Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 3

Latvijas badmintonistes Horvātijā gūst sen nebijušu panākumu

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Latvijas badmintonistes Horvātijā gūst sen nebijušu panākumu
Jekaterina Romanova un Anna Kupča (pirmās no kreisās). Foto: Latvijas Badmintona federācija.

Teicamu un sen nebijušu panākumu Latvijas badmintonam guvušas siguldietes Anna Kupča un Jekaterina Romanova. Viņas Horvātijas pilsētā Dubrovnikā notikušajā pasaules badmintona reitinga turnīrā "Croatia Open 2022" izcīnija vicečempionu titulu sieviešu dubultspēļu kategorijā.

Turnīrā startēja vairāk nekā 350 spēlētāju no 47 valstīm tajā skaitā no tādām badmintona lielvalstīm kā Indija, Indonēzija, Vjetnama, Singapūra, Malaizija, Ķīnas Honkonga, Anglija, Francija un Vācija.

Turnīrā ar ceturto numuru izliktās Kupča un Romanova astotdaļfinālā ar 2-1 (17-21, 21-19, 21-18) pieveica kādreizējā pasaules badmintona leģendārā spēlētāja Misbuna Sideka trenētās Čanu Venu Tse un Siti Zulaiku. Jāpiezīmē, ka Misbuns Sideks ir bijis Malaizijas nacionālā izlases treneris un strādājis ar tādu pasaules badmintona leģendu kā Leī Čongs Vejs.

Ceturtdaļfinālā mūsu pāris ar 2-1 (21-17, 17-21, 21-14) pieveica Čehijas duetu Luciju Krulovu un Petru Maiksnerovu. Turpinājumā pusfinālā pretinieces no Kipras atteicās no spēles. Finālspēlē Kupča un Romanova ar 0-2 (11-21, 7-21) piekāpās Ķīnas Honkongas spēlētājām Ļjū Lokai un Šjū Jē.

Sieviešu vienspēļu pamatturnīrā Jekaterina Romanova guva vienu uzvaru un ierindojās dalītajā devītajā vietā, bet Anna Kupča dalīja septiņpadsmito vietu.

Informāciju sagatavoja
Viesturs Bajārs
Latvijas Badmintona federācija