Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 3

Madonā noslēdzies Latvijas čempionāts rollerslēpošanā

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Madonā noslēdzies Latvijas čempionāts rollerslēpošanā
Uzvarētāja sieviešu elites grupā Natālija Kovaļova (Krāslava). Foto no infoski.lv

Šodien Madonā „Smecersila trasē” norisinājās Latvijas čempionāts rollerslēpošanā brīvajā stilā, kas vienlaikus bija arī „Rollertour” četru sacensību sērijas pirmais posms. Elites grupās uzvaras svinēja Arvis Liepiņš (SS „Arkādija”) un Natālija Kovaļova (Krāslavas SS).

Pagājušajā gadā jūlija beigās Madonā uz jaunuzlietā asfalta norisinājās Latvijas čempionāts rollerslēpošanā klasiskajā stilā, bet šogad sacensības, kuras organizēja Latvijas Slēpošanas savienība sadarbībā ar biedrību „Rollertour”, Madonas novada pašvaldību un Madonas bērnu un jaunatnes sporta skolu, notika brīvajā stilā. Pavisam sacensībās piedalījās 10 grupas (6 vīriešu un 4 sieviešu), kas tika sadalītas trijos braucienos. Uz starta pavisam kopā izgāja diezgan paprāvs rolleristu pulks – 89 dalībnieki, kas ir pusotru reizi vairāk nekā pirms gada klasiskajā stilā turpat „Smecersila trasē”. Kaut arī no „Rollertour” sacensībām, kas jau norisinās piekto sezonu pēc kārtas, tas nav rekords, tomēr šāds skaits ir krietni lielāks nekā kādā no pagājušās sezonas pieciem posmiem. Tā kā šis posms bija arī „Rollertour” sacesnību sērijas ietvaros, tad papildus pašmāju sportistiem no Madonas, Cēsīm, Talsiem, Alūksnes, Krāslavas, Viļakas, Aizkraukles, Rīgas un Ogres, startēja ļot bieži Latvijā redzamie lietuvieši un šoreiz arī ziemeļu kaimiņi igauņi, kuru rezultāti tikai skaitīti tikai „Rollertour” posma ietvaros. Par laimi sportistiem prognozētais lietus, kurš, kā izteicās sacensību galvenais organizators Mārtiņš Niklass, parasti uznāk sacensību beigu daļā, šoreiz gāja secen, tādējādi padarot drošākus apstākļus sportistiem trasē, kas nav no tām vieglajām, jo ietver pastāvus nobraucienus ar asiem līkumiem. Arī šogad neiztika bez kritieniem, bet izstāties nācās tikai vienam dalībniekam.

Visaizraujošākā un sīvākā cīņa par uzvaru bija sieviešu elites grupā (1995.g. un vecākas), kuras sacentās 6km distancē. Lielāko distances daļu vadībā atradās Natālija Kovaļova, kuras pārsvars pār tuvākajām sekotājām – lietuvieti Kristīnu Kazlauskaiti un Zani Eglīti (Cēsu sporta skola) - bija desmit līdz divpadsmit sekundes. Pēdējos 2km Zane, kas pirms nedēļas bija pirmā maratona distancē Baltijas kausā Igaunijā, kāpināja tempu, kas palīdzēja pārspēt spēcīgo Kazlauskaiti, tomēr līdz uzvarai pietrūka gaužām maz, jo kad finišēja Kovaļova, kas no spēcīgākajām sportistēm bija startējusi pēdējā, izrādījās, ka pirmo un otro vietu šķir tikai viena sekundes desmitdaļa!! Protams, Zanei un trenerei Ilzei Cekulei neliela vilšanās, ka ir pietrūcis tik maz, toties prieks par pirmo vietu bija krāslavietei un viņas trenerei Ilonai Vanagai, it īpaši tāpēc, ka Natālijai šī bija pirmā uzvara Latvijas čempionātos. Ar šādu rezultātu viņa iet savas komandas biedrenes Kristīnes Liepiņas pēdās, kas uzvarēja pagājušajā gadā Latvijas čempionātā gan klasiskajā, gan arī brīvajā stilā, bet šajā vasarā sacensībās nepiedalās. Trešajā vietā ierindojās Kazlauskaite, bet Latvijas čempionātā bronzas medaļas tika Laurai Kupčai (Mežmalas MTB), kurai posmā ceturtā vieta, par vienu vietu apsteidzot savu par gadu vecāko māsu Kristu.

Vīriešiem elites grupā 10km distancē pārliecinoši uzvarēja madonietis Arvis Liepiņš (SS „Arkādija”), kuram vienīgajam no elites grupas izdevās distanci veikt ātrāk par 20 minūtēm (19:14,98). Arvis uzvarēja abos Latvijas čempionātos (klasikā un brīvajā stilā) arī pagājušajā gadā. Toties cīņa par otro vietu gan bija aizraujoša. Ilgu laiku otrajā vietā bija Ivo Caune (Cēsis), kam „uz papēžiem mina” Jānis Teteris (biedrība A2 – Ogres novads) un Jānis Puida (SSK „Bebra). Tomēr pēdējā aplī gargabalnieka izturība palīdzēja Teterim, kurš uz sacensību beigām jau sāka aprast ar jaunajiem ātrajiem rolleriem, un finišā Jānis Ivo apsteidza par deviņām sekundēm. Puidam beigās ceturtā vieta. Dēļ ceļgala problēmām klasiskajā stilā nācās stumties Pāvelam Ribakovam (SS „Arkādija”), līdz ar to pagājušās sezonas otrās vietas ieguvējs šoreiz augstāk par piekto vietu netika. Tikai astotais palika šobrīd labākais sprinteris Juris Damškalns (Talsu novada sporta skola), kurš rollerslēpošanai pievērsies pavisam nesen.

Ja pagājušajā gadā visās meiteņu un sieviešu grupās triumfēja lietuvietes, tad šoreiz mūsu meitenes bija pārākas ar 3:1, „ļaujot” dienvidu kaimiņienēm uzvarēt tikai S16 (1996.-97.g.) grupā. Starp citu, šī bija vienīgā grupa, kur mūsu sportistiem neizdevās tikt trijniekā, jo labākā no latvietēm bija madoniete Kitija Auziņa, kas nūjas problēmas dēļ pēdējā aplī augstāk par ceturto vietu nespēja pakāpties. Taču tas netraucēja Kitijai izcīnīt pirmo vietu Latvijas čempionāta ieskaitē. Arī šajā pašā vecuma grupā puišiem Lietuvai tika vienīgā uzvara, jo krietni pārāks par visiem bija Stepans Terentjevs. Jāuzteic perspektīvais Turīnas olimpieša Valta Eiduka jaunākais brālis Ralfs Eiduks (Aizkraukle), kas, pirmo reizi startējot V16 grupā, bija stabili labākais no Latvijas sportistiem, piekāpjoties vienīgi iepriekšminētajam lietuvietim Terentjevam. Tā nebija vienīgā uzvara lielajai Eiduku ģimenei Latvijas čempionāta ieskaitē, jo S12 grupā (2000.g. un jaunākas) labākā bija Patrīcija Eiduka. Vēl jāatzīmē divu madoniešu panākumi, proti, pirmo reizi startējot V14 grupā (1998.-99.g.), uzvarēja Raimo Vīgants, bet V18 grupā (1994.-95.g.) labākais bija Rūdolfs Kļaviņš, kura uzrādītais laiks viņam būtu devis otro vietu elites grupā.

Otrais Latvijas čempionāta posms (vienlaikus arī „Rollertour” 2.posms) norisināsies 20.augustā Priekuļu slēpošanas un biatlona trasē, kad dalībnieki sacentīsies klasiskajā stilā ar intervāla startu.

Ar detalizētiem rezultātiem var iepazīties šeit: Aktualitātes - Aktualitātes