Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 0

Baložos noskaidroti 20 Latvijas čempioni badmintonā senioriem

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Baložos noskaidroti 20 Latvijas čempioni badmintonā senioriem
Foto: Latvijas Badmintona federācija.

Latvijas svētku brīvdienās Baložos notika Latvijas čempionāts badmintonā senioriem, noskaidrojot 4 čempionus vīriešu vienspēlēs 4 vecuma grupās, kā arī 16 čempionus vīriešu, sieviešu un jauktajās dubultspēlēs. Visas trīs iespējamās zelta medaļas šogad neviens neizcīnīja, taču Viesturs Bajārs, Kristīne Šefere un Vadims Čulka izcīnīja divas zelta medaļas.

Latvijas čempionātā badmintonā senioriem piedalījās spēlētāji no Liepājas, Auces, Jelgavas, Ozolniekiem, Emburgas, Jūrmalas, Salaspils, Siguldas, Cēsīm, Valmieras, Valkas, Vijciema, Rīgas, Ķekavas, Mārupes un Baložiem. Latvijas čempionātā badmintonā senioriem jaunākā vecuma grupa bija 35+, kurā varēja piedalīties spēlētāji, kas dzimuši 1985.gadā. Vecākā grupa šogad bija 50+. Saskaņā ar Latvijas čempionāta badmintonā senioriem nolikumu, minimālais dalībnieku skaits katrā vecuma grupā bija vismaz 4 dalībnieki.

Latvijas čempionātā badmintonā senioriem vīriešu vienspēlēs uzvarēja Uldis Krastiņš (35+), Ivo Keišs (40+), Guntis Pirktiņš (45+) un Artis Kļaviņš (50+). Vīriešu dubultspēlēs uzvarēja Viesturs Bajārs & Imants Kelmers (35+), Vadims Čulka & Uģis Gross (45+), Uldis Ābeltiņš & Normunds Cercins (50+). Sieviešu dubultspēlēs uzvarēja Diāna Šavalgina & Kristīne Šefere (35+) un Ilze Ermiča & Kristīne Šonmane (45+). Jauktajās dubultspēlēs uzvarēja Viesturs Bajārs & Kristīne Šefere (35+), Vadims Čulka & Tatjana Dvornika (45+) un Olafs Krūzmētra & Aija Mētra (50+).

Vīriešu dubultspēlēs vienā pāri spēlēja arī Ķekavas novada domes priekšsēdētājs Juris Žilko un Latvijas Badmintona federācijas ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds. “Tas bija gan sportisks, gan sociāli nozīmīgs pasākums vienlaicīgi. Jā, mēs zaudējām visās spēlēs, bet ne "traģiski", zaudējot setus ar 15-21, 12-21, 8-21, 8-21, 9-21 un 9-21. Es paļāvos uz Jura veiklību, viņš uz manu viltību, daudzkārt tas attaisnojās. Taču galvenais, ka mēs parādījām badmintona demokrātiskumu, ka to var spēlēt ikviens, parādījām arī Ķekavas novada domes priekšsēdētāja ieinteresētību būt kopā ar savējiem, jo čempionātā piedalījās daudz ķekaviešu un tas norisinājās Ķekavas novadā,” pēc turnīra komentēja Kristians Rozenvalds.

Šī nav pirmā reize, kad pašvaldības vadītājs piedalās badmintona sacensībās, kas norisinās attiecīgajā pašvaldībā. 2019.gadā Ozolniekos spēlēja arī Dainis Liepiņš, bet 2020.gadā Valkā Vents Armands Krauklis.

Latvijas čempionāts badmintonā senioriem sākotnēji bija ieplānots 6. un 7.novembrī, taču tika atcelts LR Ministru kabineta izsludinātās mājsēdes dēļ.

Izmantotie resursi:
badminton.lv