Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:282, Did:0, useCase: 3

Florbolistēm cīņa par atgriešanos labāko sešniekā

Kārlis Birze
Kārlis Birze

Florbolistēm cīņa par atgriešanos labāko sešniekā
Arī Zviedrijas izlases vārtu iekarošana Simonai Grāpēnai nebija šķērslis, foto: Jiri Uchytil, IFF

Latvijas sieviešu florbola izlase Čehijas pilsētā Ostravā šodien turpinās pasaules čempionātu, spēlē par 5. līdz 8. vietu sacenšoties ar Slovākijas valstsvienību. Mača sākums pulksten 14:30 un spēles tiešraide kanālā Best4Sport TV.

Latvijas sieviešu izlase šajā pasaules čempionātā aizvadījusi vairākas atzīstamas cīņas, lai gan pie uzvaras izdevies tikt tikai vienā spēlē. Grupu turnīrā ar 4:8 tika zaudēts Šveicei un ar 2:6 nācās atzīt Čehijas pārākumu, bet pēdējā cīņā sāpīgs 4:6 zaudējums Dānijai nozīmēja palikšanu pēdējā vietā savā grupā. Tomēr ļoti svarīgajā kvalifikācijas kārtas spēlē ar 4:3 tika pieveikta Vācija, kas ļāva nosargāt vietu labāko astotniekā. Vakardienas ceturtdaļfināla mačā pret Zviedriju latvietes aizvadīja vairākus labus spēles nogriežņus, kas gan neļāva izglābties no smagas 3:16 sagrāves. Cīņas izskaņā potīti pagrieza mūsu uzbrukuma līdere Simona Grāpēna, kuras nespēlēšana šajā mačā varētu būt liels zaudējums Latvijas izlasei.

Slovākijas izlase šajā turnīrā, iespējams, cīnījusies zem savas patiesās meistarības. Lai gan sākotnēji tika svinēta 7:3 uzvara pār Poliju, mačos ar vadošajām izlasēm nav sanācis izrādīt konkurenci. Grupu turnīra turpinājumā pret Somiju tika zaudēts ar 4:13, bet Zviedrijai nācās kapitulēt ar 1:15. Protams, var teikt, ka slovākietes šajās spēlēs kļuva par sava veida ķīlniecēm, jo florbola lielvalstīm neklātienes cīņās vajadzēja sagraut oponentes ar pēc iespējas lielāku rezultāta starpību. Kvalifikācijas kārtas spēlē slovākietes ar 11:4 apspēlēja Nīderlandi, bet pagalam nevarīgas viņas bija ceturtdaļfināla cīņā pret Šveici, kurā tika zaudēts ar 1:14.

Mūsu izlases uzbrukuma līderes Simona Grāpēna (6+3) un Jūlija Rozīte (5+4) atrodas šī čempionāta rezultatīvāko spēlētāju TOP-20, kamēr no Slovākijas izlases neviena spēlētāja nav pat starp 50 rezultatīvākajām. Viņu šī turnīra rezultatīvākā spēlētāja ir Linda Pudisova, kura piecos mačos guvusi piecus vārtus.

Slovākijas izlase tika izveidot vien 2006. gadā, bet abas izlases pirmo reizi savā starpā tikās vien 2013. gadā, kad pasaules čempionāta kvalifikācijas spēlē latvietes bija pārākas ar 4:2. Pasaules čempionātā pirmo reizi vienības tikās tieši pasaules čempionātā Čehijā, kad Brno pilsētā latvietes uzvarēja ar 4:3. Divus gadus vēlāk Tamperē latvietes uzvarēja ar 4:3 pēcspēles metienos un kopš tās reizes Latvijai Slovākiju vairs nav izdevies uzvarēt. 2017.gadā Slovākijā mūsu izlase piedzīvoja zaudējumu mājiniecēm ar 4:6, 2019. gadā Šveicē tika piedzīvotā neveiksme ar 5:7, bet pirms diviem gadiem Singapūrā izlases arī tikās šajā spēļu stadijā, kad trešā perioda vidū latvietes atradās iedzinējos ar 2:6. Mainot vārtsardzi pret sesto laukuma spēlētāju, latvietes divus vārtus atspēlēja, taču no 4:6 neveiksmes paglābties neizdevās. Toreiz mūsu izlasē par labāko atzina vārtsardzi janu Filipsoni, bet slovākietēm atzinība Mihaelai Šponjarovai. Neviena no viņām šajā čempionātā kopā ar izlasi nav. Pirms pusotra mēneša notikušajā pārbaudes turnīrā arī pārākas izrādījās slovākietes (6:2), tādēļ beidzot būtu laiks revanšam.