš nebija spējīgs aizvadīt otro puslaiku.

"Riga" - "Liepāja" 1:0

Mareks Zuntners, FK "Liepāja" treneris un sporta direktors: "Grūta spēle. Samērā emocionāla. Nepatīkams Liepājai rezultāts. Mēģinājām sagādāt lielas nepatikšanas "Riga", mēģinājām kontrolēt bumbu, mēģinājām veidot uzbrukumus... Bez iesistajiem vārtiem nevar būt pozitīva rezultāta. Varēja varbūt saglabāt neizšķirtu. Pietrūka gols. Vairāk neko nevaru pateikt."

Kristaps Blanks, "Riga" FC treneris: "Grūta spēle, protams. Varējām redzēt, cik liela bumbas kontrole bija "Liepājai" otrajā puslaikā. Mēs spēlējām vairāk no aizsardzības, lai gan puslaikā runājām, ka nevajag iesēsties. Taču viens ir teikt, otrs - izdarīt. Čaļi vēlējās noturēt rezultātu. Tas izdevās. Pirmajā puslaikā izdevās iesist. Brisola. Esmu ļoti priecīgs par viņu. Viņam nesen bija ģimenes pieaugums, kas ir papildus impulss. Daudz emocijas gan ārpus laukumā, gan laukumā. Tas priecē. Šodien viņš spēlēja pamatsastāvā un guva izšķirošos vārtus. Domāju, ka viņam tas dos lielāku pārliecību.

Pēc pēdējās spēles pret RFS [zaudējums 1:3] zinājām, ka nav vairāk kur atkāpties. Zinājām, ka arī "Liepājai" ir līdzīga situācija. Redzam, ka čempionāts ir interesants un katrs var apspēlēt katru. Punkti nāk ļoti grūti un nevar zināt, kad izdosies izcīnīt nākamos. Tāpēc jāņem tie punkti, kas ir tagad! Nevajag punktu izcīnīšanu atlikt uz vēlāko. Atkārtošos, ka otrajā puslaikā nosēdāmies. "Liepāja" sāka daudz kontrolēt bumbu, kamēr mums pavērās ļoti daudz brīvās zonas. Īpaši, kad viņi nomainīja Denisu Ivanovu [un pārgāja uz spēli ar trīs aizsargiem - aut.]. Bet nespējām tās zonas izmantot. Kaut kur spēka pietrūka. Un pēdējā piespēle bieži bija kājās, nevis zonās. Viss labi, kas labi beidzas. Tagad svarīgākais bija iegūt trīs punktus un atgūt uzvaras garšu. Tagad pāris dienas jāgatavojas nākamajai spēlei, kas mums pret "Spartaku" svētdien."

Abi varat pastāstīt par galveno treneru situāciju jūsu klubos.
Zuntners: Pirms spēles runājām, ka esam pavisam līdzīgās situācijās. Gordons Jangs aizgāja. Kopā ar viņu aizgāja fiziskās sagatavotības treneris Ričards [Endrjū]. Šķīrāmies pozitīvi. Tas bija viņa lēmums, izanalizējot kopējo situāciju klubā. Jaunais galvenais treneris šīs nedēļas beigās jau būs visiem zināms. Mēs jau viņu zinām. Šobrīd esam smagā situācijā. Tieši psiholoģiski. Astoņi cilvēki traumēti. Varbūt šodien nācis klāt devītais. Maz punkti, treneru maiņa. Nevienai komandai tā nav viegla un patīkama situācija. Katra komanda saskarsies ar ko līdzīgu. RFS saskarsies ar to, ka viņiem ir jānotur tas, kas viņiem ir. Mēs saskaramies ar to, ka mums jāiziet no tā, kas mums ir. "Riga" saskarsies ar to, ka viņiem ir jāturpina ir jāsaglabā, kas viņiem ir. Un jāvelk klāt. Mums nekas cits neatliek kā koncentrēties uz futbolu un spiest ārā maksimumu. Mēs ļoti gaidām, kad iziesim uz zālītes. Tā ir pēdējā cerība, ka mums kaut kas parādīsies vēl interesantāks. Visu pārējo jau esam izmantojuši un pazaudējuši. Un, protams, jāatgūstas no traumām, kuru mums ir pilns komplekts. Virzāmies tālāk. Atpakaļceļa nav. Situācijas nav nereāli smaga. Mēs vienkārši ejam no tās ārā. Es ceru, ka iziesim no tās.

Pastāsti, kāpēc Gordons neatkāpās uzreiz pēc spēles pret "Daugavpili", bet pāris dienas pēc?
Zuntners: Trenera atkāpšanās nav saistīta tikai ar rezultātu. Ir arī iekšējās lietas klubā, kuras ir jāzina. Negribu komentēt viņa rīcību, jo tā bija Gordona izvēle. Daļēji pierasts pie tā. Mums jau ir imunitāte uz tādām situācijām. Tāpēc mēs domājam tikai uz priekšu. Jau ir jauns treneris, kurš ienesīs kaut ko pavisam svaigu. Tas var palīdzēt pārvarēt psiholoģiskās grūtības.

Kas ir tās lietas klubā, par kurām būtu jāzina?
Zuntners: Jāzina iekšējā situācija. Protams, treneris atkāpjas vai viņu atlaiž rezultāta dēļ. Lai saprastu vairāk ir jāzina, kas notiek komandā, kas notiek ar spēlētājiem. Lēmums par atkāpšanos Gordonam bija ļoti grūts. Mēs ejam tālāk.

Pareizi saprotu, ka tu kā sporta direktors pieņēmi šo atkāpšanos un piedalījies jaunā trenera meklējumus?
Zuntners: Esmu laikam vienīgais sporta direktors, kurš vada iesildīšanos, piedalos spēlē.
Blanks: Universālais!
Zuntners: Jā. Вратарь-водила [vārtsargs, kas spēlē laukumā - kriev. val.]! Es piedalījos Gordona atnākšanā. Izlasē mēs nolēmām [2018. gada rudenī Mareks Zuntners un Gordons Jangs bija Miksu Pātelainena asistenti Latvijas nacionālajā izlasē - aut.], ka viņš mums pievienojas. Es piedalījos Gordona lēmuma pieņemšanā par viņa iešanu prom. Es piedalos kopā ar prezidentu [Oļegu Hramovu - aut.] jaunā trenera pārrunās. Es piedalīšos arī procesā, kad mēs iesim ārā no šīs situācijas un sāksim vākt punktus un sist golus vairāk.

Kristap?
Blanks: Protams, ka visi gaida arī manu atbildi (smejas). Mareks ļoti plaši stāstīja par savu situāciju. Šoreiz būs tā, ka atturēšos no komentāriem. Pat ja es gribētu, es nevarētu šobrīd nokomentēt.
Krišs Upenieks, "Riga" FC preses sekretārs: Būs no mums komentārs!
Blanks: Protams, ka būs. To jāprasa kluba vadībai. Viņi teica, ka izteiks oficiālu paziņojumu. Kaut kad, nezinu kad... Mēs pie tā esam pieraduši. Man tas nekādu pārsteiguma momentu neizraisa. Arī čaļiem tas pārsteigumu neizraisa. Ja agrāk kāds kaut ko vēl nepieņēma, tad tagad tas ir kā normas lieta. Trenējamies, spēlējam. Kaut kā tas viss, protams, ietekmē treniņprocesu un visu pārējo. Tie, kuri šeit nav pirmo gadu, saprot, kas tā ir par lietu. Gatavojamies tā pat, kā gatavojāmies pirms tam šādās situācijās. Ne pirmo reizi esam šādā situācijā un šādā treneru štābā. Pašlaik tas dod kaut kādus rezultātus. Protams, ne mūžīgi tā tas vilksies. Ejam uz priekšu.

Kurš būs galvenais pret "Spartaku"?
Blanks: Es tikko pateicu, ka es nezinu neko. Nedomāju, ka mums būs pēkšņi kaut kādas pārmaiņas. Taču zinot mūsu klubu, viss kaut kas var būt. Nemācēšu pateikt. Pāris dienas ir. Mums viss var mainīties dažu stundu laikā.

Mihailam Koņevam diezgan labi sanāk. 10 uzvaras 10 Virslīgas spēlēs!
Blanks: To jau mēs zinām. Un visi to zin. Pašlaik tā notiek. Skatīsimies, kā būs tālāk.

Pirmsspēles treniņu jūs ar Mihailu vadījāt?
Blanks: Pirmsspēles treniņš ir ierasta rutīna, kur neko īpašu nevajag izdomāt. To arī Krišs [Upenieks] var novadīt. Nekas tur tāds nav, ko sarežģīt. Tagad viena spēle seko otrai. Pēc katras ir atjaunošanās un klāt jau nākamā. Neko īpaši pirms spēles jau neizmainīsi. Vajag atjaunoties fiziski un psiholoģiski. Jāsameklē svaigākais sastāvs, kas būtu gatavs atkal sisties. Šeit nav vieglu spēļu. Un ja tu nesities, tad tu nevari apspēlēt pretinieku. Vienalga, kāds tev līmenis vai kvalifikācija. Redzam tagad "Daugavpili". Tur visi sitās, visi ir izsalkuši. Un ej apspēlē viņus! Ja tu neesi gatavs ar viņiem sisties vienā līmenī, ar pieredzi un meistarību viņus neapspēlēsi.

"Riga" Virslīgā ir trīs gadus ar astīti. Ieskaitot Koņevu, komandā pabijuši 10 treneri. Tas ir normāli?
Blanks: Protams, ka tas nav normāli. Bet neesam taču tādi pirmie vai vienīgie? Daudzi maina.

Šeit jūs esat vienīgie.
Blanks: Ar 10 treneriem, jā. Bet tāpat jau komandas maina tos trenerus. Vienu gadu tas nedod rezultātu. Pagājušajā gadā tas kaut kā deva rezultātu. Es nezinu, kā būs šogad. Čempionāts ir garš un saspringts. Ne man to spriest. Mēs [treneri] esam tikai izpildītāji. Ir citi, kas par to [maiņu] domā.

Atgriežoties pie Gordona aiziešanas. Tas bija tikai viņa lēmums, vai arī vadība šī lēmuma pieņemšanā aktīvi piedalījās?
Zuntners: Mēs uzticējāmies viņam no pirmās dienas. Pēdējais lēmums un pirmais impulss bija viņa. Grūti viņam bija saprast mentalitāti. Bija daudz jaunumu, ar kuriem šeit bija jāsaskaras. Tas bija viņa lēmums. Mēs viņu neturējām un neiespaidojām to lēmumu. Mēs palikām labās attiecībās. Paturpinot Kristapa domu, teikšu, ka šajā valsī mēs [treneri] esam iemācījušies adaptēties.

Šodien Valentīns Raļkevičs vārtos, Vadims Žuļevs rezervē, bet Vladislavs Kozlovs pirmo reizi pamatsastāvā.
Zuntners: Žuļevs ir traumēts. Kozlovs pamatsastāvā? Vairāku savainojumu dēļ mums ir jāadoptējas un jāmeklē tās rezerves, kas mums ir. Raļkevičs gaidīja savu iespēju un sagaidīja. Domāju, ka tas tikai veicina veselīga konkurence, kur mēs pēc iespējas vairāk rotējam cilvēkus. Arī starp vārtsargiem ir jābūt konkurencei.

Tas ir mājiens Kristapam Zommeram, ka esat vīlušies ar viņa sniegumu?
Zuntners: Nē. Nekādā gadījumā. Zommers aizvadīja labas spēles. Pēdējā spēlē pats rezultāts deva impulsu kaut ko pamainīt. Pēc šīs spēles es čaļiem nevaru pateikt kaut ko pārmest. Es iegāju ģērbtuvē un pateicu paldies. Nekādā gadījumā mēs neesam salauzti. Iziesim no jebkuras situācijas, ar kuru saskarsimies.

Uzskati, ka vairāk traucējusi traumu epidēmija, nevis neveiksmīga komplektācija vai trenera izvēle?
Zuntners: Tas ir komplekss. Mēs visi esam vainīgi - treneri, klubs. Visi kopā esam noveduši komandu pie esošās situācijas. Paši futbolisti taču negūst traumas. Protams, ka ir grūti. Gribās izmantot tādu futbolistu kā [Mārtiņš] Ķigurs. Gribās izmantot futbolistus, kuri ir maksimāli gatavi. Tā ne vienmēr notiek. Adoptējamies situācijai.

Par "Liepājas" rezultātiem viss ir skaidrs. "Riga" piedzīvoja divus zaudējums septiņās spēlēs un pēc zaudētiem punktiem no līderes RFS atpaliek par trīs punktiem. Kādiem rezultātiem ir jābūt, lai vadība būtu apmierināta?
Blanks: Jāspēlē pagājušā gada līmenī, kad mēs visu laiku uzvarējām. Ir jāsaprot, ka nevar jaunās sezonas sākumu aizvadīt tādā tempā, kāds bija pagājušā gada izskaņā. Tomēr daudz kas ir pamainījies. Nevar izveidot tādu komandu, lai nekas neizmanītos spēlē un rezultātos. Spēles aizvadītas. Ir uzvaras, ir divi zaudējumi. Punkti ir un situācija no malas neizskatās tik slikta. Ir arī daudz lietas iekšienē, par kurām negribētu stāstīt. Ir lietas, kuras nenotiek tā, kā tām ir jānotiek. Iespējams, ir sperts solis, lai meklētu kaut ko vēl labāku. Šeit tā ir pieņemts un mēs tam esam pielāgojušies.

Kad gaidīt atpakaļ traumētos - Artūru Karašausku, Ivanu Lukjanovu, Vladislavu Gabovu?
Blanks: Lukjanovam bija sarežģīta operācija. Kā mēs zinām, viņam bija krustenisko saišu plīsums. Viņš ir atgriezies no rehabilitācijas, lēnām sāk trenēties. Nedomāju, ka uz šādiem mākslīgiem laukumiem viņš sāks spēlēt. Tikai uz zālītes. Kad tas būs? Nezinu. Domāju, maijā. Patrenēsies un tad skatīsimies. Tomēr spēlēt tādā pašā līmenī pēc tik ilga pārtraukuma būs grūti. Karašauskam kādas 10 dienas vēl vajadzēs noteikti. Jāpasaudzē arī viņš. Gabovam arī nav tik vienkārši atgriezties. Domāju, ka viņš uz mākslīgajiem diez vai spēlēs. Visi gaida to zālīti. Visi ir noilgojušies pēc zaļā laukumā. Cits segums, cits laukums. Bumba šeit uz mākslīgajiem bremzējas. Kad iziesim uz zālītes būs cits futbols un citi rezultāti.

Kurā stadionā tad iziesiet uz tās zālītes?
Blanks: "Skonto" stadionā. Kāpēc nē? Runā, ka visam jābūt kārtībā. Jau maijā. Tie, kuri ir redzējuši, teiks: "Ko tu tur runā?" Taču ir apsolīts un viss notiek atbilstoši termiņiem. Rezerves variants? Tepat RTU stadionā. Uz Eirokausiem pat nebūtu slikti šeit spēlēt (smaida). Varētu kādu aizķert. Plānots pirmo mājas spēli aizvadīt maija vidū [18. maijā pret BFC "Daugavpils" - aut.]. Ja neizdodas, tad 1. jūnijā [pret RFS - aut.].

Marek, kad jums plānots pāriet uz dabīgo zālienu?
Zuntners: Ar nākamo spēli pret RFS [4. maijā - aut.]. Ceru, ka viņus uzņemsim "Daugavas" stadionā. Tā vajadzētu būt.

Kā ir sadzīvot ar jauno kalendāru, kad šad tad ir pa kādai spēlei nedēļas vidū?
Blanks: Noteikti tas ir grūti. Īpaši tiem spēlētājiem, kuri visu laiku ir pamatsastāvā. Ja pat negribi daudz mainīt pamatsastāvu, tad vienalga kāds jāņem nost. Īpaši tos, kuri ir kaut kāda ziņā veterāni. Piemēram, Aleksejs Višņakovs, kurš kaut kur jāpiesaudzē. Kalendārs ir kalendārs. Treneru darbs ir sakomplektēt sastāvu tā, lai katrā spēlē būtu jauni spēki.

"Ventspils" - RFS 2:0

Valds Dambrausks, FK RFS galvenais treneris: "Manai komandai tas ir pirmais zaudējums sezonā. Spēle neritēja mums labā gultnē. Uzskatu, ka pirmajā puslaikā abas komandas spēlēja līdzīgi. Vienīgā atšķirība bija gūtajos vārtos. Diemžēl mēs bijām tie, kuri šos vārtus ielaida. Bez tās standartsituācijas "Ventspilij" nebija asu momentu. Mums jāpieņem, ka tas vārtu guvums bija loģisks, jo viņiem bija vairākas standartsituācijas pie mūsu vārtiem. Mums bija daži pusmomenti. Tomašam Malecam bija izcila iespēja vārtu priekšā, taču tā palika neizmantota. Šī bija grūta spēle, kur bija svarīgi izcīnīt punktus. Šādā spēlē komanda, kas gūst pirmos vārtus, saņem lielisku iespēju kopējam panākumam. Diemžēl pirmos vārtus guva "Ventspils", bet mēs nespējām atbildēt otrajā puslaikā.

Sacījāt, ka "Ventspilij" bija daudz standartu. Bet tā taču bija jūsu vaina, jūs pārkāpāt noteikumus. Vēl vairāk, tiesnesis neiedeva trīs atliktos sodus!
Jums taisnība, ka mēs daudz pārkāpām noteikums. Taču ja pretinieks nespiež tevi taisīt sodus, tu arī tos netaisi. Kaut kur mēs zaudējām. Dažreiz ļāvām pretiniekiem nospēlēt star zonām. Bija grūti, kad pretinieku ātrie un tehniskie spēlētāji mainīja malas mūsu vārtu tuvumā. Neesam priecīgi, ka devām pretiniekiem daudz iespējas izpildīt standartu. Jo bija arī tādi pārkāpumi, no kuriem varēja izvairīties. Epizodēs, kur "Ventspils" spēlētāji atradās ar muguru pret mūsu vārtiem. Ielaistie vārti arī bija pēc līdzīga soda.

Dejans Vukičevičs, FK "Ventspils" galvenais treneris: "Puiši ir malači. Protams, bija daudz iemeslu, lai šajā spēlē psihotu un nervozētu. Mēs ar pretiniekiem atšķirīgi gatavojāmies spēlei. Viņi septiņās spēlēs izcīnīja septiņas uzvaras, tāpēc atbrauca uz šejieni ļoti pārliecināti. Bija grūti, jo viņiem derēja arī neizšķirts, kamēr mūs būtu apmierinājusi tikai uzvara. Mums bija jāparāda sava seja spēcīga pretinieka priekšā. Starp mūsu komandām nav liela atšķirība, taču šī ir jau ceturtā spēle pēc kārtas, kurā apspēlējam RFS [trīs bija pagājušās sezonas otrajā pusē]. Vēlreiz uzsvēršu, ka puiši ir malači.

Kas attiecas uz pašu spēli, tad pretiniekiem bija daudz vieglāk sagatavoties nekā mums. Skatījāmies viņus pirms četrām dienām pret "Riga", kur RFS spēlēja 4-4-2. Gatavojoties savstarpējai spēlei, uzdevām jautājumu - vai viņi spēlēs tāpat, vai arī viņi mazāk uzbruks, jo der arī neizšķirts. Pirmo puslaiku viņi spēlēja ar vienu uzbrucēju un pieciem spēlētājiem vidū. Bija jūtams, ka RFS nevēlas riskēt. Mums paveicās, ka iesitām puslaika pēdējā minūtē. Gols pēdējā minūtē allaž maina visu. Liek pamainīt pārtraukuma uzstādījumus. Jābilst, ka pirmo puslaiku spēlējām pret vēju, kas vienmēr ir grūti pret spēcīgu pretinieku ar labu aizsardzību. Vārtu guvums puslaika beigās ļāva mums pēc pārtraukuma spēlēt tā, kā mēs vēlamies. Pie laba rezultāta un tādas attieksmes, kāda bija šodien, es neko citu kā "malači" nevaru pateikt.

Sapratām, ka otro puslaiku pretinieks spēlēs ar diviem uzbrucējiem un vairāk uzbruks. Pēc tam izgāja [Maksims] Marusičs kā trešais. Taču puiši labi noreaģēja un organizēja pretuzbrukumu caur Tosinu [Aijegunu]. Viss sanāca tieši tā, kā plānojām. Tāpēc esmu apmierināts. Pēc spēles teicu, ka tā ir tikai viena spēle, viena uzvara. Šodien mums kaut kādā ziņā palīdzēja pretinieki. Jo līdz šodienai viņi visus bija apspēlējuši un es pateicu pirms spēles: "Ziniet, kāpēc viņi vēl nav zaudējuši? Jo nav spēlējuši pret mums!" Tā arī sanāca.

Vēl viena lieta, kuru man, iespējams, nevajadzētu komentēt. Es cienu katru treneri, komandu, pretinieku. Visi redz, ka šogad katrs var uzvarēt katru. Redz, kā "Daugavpils" uzvar "Liepāju" un iesit četrus vārtus pirmajā puslaikā pret "Spartaku". "Spartaks" uzvar "Liepāju" izbraukumā, "Valmiera" uzvar "Liepāju" un "Riga" izbraukumā. Katrs pretinieks var rast problēmas. Taču paskatīsimies RFS spēles. Viņi vinnēja "Spartaku" 94. minūtē, kas nozīmē, ka šī spēle bija līdzīga. Viņi uzvarēja "Mettu" 93. minūtē, kas arī nozīmē, ka spēle bija līdzīga. Taču pēc spēles pret "Riga" viņu treneris Sportacentrā saka, ka ir tikai divas Top komandas. Tas mūs motivēja un mēs izgājām pierādīt, ka šeit vēl kāds māk spēlēt labu futbolu.

Aizsardzība pieaug konkurence. Dmitrijs Litvinskis aizvadīja lielisku spēli!
Viņš jau no paša sākuma labi strādā. Zinu, ka viņam ir liela vēlme tikt Latvijas U21 izlasē. Šodien tika pie iespējas, ko arī izmantoja. [Ņikita] Koļesovs iepriekšējā spēlē dabūja smadzeņu satricinājumu. Ņikita netrenējās 10 dienas. Bija gatavs spēlēt, taču mēs negribējām riskēt. Devām iespēju puisītim [Litvinskim], kurš sevi labi parādīja.

Turpinot par akadēmijas puišiem - Arturs Ļotčikovs izgāja uz maiņu!
Pirms divām dienām biju pārliecināts, ka Ļotčikovs dosies sākumsastāvā. Es ticu akadēmijas futbolistiem. Divas dienas pirms spēles teicu, ka uzticos viņiem. Ar nosacījumu, ka viņiem pašiem nav bail. Jo priekšā bija spēcīgs pretinieks un pamatīgs spiediens pēc vairākiem zaudējumiem sezonas ievadā. Man kā trenerim tas bija liels risks, jo trenera liktenis atkarīgs no rezultātu. Treniņos redzēju, ka viņi ir gatavi. Aizsardzības līnijas spēlētājiem katru treniņu jāspēlē pret Tosinu. Ja tu neesi labs aizsargs, tad Tosins visu laiku skries prom.

Šodien visa komanda nospēlēja izcili. Droši vien, kluba prezidenta klātesamība nospēlēja savu lomu [FK "Ventspils" prezidents Adlans Šišhanovs pirmo reizi sezonā atradās savas komandas spēlē, taču otrā puslaika beigās tika izraidīts no rezervistu soliņa par nepiekrišanu tiesneša lēmumam - aut.].
Tas ir ļoti svarīgi. Var teikt, ka tas bija vissvarīgākais. Paldies viņam. Zinu, cik daudz viņam problēmu un ar kādām lietām viņš nodarbojas. Iepriekš ne vienmēr viņam atradās laiks. Šodien viņš vēlējās būt kopā ar komandu, blakus man. Jebkura komanda, rūpnīca, korporācija strādā labāk, ja klāt ir vadītājs.

Taču vienmēr ir mazas nianses, kas var sabojāt kopainu. Bija divas epizodes, kur Ivans Baturins neapdomīgi skrēja ārā brīžos, kad aizsargs ar pretinieku uzbrucēju cīnījās par bumbu. Nervozitāte? Komunikācijas trūkums? Kas tas bija? Otrā epizode saistās ar Tosinu. Viņš ir malacis, taču jums neliekas, ka viņš pārāk daudz spēlē individuāli. Šajā spēlē pārāk bieži zaudēja bumbu.
Vispirms atbildēšu par Tosinu. Tāds ir viņa futbols. Viņam ir jāspēlē viens pret viens. Protams, mums ir taktiskais uzdevums citiem spēlētājiem, kad Tosins saņem bumbu. Vienu momentu viņš izmantoja, kas jau ir daudz. Baturinam savukārt nav lielas pieredzes. Tas ir normāli, ka jaunais vārtsargs kļūdās. Es uzskatu, ka šeit patraucēja vējš. Ne tikai viņam, bet arī laukuma spēlētājiem. Brīžiem vējš palīdz un pretinieka tālā piespēle aiziet laukuma galā. Un var būt pretēji, kad vējš piebremzē tālo piespēli, palīdzot uzbrūkošai komandai un mulsinot vārtsargu.

Dejan, šodien atnācāt uz spēli elegantā uzvalkā. Sporta jaku spēļu laikā vairs nevilksiet?
Nezinu. Kamēr viss sanāk, treneris neko nemaina. Ja nekas nesanāk, tad viss ir jāmaina (smaida). Jokoju. Šodien ārā bija perfekts laiks. Gandrīz svētki, jo spēlēja divas spēcīgas komandas. Saģērbos tā, kā man ir ērtāk.

Kāpēc nomainījāt Žo pret Pāvelu Osipovu?
Bija rezultāts 1:0, bet Žo sajuta nogurumu. Pārtraukumā teicu, ka notiek īsta vīru cīņa, jo laukums pagaidām ir grūts. Zinot to, ka pēc četrām dienām ir nākamais mačs un viņam ir grūti atjaunoties pēc spēles, pieņēmu lēmumu veikt maiņu. Vēlējos svaigu spēlētāju, kurš palīdzēs aizsardzībā. Kā redzat, Žo nav tas futbolists, kas daudz palīdz aizsardzībā. Nevēlējos riskēt.

Lasi vēl:
1. kārta: "Riga" un Kubarevs, Tosina negantās medības, īpašais Zjuzins, Sūlšera veiksme
2. kārta: "Riga" nespēlē kā čempione, "Spartaka" darba atļaujas, Pertijas plāni Valmierā
3. kārta: Karašauska portrets ģērbtuvē, slavas dziesma Savaļniekam, Liepājas ķibeles
4. kārta: Tamazs kosmosā, Riherta 8 sekundes, Dodo liktenīgā nenomainīšana
5. kārta: Liepājnieku vēlme redzēt Zidānu, vieglprātīgais Amansiu un nosalušais Marians
6. kārta: Dzavetjēri trūkst vārdu, Ventspils grūtais gads, Liepājai jāierodas uz maču vēl agrāk
7. kārta: Nuncio izdara spiedienu pats sev, "Mettas" labākais futbols, Jangs gari nerunā

  -3 [+] [-]

, 2019-04-25 15:57, pirms 2 gadiem
Mani interesē ko federācija dara toto izskaušanai,,,spartaks,daļēji ventspils tā mierīgi spēlēs līdz sezonas beigām...

     [+] [-]

, 2019-04-25 16:21, pirms 2 gadiem
Piekrītu. Spartaks pret daug. Tīra toto spēle no spartaka puses!! Apskataties kā spartakas ielaiz vārtus,spēlētāji nemaz necīnas..aj pat rakstīt negribās!!

  +3 [+] [-]

, 2019-04-25 18:14, pirms 2 gadiem
Zuntners turpina slaukt Hramovu, skalojot par iespēlēšanos, par taumētiem, bet to ka sapircis nekam nevajadzīgus leģionārus neatzīst.