Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 3

Lielās intereses dēļ dažiem atsaka dalību Rīgas čempionātā šahā

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Lielās intereses dēļ dažiem atsaka dalību Rīgas čempionātā šahā
Foto: Latvijas Šaha federācija.

Piektdienas vakarā Rīgas Šaha federācijā sākās galvaspilsētas čempionāts klasiskajā šahā. Spēlētāju interese par šo turnīru, kas pērn nenotika "Covid-19" ierobežojumu dēļ, bija tik liela, ka spēļu zāle Maskavas ielā bija pilnībā piepildīta un dažiem pat nācās atteikt dalību.

Rīgas čempionātā kopumā piedalās 55 spēlētāji. Ierindā ir arī iepriekšējā turnīra uzvarētājs Konstantīns Gudovskis (2055), vairākkārtējs čempions Kristaps Kretainis (2158), kuram ticis pirmais starta reitinga numurs, 2019.gada zelta medaļas īpašnieks Artis Alainis (1870), kā arī daudz jauno šahistu un senioru. Pie galdiņiem sēdās arī septiņas daiļā dzimuma pārstāves.

Čempionātā paredzētas Šveices sistēmas septiņas kārtas ar apdomas laiku 60 minūtes partijai plus 30 sekundes par gājienu. Sestdien un svētdien paredzēts pa divām kārtām, bet noslēgums ieplānots otrdien, 27.septembrī.

Trīs labākie garantēs vietu Latvijas čempionātā, bet kausu un naudas balvu fonds kopā ir 750 eiro.

Izmantotie resursi:
Latvijas Šaha Federācija

     [+] [-]

, 2022-09-24 00:12, pirms 2 nedēļām
Var saprast lielo interesi, organizatori parūpējušies par balvu fondu.

     [+] [-]

, 2022-09-24 07:24, pirms 2 nedēļām
Nu priekš Rīgas čempja nav slikti. Ir vērts pamēģināt shturmēt federācijas ēku