Layout: current: getMobContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getMobContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:124, Did:0, useCase: 3
Autors: Agris Suveizda

LFP prezidents: "Nodokļu paaugstināšana labāk apmaksātajiem spēlētājiem būtu nāve Francijas futbolam"

LFP prezidents: "Nodokļu paaugstināšana labāk apmaksātajiem spēlētājiem būtu nāve Francijas futbolam"
Frederiks Tjirjē
Foto: AFP/Scanpix

Francijas prezidenta kandidāts Fransuā Olānds nesen nāca klajā ar ieteikumu, ka cilvēkiem, kas gadā saņem vairāk nekā vienu miljonu eiro, 75% būtu jāsamaksā nodokļos. Īpaši sāpīgi tas varētu skart Francijas futbolu un, jo īpaši, tā bagātākos klubus, kā Lionas un Marseļas "Olympique" un PSG. Profesionālās līgas (LFP) prezidents Frederiks Tjirjē pat sacīja, ka tās būtu Francijas futbola beigas.

Pēc nepilniem diviem mēnešiem Francijā sāksies prezidenta vēlēšanas, un viens no galvenajiem favorītiem Sociālistu partijas pārstāvis Fransuā Olānds izteicās, ka cilvēkiem, kas gadā saņem vairāk nekā miljonu eiro, 75% būtu jānomaksā nodokļos. Īpaši tas varētu skart futbolu, jo "Ligue 1" čempionātā spēlētāju, kuru atalgojums sasniedz un arī krietni pārsniedz minēto miljonu, netrūkst. Viens no pirmajiem, kas publiski nosodīja šo izteikumu, bija PSG aizsargs Kristofs Žalē. Pieredzējušais spēlētājs, kura bruto alga mēnesī ir aptuveni 100 tūkstoši eiro, sacīja, ka viņš ir godīgi izcīnījis to, kas viņam šobrīd ir, un ka šādai nodokļu politikai būtu tieši negatīva, nevis pozitīva ietekme.

"Ja šāds ieteikums gūtu atbalstu, Francijas čempionāts noteikti nokristos līdz Eiropas otro līgu līmenim. Šis projekts būtu nāve Francijas futbolam," skarbs bija LFP prezidents Frederiks Tjirjē. "Paaugstināšana no 45 uz 75 procentiem Eiropā būtu nebijis precedents, un mūsu labākie spēlētāji, kas ir globālajā tirgū, aizietu. Futbolisti nevar kā savu juridisko dzīvesvietu atzīmēt Šveici, kā to dara tenisisti." Līdzīgās domās ir Marseļas "Olympique" galvenais treneris Didjē Dešāns, kurš piekrita, ka tādējādi čempionāts zaudētu savus labākos spēlētājus un labu futbolistu piesaistīšana no ārvalstīm būtu vēl sarežģītāka. Negatīvi Olānda ieteikumu komentēja arī Lionas "Olympique" galvenais treneris Remī Gards un uzbrucējs Bafetimbī Gomiss.

"Nerunājot par futbolu, šis pasākums kaitētu talantam kā tādam. Inteliģenti cilvēki, jūtot, ka pārāk daudz jāmaksā nodokļos, pamestu valsti. Un, kad valsts zaudē talantīgos cilvēkus, tā kļūst nabadzīga. Ienīstu sociālo klašu aizspriedumus. Futbolisti savu naudu nopelna godīgā ceļā. Un, jo vairāk viņi nopelna, jo vairāk viņi Francijā maksā nodokļos. Visi bļāva par Deivida Bekhema, protams, nepieklājīgo, algu [ja Bekhems būtu pārcēlies uz PSG, viņa mēneša bruto alga būtu bijusi 800 tūkstošu eiro apmērā – A.S.], taču viņš daudz arī būtu samaksājis nodokļos. Ar 75% likmi tādi spēlētāji kā Bekhema kungs nekad pie mums nebrauktu. Un nodokļos tiktu iekasēta nulle eiro," sacīja pašreizējās Francijas čempiones "Lille" prezidents Mišels Seidū.

"Vissatraucošākā lieta nebūtu par spēlētājiem, kas jau parakstījuši savus līgumus, bet gan par rītdienas talantiem. Iezīmētos aplams cikls: labie spēlētāji dotos uz ārzemēm, stadioni būtu tukši, un TV kompānijas pārstātu pārmaksāt par izrādi. Krīzes laikā futbols ir svarīgāks kā jebkad, jo tas dod prieku un izklaidi. (...) Problēma ir globāla: galu galā tā būtu profesionālā futbola nāve. Taču tas Francijai dod ļoti daudz. Futbolisti ir kā lieli aktieri. Viņi ir reti, labi apmaksāti," Seidū turpināja.

Tikmēr ar futbola aprindās nepopulāru viedokli izcēlās kādreizējais Lionas "Olympique", "Milan", PSG un Francijas izlases pussargs Vikāšs Doraso. "Nereaģēju kā spēlētājs, bet gan kā pilsonis, kurš redz savu valsti grūtībās. Šis pasākums mani nešokē. Valsts ir krīzē, un mums jādabūn nauda tur, kur tā ir. Ir normāli, ja cilvēki, kas pelna lielu naudu, maksā vairāk. To mēs saucam par solidaritāti," sacīja Doraso. "Seidū reakcija bija skarba. Viņam drīzāk vajadzētu domāt par saviem ikdienas faniem – tiem, kas iet uz stadionu un kuru dzīves līmenis pasliktinās. Ja šie cilvēki rīt nevarēs apmeklēt spēli, vai, viņaprāt, čempionāts no tā iegūs?" Savukārt, atbildot uz Žalē izteikumiem par strādāšanu par velti, Doraso teica, ka, "ja Žalē saņemtu nedaudz mazāk naudas un tā nonāktu to cilvēku rokās, kuriem tā patiešām ir vajadzīga, viņa dzīvē tas neko nemainītu. Šie cilvēki [Žalē un citi futbolisti] jau tāpat ir superbagāti. Futbols ir atdalījies no pārējās pasaules realitātes."

Izmantotie resursi:
Sport : toute l'actualité sportive sur l'EQUIPE...
Actualités en direct et info en continu -...
France Football : toute l'actualité du...


, 2012-03-02 17:51, pirms 13 gadiem
75% tur taču pašam nekas nepaliek
, 2012-03-02 18:13, pirms 13 gadiem
Lai taču nāk spēlēt uz Skonto vai Daugavu?!?!!!
, 2012-03-02 18:40, pirms 13 gadiem
Tur iet vēl trakāk kā pie mums.
, 2012-03-02 18:59, pirms 13 gadiem
knaible rakstīja: Tur iet vēl trakāk kā pie mums.
Tādas ir tās Sociāldemokrātiskās partijas atbalsta nabadzīgos un beigās paliek tikai nabadzīgie
, 2012-03-03 09:35, pirms 13 gadiem
2 vardi - Laffer curve, stulbie franchi lai iegooglee. Francija izsenis problema nav bagatie cilveki, bet gan nenormali lielie socialie pabalsti. Ta valsts reali jau labu laiku nevar sevi uzturet. Wake up call viniem bus ciets un skarbs, ipashi forshajiem 2tras/3shas paaudzes imigrantiem-pilsoniem