Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 3

Jelgavā notiek 2016.gada sezonas noslēdzošais badmintona turnīrs

Krišs Upenieks

Trešdien, 28.decembrī, gada pēdējā trešdienā LLU Sporta centrā jau tradicionāli notiks Vecgada badmintona turnīrs. Šis būs 2016.gada sezonā pēdējais Latvijas badmintona federācijas reitinga turnīrs.

Uz Jelgavu atbrauks arī vairāki spēcīgi spēlētāji, kuri ļoti alkst ne tikai svētku atmosfērā uzspēlēt badmintonu, bet arī izmantot iespēju izcīnīt vērtīgos reitinga punktus, lai kvalificētos uz Latvijas čempionātu, kas 4. un 5.februārī notiks Talsos. Uz Latvijas čempionātu, saskaņā ar reitingu, varēs kvalificēties 24 labākie spēlētāji vienspēlēs, 16 pāri vīriešu un sieviešu dubultspēlēs, un 24 pāri jauktajās dubultspēlēs.

Jelgavā badmintona laukumos būs redzami 60 spēlētāji no Siguldas, Rīgas, Ogres un Talsiem, kā arī Jelgavas tuvumā esošajiem badmintona centriem Ozolniekos, Olainē, Dobelē un Penkulē.

LLU badmintona sekcijas vadītājs Kristians Rozenvalds pauž īpašu gandarījumu par LLU studentu un pasniedzēju atsaucību, jo turnīrā piedalās 7 studenti un 3 LLU pasniedzēji.

Jelgavā ir iedibinājusies tradīcija – saviesīgi badmintona laukumā aizvadīt gada nogali. Balvās tiek pasniegtas lielas pašceptās piparkūku medaļas, dalībnieki viens otru cienā ar līdzpaņemtiem svētku našķiem.

Uz vīriešu vienspēļu turnīru ir pieteikušies 36 dalībnieku, uz sieviešu vienspēļu turnīru 19 dalībnieces. Lai visi varētu paspēt izspēlēt vismaz trīs spēles, šoreiz turnīrs tiks organizēts nevis pēc tradicionālās izspēlēs kārtības, bet gan spēlējot tā saucamo Piramīdu. Spēlētāji sākotnēji tiek izsēti Piramīdā saskaņā ar reitingu, bet pēc tam spēlētāji viens otru izaicina. Ja uzvar Piramīdā zemākstāvošs spēlētājs, viņš paceļas vienu vietu pirms zaudējušā spēlētāja, bet ja uzvar augstākstāvošais, tad situācija Piramīdā paliek nemainīga.

Dubultspēļu turnīrs notiks pēc tradicionālās vienmīnusa kārtības. Sieviešu dubultspēlēs par Vecgada piparkūku medaļām cīnīsies 8 pāri, bet vīriešu un jauktajās dubultspēlēs 12 pāri.

Vecgada badmintona turnīra tradīcija Jelgavā tika aizsākta 2014.gada 29.decembrī. Šo tradīciju iedibināja Latvijas badmintona federācijas ģenerālsekretārs un arī Jelgavas badmintona dzīves organizētājs Kristians Rozenvalds, ļoti palīdzot Latvijā pazīstamajam ilggadējam badmintona trenerim Pēterim Kažemakam, kurš nomira badmintona turnīra laikā 2015.gada maijā.

LLU Sporta centrs Vecgada badmintona turnīra rīcībā būs jau no 13:00 un līdz pat vakaram. Plānots, ka jaunieši, kuriem tobrīd ir brīvlaiks, varētu spēlēt jau dienas laikā, bet pieaugušie vēlā pēcpusdienā, pēc darba gaitām.

Informācija no Latvijas badmintona federācijas sacensību kalendāra liecina, ka 2016.gadā Latvijā notiek 55 badmintona turnīri, tai skaitā Latvijas badmintona federācijas rīkotie Latvijas čempionāti pieaugušajiem, jauniešiem, junioriem, senioriem un klubu komandām, kā arī Latvijas Olimpiādes badmintona turnīrs un Pasaules badmintona federācijas reitinga turnīrs “Yonex Latvia International”.

Informāciju sagatavoja:
Badmintons Jelgavā un LLU