Layout: current: getMobLayoutSmall (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getMobLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:810, Did:0, useCase: 2

Helmuts Rodke: Komandas intereses un sportista baiļu mūris

Midsomeras dzemdības? Reizēm pat tas izklausās saprātīgāk nekā daža laba pusaudža “neticamie” piedzīvojumi komandā. Cik daudz kolektīvais atbilst atsevišķa indivīda vajadzībām, kad kopējā lieta sāk kaitēt un kas sportistu biedē:

NEkusties kā Džegers

Kad 16 gadīgā Mira Andrejeva trieca raketi pret nevainīgo Vimbldonas zālienu un saņēma par to sodu, pēc mača viņa demonstratīvi nepaspieda roku “vainīgajam” tiesnesim. Taču nelielā drāmiņa jeb liela čempiona atdarināšana nu nekādi netuvināja viņu Serēnas Viljamsas līmenim tenisā, kurai arī patika “flirtēt” ar soģiem. Lai nu kā, viena tīņu izgājienu dēļ neviens jau arī uzreiz nepiešķir titulu “sweet but psycho” vecumā, kad sportists ir knapi iespurdzis pieaugušo pasaulē.

Helmuts Rodke: komandu sporta spēļu sezonas gals

Sāpoši ceļi vai iekaisuši Ahilleji? Samocīts ķermenis pirms atbildīgiem fināliem? Tas izklausās nevis pēc sezonas ar pievienoto vērtību, bet drīzāk ar atvienoto. Ja trūkst pareizas slodžu periodizācijas, reālu (nevis kā pagadās), profesionālu fizisku treniņu, gadu no gada sportista kondīcija iekrīt lejupejošā spirālē, kas padara viņu arvien traumatiskāku un mazāk spējīgu uztrenēties nākotnē.
3

Helmuts Rodke: "Nekaunīgais tūrists"

Ko jūs no sporta sagaidāt? Ko vispār treniņi var garantēt? Un kāpēc daudzi iesāk tik cerīgi, bet pusaudžu vecumā padodas “dabiskai izlasei”?
2

Treneris H. Rodke: Gatavošanās Vienam Vienīgajam startam

Pārspīlēta apņemšanās zog cilvēka brīvo enerģiju. Uzspiests vai obligāts pienākums ir slogs, kas rada iekšēju un ārēju spriedzi. Sevišķi, ja tas ir emocionāls solījums būt stiprākam, nostartēt labāk vai uzrādīt konkrētu rezultātu. Sevišķi, ja sportista līmenis ir viduvējs.

Treneris H. Rodke: Kas neļauj pusaudzim uztrenēties

“Man ir stunda jāiesildās, lai varētu trenēties bez sāpēm. Un arī tad tikai ar pusspēku.” “Nometnes pēdējās trīs dienas tikai sēdēju malā, jo stipri sāpēja ceļi.” “Kad skrēju sprintus, man sāpēja potīte. Gribēju pārtraukt, bet man teica, lai nečīkstu un turpinu.”
5

Treneris H. Rodke: vingrinājuma lāsts

Laba vingrinājuma darīšana var traucēt fiziskai attīstībai, būt konceptuāli nederīga un pat kaitīga. Problēma vērojama gan sportā, gan fitnesā un pat rehabilitācijā. Iemesli slēpjas vārdos: labs, darīšana un ”izklaides” vingrošana.

Helmuts Rodke: Protagonists

Katrā! Absolūti katrā filmā tu gribi redzēt sakarīgu galveno varoni (ja tu ej uz Tarantino, tad, protams, kādu negantu mērgli). Lai būtu tās naudas un laika vērts. Gribas redzēt, kā viņš attīsta raksturu, kāpina spriedzi, un beigās...

Treneris H. Rodke: Fiziskā spēka menedžments

70 tūkstoši džedaju reliģijas sekotāju ir Austrālijā. Tiesa, kāds spēks ar viņiem ir, neviena Olimpiskā komiteja gan vēl nezina. Un kamēr cienījamais Peters Lee neatklāj kādu īpašu “May the 4th” maģiju, apskatīsim jau zināmo trijās spēka menedžmenta lietās.
1

Treneris H. Rodke: Ātro šķiedru deficīts

Teikt, ka ātrās muskuļu šķiedras vajag tikai ātrā, stiprā vai eksplozīvā sportā, nozīmē melot, acīs un pat ausīs skatoties. Tās vajag visiem, arī maratonistiem, jo, kad slodze pārsniedz 30% no maksimālās, tās jau ieslēdzas.
6

Treneris Rodke: Muskuļu masa

Vēsturiski ir iegājies, ka mums ir muskuļi. Lai arī ko teiktu dažas supermodeles, nav peļami, ja tomēr sanāk tos attīstīt. Tā kā treniņos bieži var novērot kļūdas, noskaidrosim, kādi muskuļi un kāpēc ir vajadzīgi atlētiskā sportā.
3

Treneris H. Rodke: "Šlateris". Ko un kā darīt

Sāpoši ceļi un vismaz pieci mēneši ārā no komandas. Taču var būt arī gads-pusotra. Osguda-Šlatera slimības dēļ daudzi bērni pārtrauc sportu. Reizēm – pavisam. Taču par spīti problēmai, ir veidi, kā stāvokli atvieglot un fizisko kondīciju uzlabot.

Treneris Helmuts Rodke: "Gribi? Jeb panākumu vajadzība"

Pavērojiet kādu sportistu vecumā 10+. Vai viņam ir šī īpašība. Kā pamatinstinkts, kas ir izdevīgs katram "sev mīļajam". Tas ir viens no spilgtiem tagiem, kas raksturo ikvienu... Jo, neskatoties uz apdāvinātību, vai tās trūkumu, pēc tā var ātri noteikt cilvēka potenciālu.
1

Treneris H. Rodke: kā uzlabot treniņu plānu

Ja vajag izrauties no fiziskas stagnācijas, traumatisma, vai rezultātu krituma, labs būsteris ir divu līmeņu jauninājumi: mēreni un ekstrēmi. Pamatā fiziskajā, tehniskajā un taktiskajā sagatavošanā, kā arī darbā ar savu enerģētiku.
Foto: Scanpix
11

Treneris H. Rodke: Cik smagi vajag trenēties?

Ja visi, kuri trenējas smagi, būtu arī veiksmīgi sportisti, tādu fetišu varētu pilnībā attaisnot. Diemžēl apsēstība ar slodzi provocē formas zudumu. Ir jau viegli pateikt: "vajag trenēties smagi," bet paskatīsimies, kas no tā sanāk.
9497_push1

H. Rodke: "Kā un kāpēc atbalstīt sportistu"

SKS astronauti vingro 2,5 stundas katru dienu un tomēr fiziski degradējas. Pašreizējā “radikāla mazkustīguma paradīze” uz sportistu atstāj līdzīgu iespaidu. Ir virkne specifisku iemeslu, situāciju un potenciālo seku, kas liek rīkoties un skolēnu-sportistu atbalstīt.
3

H. Rodke: "Vai tiešām Sūnu ciems?"

Kad sports “atgādina spītīgu alkoholiķi, kas atsakās atzīt savas problēmas”? Tad, kad tas ir kā “Sūnu ciems.” Konteksts - šāds viedoklis par futbolu Latvijā ir FS Metta ģenerālsekretāram Ģirtam Mihelsonam. Nu ko, tad jau labi, ka nav nosaukts par Juras laikmeta parku.

H. Rodke: Bērns nav robots... Jeb sporta cietums

Cik lielu fizisko slodzi nedēļā bērnam var dot? Ir ļoti daudz līdzīgu stāstu, kas man kā trenerim liek mazliet šausmināties. Sliktākais ir tas, ka bērnam tiek bojāta veselība. Un pārsvarā tas notiek ar 10-12 gadus jauniem sportistiem – vecumā, kad viņi ir jau fiziski pietiekami attīstījušies, vēl paklausīgi, un kad mēs cenšamies iedot viņiem maksimāli daudz labuma.
7

H. Rodke: Sports un radošums, zobi un ledus

“Viņam vispār nevajag neko domāt. Lai dara, kā treneris un fizioterapeits liek. Gan laukumā, gan treniņos. Jo mazāk viņš domās, jo labāk būs.” Tā es izlasīju latviski drukātā sporta presē vēl nesen. Rodas jautājumi: Cik kreatīvam tad sportistam ir vai nav jābūt? Un vai pietiek, ja tu esi tikai paklausīgs izpildītājs?
3

H.Rodke: Baumas par elpošanu

Vai tiešām elpošana ir "dzīvības un nāves" jautājums? Šīs baumas ir stipri pārspīlētas. Domāju, ka tikai dzīvības. Nu un vēl - veselības un enerģijas. Sevišķi jau sportā.
7

Helmuts Rodke. Atjaunošanās

Kā atjaunoties pēc smaga treniņa vai sacensībām? Kā kombinēt dažāda veida slodzes? Vai trīs ekstrēmas “kāju dienas” nedēļā ir ok? Pēc cik stundām var maksimāli slogot to pašu muskuli?
13

H.Rodke: Kāpēc neregulāri treniņi ir slikti

Neregulārs sports ķermeni vairāk bojā nekā attīsta. Veselības nolūkā tad labāk ir netrenēties vispār. Šajā rakstā par to, kā sportists var iegūt labu formu, kādi ir riska faktori un kā no tiem izvairīties.
2

H.Rodke: Sporta trauma. 2. daļa: IQ, viltošana un lētie cīsiņi

Smagas traumas gadījumā mūsu IQ vienmēr nokrīt par vienu standartnovirzi. Atsevišķos gadījumos cilvēkiem ar sevišķi augstu vai tieši otrādi, zemu pašvērtību – pat par divām. Intrigai – vai tas, kurš cenšas atgriezties sportā esmu iepriekšējais es?
2

Helmuts Rodke: Trauma. Atrofēšanās, terapija un viltošana. 1.daļa

Mēs zaudējam sportistus. Vēl sliktāk, šie sportisti zaudē paši sevi, savu laiku un iespējas dzīvē. Ne tik daudz pašu traumu, cik to izraisītas “blakus-atrofēšanās” dēļ. Un tā ir liela problēma.
3

Helmuts Rodke: Kā no sportista-startapa uztaisīt "hitu"?

Sports ir šovbizness. Ne vienmēr gan ir šovs. Luiziānas mūķeņu futbola komandas pēc spēles vēl neapmainās ar iesvīdušiem krekliņiem, jo kaut kam svētam un ne-pērkamam pasaulē ir jābūt, bet citādi…
7

H. Rodke: "Bezmaksas" enerģija

Kāpēc viens sportists var kustēties ātri un eksplozīvi, un tas viņam izdodas pavisam viegli, un kāpēc citam jebkura pārvietošanās ir acīmredzami smagnēja un lēna? Kāpēc vienam pēc asa treniņa sāp visas malas, bet otram pilnīgi nekas? Ar ko atšķiras ārēji līdzīga izmēra sportisti? Kā trenēties?
4

Helmuts Rodke: Laras Kroftas panākumu aisbergs

Vēl viena spilgta dzīve, daudz profesionālu iemaņu jau pirms 18, izglītības iespējas ārzemēs, ja ļoti paveicas – slava vai pat zvaigznes statuss, un, protams, lieliski trenēts gribasspēks un ķermenis. Tie ir sporta bonusi. Kā to visu sasniegt? Esot procesā profesionāli – savlaicīgi sakārtot ar treniņiem saistītās lietas un attieksmi, un tad visu (gan 7, gan, 12, gan 18 gados) darīt Pasaules līmenī! Turklāt - tas viss ir vienkārši.
13

Helmuts Rodke: Akmens laikmets 2 jeb ko es darītu, ja būtu pilnīgs fitnesa iesācējs

Es mācītos attīstīt, pārvaldīt un pareizi lietot savu ķermeni – smalku biotehnoloģiju - tāpat, kā pārējās tehnoloģijas, ko izmantoju ikdienā. Tas būtu gan 21. gadsimtam atbilstoši, gan arī veselībai noderīgi. Sports un treniņš ir fiziska māksla, tāpēc visu primitīvo kas piedien Akmens laikmetam es aizmirstu.
41

Helmuts Rodke: Akmens laikmets trenažieru zālē

Rakstā nekā salda. Rosinu domāt... Ir sporta klubi, ir to apmeklētāji un ir 21. gadsimts. Daudzviet viss ir jaunākajās tehnoloģijās – trenažieri, kardio mašīnas ar NFC, sīkais inventārs, zāles apgaismojums un rosinoši lielformāta plakāti. Klientiem ir moderns sporta apģērbs un apavi, mobilais piekabināts uz rokas, bezvadu austiņas un advancēts pulsometrs… Taču nereti vingrinājumu izpildīšanas tehnika ir līmenī “80. gadu pēdējie atkritumi.”
18

Treneris H. Rodke: Problēmas ar ceļiem un citām locītavām

Kad ceļa locītavā saveidojas izaugumi ar asām malām un sairst skrimslis, tad tur iekšā burtiski plosās īsta elle un ir nežēlīgas sāpes. Tas attiecas arī uz pārējām: pleca, potītes, gūžas, arī daudzajām mugurkaula starpskriemeļu locītavām. Kas rada šīs problēmas, un kā sportistu savlaicīgi no tām pasargāt, burtiski izglābt viņa nākotni - par to šajā rakstā.
10

Helmuts Rodke: Keitas Midltones lūpas (18+)

Kaitinošais vārds “sekss” uzpeld rakstā veselas četras reizes. Šī bija pirmā. Tie, kas ir bērni, ja lasīsiet, pirms katras nākamās reizes aizveriet acis un izlaidiet šo vārdu. Savukārt tādi aizkustinoši termini kā “sporta zinātne”, “fiziskā kultūra” vai “miofasciālie meridiāni” vairs neparādīsies... Sporta akadēmijas lieliskie mācībspēki, lūdzu, piedodiet! Šeit ir vienkāršiem vārdiem par to, ko mums savā ķermenī vajadzētu uzpumpēt.
10

Helmuts Rodke: Vai Bembijs ir nāvējošāks par haizivi?

Kas sportistam ir bīstami? Izlasi šo:“Betānijai Hamiltonei patika traukties pa viļņiem. Sērfojot ik dienu kopš 8 gadu vecuma, Betānija kļuva par tādu fenomenu, par ko cilvēki teica, ka viņas vēnās rit sālsūdens. 13 gadu vecumā meitene sērfotāju aprindās bija kļuvusi par uzlecošu zvaigzni un vietējo slavenību, taču 2003. gadā turpmāko notikumu dēļ viņas vārds iekļuva avīžu virsrakstos visā pasaulē.
4

Helmuts Rodke: "I LOVE THIS GAME!"

Šis materiāls ir tikai basketbolistiem, vecumā 12 – 20+. Tēma: Fiziskā sagatavotība. Top-3 problēmas un to risinājumi. Rolanda Šmita treniņu video.