Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:115, Did:0, useCase: 0

"Futbola sarunas": Sluckis un asas diskusijas ar RFS vadītāju

Ints Megnis
Ints Megnis

"Futbola sarunas": Sluckis un asas diskusijas ar RFS vadītāju
Vadims Ļašenko un Leonīds Sluckis diskusijā "Futbola sarunas"
Foto: Bazaly Photography

Aizvadītajā sestdienā otro reizi notika Latvijas Telpu futbola asociācijas prezidenta Vadima Ļašenko organizētais un pirmajā reizē skaļu skandālu izraisījušais profesionālais diskusiju klubs par futbola attīstību “Futbola sarunas”, kurā šoreiz tika apspriesta tēma “Latvijas trenera ceļš”. Pasākuma laikā notika asas diskusijas ar RFS komandas vadītāju Artjomu Milovu, bet īpašais viesis šoreiz bija pazīstamais krievu speciālists Leonīds Sluckis.

Pasākums pirmoreiz notika dienu pirmos Latvijas Futbola federācijas (LFF) prezidenta vēlēšanām, toreiz kritiķiem apgalvojot, ka šādi kandidāts Ļašenko uzpērk potenciālos balsotājus. Ļašenko vēlēšanās neuzvarēja, bet tāpat sestdien "Futbola sarunas" notika otro reizi, bet jau tagad zināms, ka trešo reizi tās tiks rīkotas oktobrī.

Pasākuma pirmā tēma bija "Treneru karjera", kurā prezentāciju veica Virslīgas vienības "Metta"/"Latvijas Universitāte" galvenais treneris Andris Riherts.

"Ir treneri, kuriem nav iepriekš bijusi spēlētāja karjera, ir treneri ar profesionāla spēlētāja pieredzi. Ja esi bijis spēlētājs, viena no priekšrocībām ir pieredze, tāpat ir atpazīstamība, šāds cilvēks strādājis ar daudziem treneriem, kas katrs bijusi personība, kā arī viņam ir labs tehniskais izpildījums," apkopoja Riherts. "Tikmēr speciālisti bez spēlētāja karjeras var pēc iespējas ātrāk iegūt trenera pieredzi, viņiem ir nestandarta domāšana, jo profesionālim tā izveidojusies klišejiska, šiem cilvēkiem ir labākas organizatora spējas, kā arī viņi uzreiz sāk domāt kā treneri un nevajag sevī nogalināt futbolistu."

"Trenerim jābūt kā orķestrim, organizatoram. Jāmāk uzrunāt bērnus, vecākus. Ne kurš katrs treneris māk strādāt ar profesionāliem spēlētājiem, jo ir jāmāk tikt galā ar stresu. U10 treneris ir tikpat svarīgs kā U15 vai U4 treneris," pauda Riherts, vēlāk arī diskusijas dalībniekiem secinot, ka svarīgi veidot patriotisku vidi, trenerim jāapzinās sava misija.

"Treneri nedrīkst aizmirst par atpūtu, lai nebūtu nodzīti zirgi. Pēc atvaļinājuma tiks strādāts ar daudz augstāku atdevi," piebilda pieredzējušais Dainis Gudermanis.

Tomēr cilvēkiem no malas daudz interesantākas bija nākamās divas diskusijas daļas. Otrā nogriežņa nosaukums bija “Pieprasījums pēc Latvijas treneriem elites līmenī” un to ar uzrunu sāka Krievijā plašu pieredzi kā treneris guvušais Jurijs Nagaicevs, kurš pauda, ka visur pasaulē ir tendence, ka neuzticas vietējiem trenerim. "Trenerim visu laiku jājūtas nekomfortabli - komforts nogalina attīstību," pauda speciālists.

Tomēr visasākās diskusijas sākās pēc tam, kad savu viedokli pauda Virslīgas vienības RFS vadītājs Artjoms Milovs. Viņš uzsvēra, ka klubi ir biznesa projekts, līdz ar to tā vadībai nav pienākums dot darbu vietējiem treneriem un audzināt viņus.

"Biznesā tiek uzaicināti spēcīgākie, bet šobrīd vietējie speciālisti vienkārši zaudē ārzemniekiem. Klubiem, kas cīnās par uzvaru Virslīgā, budžets ir aptuveni miljons eiro, līdz ar to vadītājiem jāizvēlas, kurš pārvaldīs šo miljonu," teica Milovs. "Mēs neesam labdarības organizācija. Vietējais speciālists, protams, ir lētāks, jo viņš nav jānodrošina, piemēram, ar dzīvošanu. Tāpat viņš zina vietējo virtuvi, zina visus spēlētājus, kurš kā spēlē. Viņiem ir liels handikaps, tomēr tāpat tiek izvēlēti ārzemnieki - laikam vienkārši viņi ir spēcīgāki. Vietējiem treneriem dos iespēju tad, kad viņi pierādīs, ka ir vismaz tikpat spēcīgi kā ārzemnieki. Pragmatisks bizness."

Par to skaļi protestēja vairāki pieredzējuši treneri, skaļi saucot, ka futbols nav tirgus. Situāciju centās nomierināt Riherts, sakot, ka futbols ir bizness ārzemēs, kamēr Latvijā pašlaik gandrīz neviens klubs nepārliecina ar nākotnes vīziju. "No astoņiem klubiem trijos ir ārzemju īpašnieki, bet viņus noteikti neinteresē, kas būs nākotnē, un ir īstermiņa domāšana."

"Mums nav tik lielas rocības, bet tāpat jebkurā eiro, kuru ieguldām, vēlamies atpakaļ maksimālu atdevi," Milovam piekrita citas Virslīgas vienības "Jelgava" prezidents Māris Peilāns. Tāpat Peilāns stāstīja, ka Latvijas klubiem dalība Eirokausos ir svarīga ne tikai finanšu dēļ, bet arī popularitātei. "Kad tikām pāri pirmajai kārtai Eirokausos, bērnu skaits kluba jaunatnes sistēmā pieauga dramatiski."

Tāpat Peilāns atklāja, ka jau otrdien "Jelgava" nosauks komandas jauno galveno treneri. Viņš nevēlējās ieslīgt speciālista izvēlēšanās procesā, sakot, ka to atlasīja vienības valde, kurā ietilpst arī Ainārs Tamisārs, Dainis Kazakevičs un vietējais politiķis Aigars Rublis.

Savukārt trešajā daļā, kurai bija dots nosaukums "Treneris ārzemēs", jau bija pavisam ekskluzīvs dalībnieku saraksts. Tajā piedalījās titulētais krievs Sluckis, kurš pērn vadīja Anglijas vienību "Hull City", bet šovasar sāks darbu "Vitesse Arnhem” komandā no Nīderlandes, kā arī futbola kluba “Ventspils” galvenais treneris Dejans Vukičevičs un RFS komandu vadošais Valds Dambrausks.

"Krievijas līga absolūti nekotējas ārzemēs. Vari kļūt par valsts čempionu, vadīt klubu UEFA Čempionu līgā, bet tas Anglijā un Nīderlandē neko neizsaka. Viņi uz mums skatās tāpat kā mēs skatāmies uz Ķīnu," teica Sluckis, sakot, ka iegūt darbu Anglijā viņam bijis ļoti grūti. "Kad esi valstī visu sasniedzis, rodas jautājums, ko darīt tālāk, kur likt enerģiju. Sapratu, ka būtu interesanti pamēģināt. Četrus mēnešus mācījos valodu, tad nolīgu mediju menedžeri, kas radīja intervijas angļu medijos, parādot, ka es tāds esmu. Turpinājumā nepārtraukti gāju uz intervijām. Ja pirmajām rūpīgi gatavojos, uzzinot visu par klubu, beigās jau vairs neticēju, ka kādu dienu tiešām būs līgums. Kad Halla pateica jā, man bija liels pārsteigums. Ar Hallu līgumu noslēdzu 8. jūnijā, bet 10. jūnijā man bija galējais termiņš, kurā sniegt atbildi, kādam lielam Krievijas klubam. Jau biju pārliecināts, ka nekas neizdosies un vajadzēs atgriezties Krievijā."

"Ārzemēs ir pavisam cits mārketings. "Vitesse" komandā mans pirmais treniņš uzreiz būs atklātais un to apmeklēs aptuveni 400 cilvēki. Es nevaru teikt, ka varbūt šādu treniņu jārīko vēlāk, jo no sākuma man jāiestrādājas, - viss strādā uz mārketingu, lai līdzjutējiem būtu maksimāli interesanti," pauž Sluckis.

"Ko teica Hallas spēlētājiem pirmajā tikšanās reizē? Norādīju, ka viņus visus zinu - pievērsu uzmanību caur viņiem pašiem," Sluckis saka, ka bija uzzinājis visus sīkumus par pilnīgi katru spēlētāju. "Autoritāti vari iegūt ar profesionālismu un ar savu personību - nav atšķirības, kur un kurā līmenī strādā. Tomēr Maskavas CSKA spēlētājus par savējiem varēju saukt vien pēc pirmā valsts čempionu titula. Kaut līdz tam pat bijām tikuši Čempionu līgas ceturtdaļfinālā, viņi vēlējās noticēt, ka ar šo treneri viņi var kļūt par čempioniem."

"Krievijas izlase nav pati spēcīgākā un mums jebkurā apakšgrupā būs grūti," Sluckis prognozēja savu bijušo padoto sekmes dzimtenē gaidāmajā Pasaules kausā. "Mums šobrīd nav spēlētāji, kas spēlē ārzemēs. Čempionu līgā vienmēr zināju, ka pirmās divas spēles būs izgāšanās, jo vajadzēja adaptēties šim līmenim. Kad esam adaptējušies, nākamos četrus mačus aizvadām cienīgāk. Arī Krievijas izlases līmeni iespaido tas, ka mums šobrīd nav spēcīgu spēlētāju ārzemēs. Krievijā esošā leģionāru limita dēļ viņiem nav interesanti braukt uz ārzemēm, kā arī viņi nemaz nav tik spēcīgi, lai labus ārzemju klubus interesētu."

Vukičevičs pauda, ka pirms darba ārzemēs vienmēr izpēta jaunās valsts vēsturi un mentalitāti, tāpēc Latvijā neko pārsteidzošu nepiedzīvoja. Viņš arī pauda, ka, ja valsts vēlas progresu, būtu jādomā par leģionāru limita atcelšanu. "Čempionātā visām komandām vienlaicīgi laukumā jātur 48 vietējie spēlētāji. Grūti atrast vietējo, kas var papildināt sastāvu, līdz ar to mans uzdevums ir strādāt ar jaunajiem spēlētājiem.Pie mums pirmajā komandā trenējas ļoti daudz jauno un ceram, ka pēc 1-2 gadiem viņi jau būs pilnvērtīgs papildinājums. Biju domājis, ka eiropieši Latvijā skaitīsies kā vietējie spēlētāji."

"Man, ierodoties Latvijā, bija nedaudz vieglāk, jo Latvija un Lietuva ir divas līdzīgas valstis. Esam "braļukas"," teica Dambrausks.

"Ja būtu pasaules čempionāts runāšanā, mēs visu laiku tiktu vismaz pusfinālā," Dambrausks pauda par savu dzimteni. "Kad kaut kas tiešām jādara, mums lietuviešiem tas neizdodas. Šādās mazās valstīs cilvēkiem jābūt vienotiem."

"Viļņas "Žalgiris" ir klubs, kurā nepārtraukti jūti milzīgu spiedienu. Pat nospēlēt neizšķirti pārbaudes spēlē bija katastrofa. Tomēr šādi saproti, ka visu laiku jāspēlē uz maksimumu," stāstīja Dambrausks. "Lietuvā otro gadu vairs nav leģionāru limita, līdz ar to ir klubi, kur pat visi 11 spēlētāji ir tikai ārzemnieki. Sākotnēji biju pretinieks limita atcelšanai, jo esmu patriots, bet tagad redzu, ka tas nāk par labu - spēlētājiem ir jācīnās par vietu. Laukumā tiks vien paši labākie. Tie, kuri nevar spēlēt augstākajā līgā, izveido ļoti aizraujošu pirmo līgu. Ja šādi paliks vēl 3-4 gadus, tas nāks par labu Lietuvas futbolam. Tomēr jāizdomā kāda bonusu sistēma kā atalgot klubus, kur spēlē vietējie."

"Zinu, ka Latvijas izlasei bija panākumi, tā spēlēja Eiropas čempionātā. Verpakovskis, Rudņevs, bijuši spēlētāji, kas spēlēja Eiropā. Zinu cik klubi spēlē čempionātā, ziņu, ka izlasē ir daudzi Austrumeiropā (arī Polija, Čehija) spēlējoši leģionāri," Sluckis uzskaitīja savas zināšanas par Latvijas futbolu. "Esam daudz runājuši ar Paharu. Ar somu treneri neesmu pazīstams, bet zinu, ka pirmoreiz ilgā laikā komandu vada ārzemju speciālists."

"Ja es būtu Latvijas Futbola federācijas prezidents, liktu ārvalstu speciālistiem obligāti paņemt vairākus vietējos palīgus. Lai viņi skatās, mācās un attīstās," stāstīja Sluckis. "Sanktpēterburgas "Zenit" ilgi tika audzināts Sergejs Semaks, kurš bija palīgs pie Lučiāno Spaleti un Andrē Villaša-Boaša, bet tagad jau viņš atgriežas kā galvenais treneris. Es Nīderlandē vai Anglijā esmu viesis, bet viesi agri vai vēlu aiziet. Ir svarīgi, lai būtu kaut kas arī pēc viņiem."

"Esmu kategoriski pret leģionāru limitu. Mēs dodam spēlētājiem mākslīgas priekšrocības, bet pēc tam prasām no viņiem rezultātu valstsvienībā. Krievijas izlase 2008. gadā labāko rezultātu sasniedza ar paaudzi, kas bija izaugusi laikā bez limita. Izskatās, ka arī Latvijas izlasei limits īpaši nepalīdz," piebilda Sluckis.

     [+] [-]

, 2018-06-04 15:08, pirms 3 gadiem
Vitamīn, kas tas? "Tomēr cilvēkiem no malas daudz interesantākas bija nākamās divas pasaules daļas"

  -1 [+] [-]

, 2018-06-04 16:01, pirms 3 gadiem
Labs reklāmraksts

  -3 [+] [-]

, 2018-06-04 16:08, pirms 3 gadiem
Kam tādam apakšā ir jāraksta ka tas ir reklāmraksts, tas ir pasūtījums un tā saturs ir apmaksāts. A tā tā iznāk vien kā SC lasītāju maldināšana. Nav godīgi.

  +1 [+] [-]

, 2018-06-04 16:51, pirms 3 gadiem
RFS & Riga turpina pierādīt kādi čaiņiki futbolā un tāpēc viņiem vēl nav panākumi - jo primitīvi domā, ka ārzemju treneri & futbolisti automātiski labāki par vietējiem - lēti uzķeras uz aģentu prezentācijām (naudas ziņā dārgi)..

  +2 [+] [-]

, 2018-06-04 17:15, pirms 3 gadiem
GaršīgsTomāts rakstīja: Labs reklāmraksts
Diezvai, jo nākamās LFF prezidenta vēlēšanas būs tikai pēc diviem gadiem. Labi, ka notiek tādas sarunas un domu apmaiņa. Vairāki speci izsakās pret leģionāru limitu. Tagad var spēlēt 5. Bija jau doma palielināt līdz 7, bet LFF valde noraidīja.

  -4 [+] [-]

, 2018-06-04 17:16, pirms 3 gadiem
Vēl viena nopirktā ielene!

     [+] [-]

, 2018-06-04 19:01, pirms 3 gadiem
LFF vēlēšanas būs tikai pēc 2 gadiem a augsne tiek gatavota jau tagad. Sabiedriskā doma. Malači tā turpināt. Bet tikai cik SC sapiķoja par šitā ievietošanu savās slejās un vēl ar tik daudzām daiļām fotogrāfijām? Man kā vienkāršam cilvēkam būtu interesanti uzzināt izcenojumus - tīras ziņkārības dēļ.

  +1 [+] [-]

, 2018-06-04 19:56, pirms 3 gadiem
Ļašenko saprata, ka līdz šim trūcis ieguldījuma/ pazīstamības lielajā futbolā, lai uzvarētu vēlēšanās. Tāpēc arī šāds pasākums tiek rīkots ar domu uzvarēt nākamajās. Neko jau nevar pārmest, diskusijas ir laba lieta, bet nepatīkamu krēslu sāncensības pieskaņu rada fakts, ka LFF vadība (Gorkšs un Pukinsks) netika aicināta uz šo pasākumu.

  +2 [+] [-]

, 2018-06-04 21:21, pirms 3 gadiem
Par leģionāru limitu piekrītu100%.Audzina te vietējos futbolistus siltumnīcas apstākļos,pēc tam brīnās,kāpēc neizaug konkurentspējīgi futbolisti.

  +1 [+] [-]

, 2018-06-04 21:36, pirms 3 gadiem
Ļašenko kliķes cilvēki visiem mīnusus sabāzuši. Mēģina tautai muti aiztaisīt, ha-ha .... Tikai durakam tak nav skaidrs ka šitā ir slēptā reklāma.

  -1 [+] [-]

, 2018-06-04 22:08, pirms 3 gadiem
divi gadi mazais krievs tagad smirdinās gaisu! nu žēl.... lai tak rullē savu fuķzālu

  -2 [+] [-]

, 2018-06-05 00:11, pirms 3 gadiem
Interesants pasākums:
1) sports ir politika; šodienas ģeopolitikas kontekstā arī jāsaprot orientācija. Ļašenko sadarbība ar austrumiem, nav valsts sportam atbilstoša; katra pašvaldība, vai vēl trakāk valsts atbalsts tam būtu neprāts, vai klaja atsevišķu personu atbalsts un lobijs, un kaitēšana valsts interesēm (pēc manas personīgās kā pilsoņa un sporta līdzjutēja saprašanas) / klubu līmenī tas ir kas cits, kaut arī tādas sporta, futbola lielvalstis kā Lielbritānija to sāk regulēt un ierobežot, tai skaitā pat dažādus oligarhus;
2) Ko tur dara Riherts, Zemļinskis - jautājums, ko nevajag piemirst gan LFF, gan īsteniem Latvijas futbola līdzjutējiem (Pateikšos Zemļinskim kā izlases futbolistam, visu cieņu! Par tālāko karjeras darbību, gan ne).

  -2 [+] [-]

, 2018-06-05 08:26, pirms 3 gadiem
Paldies par Jūsu viedokli, bet jāsaka, ka LFF vadība bija uzaicināta. Pukinska kungs norādīja uz aizņemtību, tāpēc nevarēja ierasties. Savukārt, kāpēc LFF prezidents nepagodināja konferenci ar savu klātbūtni, nav skaidrs. Tomēr LFF bija pārstāvēta personā. Domāju, ka "Futbola sarunas" kļūs par tik nozīmīgu futbola notikumu, ka LFF vadība vairs nevarēs to ignorēt un jau nākamo konferenci ieradīsies pilnā sastāvā.

     [+] [-]

, 2018-06-05 10:27, pirms 3 gadiem
Viens nopirdās un pārējie, saoistījušies gaisu, atkārto.
Viss nav balts vai melns kā jums izskatās. Paanalizējiet kaut vai jūsu pestītāja Gorkša darbības un lēmumus.

  +1 [+] [-]

, 2018-06-05 10:44, pirms 3 gadiem
futbolasirds rakstīja: Viens nopirdās un pārējie, saoistījušies gaisu, atkārto.
Viss nav balts vai melns kā jums izskatās. Paanalizējiet kaut vai jūsu pestītāja Gorkša darbības un lēmumus.
Gorkšs nav nekāds pestītājs, tāpat Indriķa ieliktenis un savējais čoms - LFF nemaz savādāk nevar būt ja tur grib būt un strādāt - tas ir savējo privātais klubiņš. Bet viņš tomēr ir bijis LV izlases kapteinis, futbolu spēlējis pat Anglijas līmenī un ar to izsauc zināmu cieņu - vismaz kā LFF seja - izkārtne. A tāds Ļašenko pat latviski knapi var parunāt, viņam ir grūti izteikt, formulēt savas domas un ar savām darbībām tik velk austrumu, Krievijas virzienā. Uzticības nekādas.

  +3 [+] [-]

, 2018-06-05 11:04, pirms 3 gadiem
Vadims Ļašenko, 08:26, pirms 2 stundām, ignorēt, atbildēt
Paldies par Jūsu viedokli, bet jāsaka, ka LFF vadība bija uzaicināta. Pukinska kungs norādīja uz aizņemtību, tāpēc nevarēja ierasties. Savukārt, kāpēc LFF prezidents nepagodināja konferenci ar savu klātbūtni, nav skaidrs. Tomēr LFF bija pārstāvēta personā. Domāju, ka "Futbola sarunas" kļūs par tik nozīmīgu futbola notikumu, ka LFF vadība vairs nevarēs to ignorēt un jau nākamo konferenci ieradīsies pilnā sastāvā.

Jācer ,ka Jūs kungs ar savām aktivitātēm neradīsiet šķelšanās LFF sastāvā un futbola sabiedrībā.Ļoti novēlu tomēr sastrādāties ar LFF,jo tikai kopīgi mēs varam Latvijas futbolu izvilkt no šā purvja,kur esam iekļuvuši.To pašu novēlu arī Gorkša kungam.Nedod dievs tagad kašķēties,tad attapsimies,ka bedre var būt vēl dziļāka.Un vēl ir zināma patiesība,kur divi grupējumi ķīvējās,pie varas vēlāk var nākt pavisam citi spēki.

  -1 [+] [-]

, 2018-06-05 11:07, pirms 3 gadiem
edviins straume rakstīja: Gorkšs nav nekāds pestītājs, tāpat Indriķa ieliktenis un savējais čoms - LFF nemaz savādāk nevar būt ja tur grib būt un strādāt - tas ir savējo privātais klubiņš. Bet viņš tomēr ir bijis LV izlases kapteinis, futbolu spēlējis pat Anglijas līmenī un ar to izsauc zināmu cieņu - vismaz kā LFF seja - izkārtne. A tāds Ļašenko pat latviski knapi var parunāt, viņam ir grūti izteikt, formulēt savas domas un ar savām darbībām tik velk austrumu, Krievijas virzienā. Uzticības nekādas.
Ļašenko bija laba izvērsta programma pirms prezidenta vēlēšanām. Jebkurā gadījumā ir labi, ka Gorkšs šos divus gadus jutīs konkurenta elpu pakausī. Valodu gan jau iemācīsies.

  +1 [+] [-]

, 2018-06-05 11:12, pirms 3 gadiem
vadims_lasenko_1631679390200619 rakstīja: Paldies par Jūsu viedokli, bet jāsaka, ka LFF vadība bija uzaicināta. Pukinska kungs norādīja uz aizņemtību, tāpēc nevarēja ierasties. Savukārt, kāpēc LFF prezidents nepagodināja konferenci ar savu klātbūtni, nav skaidrs. Tomēr LFF bija pārstāvēta personā. Domāju, ka "Futbola sarunas" kļūs par tik nozīmīgu futbola notikumu, ka LFF vadība vairs nevarēs to ignorēt un jau nākamo konferenci ieradīsies pilnā sastāvā.
Patīkami dzirdēt, ka uzaicinājāt arī LFF vadību. Sakiet, Ļašenko kungs, vai Jūs maksājāt par šo rakstu Sportacentra portālā, ko daži uzskata par reklāmrakstu?

  +1 [+] [-]

, 2018-06-05 12:45, pirms 3 gadiem
Bet tieši kāds pienesums Latvijas futbola attīstībai ir šīs diskusijas? Latvijas treneri uzzināja, ka viņu kvalifikācija nav pietiekami augsta, tāpēc tie Latvijas klubi, kas var atļauties ārzemju trenerus, uz viņiem neskatās un neskatīsies? Tas, ka Latvijas futbolistu meistarība nav pietiekami augsta, lai cīnītos par vietu Latvijas vadošajos klubos? Kā Slucka stāsts par to, kā viņam gāja Anglijā, attīsta Latvijas futbolu? Ja Sluckis, vai jebkurš no šiem speciālistiem aizvadītu treniņu sesiju, vai semināru, stāstot par savām metodēm, par to, kā mainīt darbu ar bērniem un jaunatni, lai nākotnē viņi būtu konkurētspējīgi, vai ko darīt, kur mācīties, un kā pašizglītoties treneriem, lai celtu savu līmeni, tad varētu teikt, ka tas ir LFF prezidenta krēslā tikt alkstoša cilvēka ieguldījums Latvijas futbola attīstībā. Bet tagad nezin par kādu naudu saaicināti dārgi viesi pogu spodrināšanai. Nekā praktiska, tikai diskusijas. Var saprast, kāpēc Pukinsks neieradās - šobrīd LFF ir daudz praktiska darba darāma tā vietā, lai tukši mēli kulstītu. Ja jums, Ļašenko, rūp Latvijas futbola attīstība, tad ejiet koalīcijā ar prezidentu, un kopā attīstiet futbolu, nevis meklējiet skabargas otra acīs, nemitīgi vēl diskriminējot tā slavu, un patiesībā nodarbojoties ar kaitniecību. Esiet gudrs!