Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:115, Did:0, useCase: 3

"Liepāja" pastiprinās ar labās līgās spēlējušu Luksemburgas izlases aizsargu

Agris Suveizda

"Liepāja" pastiprinās ar labās līgās spēlējušu Luksemburgas izlases aizsargu
Marvins Martinšs. Foto: FK Liepāja

Latvijas futbola bronzas medaļniece "Liepāja" pavēstījusi par 31 gadu vecā Luksemburgas valstsvienības aizsarga Marvina Martinša, kurš ir spēlējis Ukrainas, Austrijas, Nīderlandes un Šveices augstākajās līgās, pievienošanos komandai.

Kaboverdes izcelsmes spēlētājs ir dzimis un audzis Luksemburgā, bet ārzemēs spēlē kopš 2019. gada, kad pievienojās Ukrainas Premjerlīgas pastarītei Ļvivas "Karpaty". Gadu vēlāk viņš devās uz Portugāles otrās līgas klubu "Casa Pia", kas ieņēma devīto vietu, bet 2021. gada vasarā pievienojās Austrijas Bundeslīgas klubam Vīnes "Austria".

Pirmajās trijās sezonās Martinšs bija "Austria" pamatsastāva aizsargs, jau debijas sezonā palīdzēja izcīnīt trešo vietu, ko vēlāk izdevās pārvērst arī Konferences līgas grupu turnīrā. 2025. gada sākumā Martinšs pievienojās Nīderlandes augstākās līgas pastarītei "Almere City", bet iepriekšējo pusgadu pavadīja Šveices Superlīgas pastarītē "Winterthur". Ukrainā viņam 22 spēlēs 1+1, Portugāles 2. līgā 28 spēlēs divi vārti, Austrijas Bundeslīgā 69 spēlēs 1+2, Eredivisie 12 spēlēs vieni vārti, bet Šveices Superlīgā 11 spēles.

Luksemburgas izlasē Martinšs ir aizvadījis 41 spēli un guvis trīs vārtus. 2026. gada Pasaules kausa atlases ciklā Martinšs pirmajās četrās spēlēs palika rezervē, bet novembrī piedalījās abos mačos – aizvadot otro puslaiku pret Vāciju (0:2) un sākot spēli pret Ziemeļīriju (0:1). Martinša pamatpozīcija ir centra aizsargs, bet izlasē viņš daudz tiek izmantots kā labais aizsargs. Vēl 2023. gada novembrī Luksemburga FIFA rangā bija 82. vietā, bet nu ar diviem vājiem cikliem (pēdējā vieta Nāciju C līgas grupā, pēdējā vieta četru komandu grupā PK atlasē, abos ciklos neizcīnot nevienu uzvaru) atkāpusies uz otro simtu un martā aizvadīs pārspēles pret Maltu par palikšanu C līgā.

"Liepāja" šoziem šķīrās no pamatsastāva centra aizsargiem Edvīņa Girdvaiņa un Anto Babiča, kuri atgriezās dzimtenē, bet klāt nācis 29 gadus vecais nīderlandietis Barts Strālmans no Turku "Inter", kuram ir vairāku sezonu pieredze gan Nīderlandes augstākajā, gan Francijas 2. līgā, un arī 18 gadus vecais kotdivuārietis Morī Sisē.



Izmantotie resursi:
https://x.com/LiepajaFK/status/2026...

     [+] [-]

, 2026-02-25 08:19, pirms nedēļas
Ja skatās pēc vikipēdia transfēru sarakstiem pagaidām lielākā daļa LV klubu salīdzinot ar pagājušo gadu ir nedaudz vājāki.Bet jāskatās ka daudzie leģionāri iespēlēsies un cerams kāds jauns LV talants arī uzspīdēs.

     [+] [-]

, 2026-02-25 08:21, pirms nedēļas
=2025. gada sākumā Martinšs pievienojās Nīderlandes augstākās līgas pastarītei "Almere City", bet iepriekšējo pusgadu pavadīja Šveices Superlīgas pastarītē "Winterthur"=
Liepāja šogad arī būs pastarīte?

     [+] [-]

, 2026-02-25 09:14, pirms nedēļas
erred rakstīja: =2025. gada sākumā Martinšs pievienojās Nīderlandes augstākās līgas pastarītei "Almere City", bet iepriekšējo pusgadu pavadīja Šveices Superlīgas pastarītē "Winterthur"=
Liepāja šogad arī būs pastarīte?
Pirms tam spēlējis arī Ukrainas pastarītē.