Piesakies sacensībām raketlonā!
2009. gada 10. un 11. janvārī Rīgā norisināsies pirmais Latvijas atklātais čempionāts raketlonā. Pieteikties dalībai turnīrā var jebkurš rakešu sporta veidu cienītājs.
Kas ir raketlons?
Raketlons ir sporta veids, kurā tu izaicini savu pretinieku uz katru no četriem rakešu sporta veidiem – galda tenisu, skvošu, badmintonu un tenisu. Raketlona mačs ietver četrus setus, katrs no tiem pārstāv savu rakešu sportu. Katru setu spēlē līdz 21 punktam,bet galējais raketlona spēles uzvarētājs ir nevis tas, kurš uzvar visvairāk setus, bet gan tas, kurš kopsumma savāc visvairāk punktus.
Raketlona izcelsme ir meklējama Somijā astoņdesmito gadu vidū, kad četri cilvēki no četrām rakešu spēļu federācijām satikās, lai noformētu spēli, kuru viņi nosauca mailapelit (rakešu spēles). Pirmais Somijas čempionāts notika Helsinkos 1986. gadā un šis sporta veids ātri sasniedza tādus apmērus, ka vienā turnīrā piedalījās gandrīz 400 cilvēku. Līdzīgs sporta veids attīstījās arī Zviedrijā, taču tikai deviņdesmito gadu vidū šie sporta veidi saplūda, jo somiem bija labāka punktu skaitīšanas sistēma.
Šajā spēlē ļoti svarīga ir spēles psiholoģija. Tas, ka esi spēcīgs vienā no četriem veidiem var Tevi gan pacelt, gan iegāzt. Piemēram, 1999. gadā Zviedrijā Gēteborgas turnīra finālā uzvarēja Johans Stokenbergs, kurš bija lielisks skvošists. Universālo Stefanu Engstromu viņš pārspēja pateicoties lieliskai skvoša spēlei (21:2), jo pārējos trijos veidos atspēlēties Engstroms nespēja. Atļauties zaudēt punktus īsti nevar – ja tenisā nav starpības kā uzvari setu – 6:0 vai 7:6, tad šeit visu var izšķirt viena maza izspēle. Spēlējot pēdējo tenisa maču sasprindzinājums ir milzīgs. Zaudēts punkts ir zaudēts punkts, un to atgūt vairs īsti nevari.
Raketlona noteikumi
Kā jau minējām, raketlons sevī ietver četrus rakešu sportus un dalībnieki katrs ar katru izspēlē no katra pa setam šādā secībā - galda teniss, badmintons, skvošs, teniss. Katru setu spēlē līdz 21 punktam, taču nepieciešams divu punktu pārsvars. Katra izspēle noslēdzas ar punktu, ko iegūst izspēles uzvarētājs. Raketlona spēles uzvarētājs nav tas, kurš uzvar visvairāk setos, bet gan tas, kurš kopsummā savāc visvairāk punktus. Tas nozīmē, ka ir iespējams zaudēt trīs no četriem setiem, tomēr uzvarēt spēli. Ja pēc četriem setiem abiem spēlētājiem ir pilnīgi vienāds punktu skaits, tad, lai noteiktu uzvarētāju, tiek piemērots Gummiarm Tiebreak - viena izspēle tenisā – kas uzvar to, tas arī kļūst par sacensību uzvarētāju.
Pirmais čempionāts arī Latvijā
Pamazām no ziemeļvalstīm raketlons ienācis Latvijā, un 2009. gada sākumā notiks pirmais atklātais Latvijas čempionāts. Sacensības notiks ENRI Tenisa un Skvoša klubā Stirnu ielā, Purvciemā. Piedalīties var jebkurš interesents, piesakoties ENRI klubā (pieteikuma anketu turnīram varat saņemt arī sūtot e-pastu uz racketlon@racketlon.lv ). Piedalīsies arī 15 vadošie Igaunijas raketlonisti, kuri šobrīd ir klasi pārāki pār latviešiem - junioru rangā igauņi ieņem 1. un 3. vietu, bet pieaugušo rangā labākais igaunis ir 33. (tas pats junioru ranga līderis, kurš arī spēlēs Rīgā). Potenciālajiem dalībniekiem gan iesakām apzināties, ka viņš ir laba amatiera līmenī vismaz divos no šiem sporta veidiem, lai būtu konkurētspējīgs. Visi dalībnieki būs sadalīti grupās, izsētos, jeb stipros sadalot pa grupām (līdzīgi kā futbolā – pa groziem), un grupas ietvaros tiks izspēlēts riņķa turnīrs. Pēc tam labākie 16 pēc Olimpiskā principa cīnīsies par 1.-16.vietu, bet pārējie sadalīs savā starpā 17. vietu un uz leju. Tātad katram dalībniekam būs garantētas vismaz piecas spēles. Turnīrs norisināsies divas dienas – 10. janvārī no 11:30 līdz 18:00 un 11.janvārī no 10:00 līdz 14:00.
+1 [+] [-]
+16 [+] [-]
+13 [+] [-]
Bet, ja uzvarētāji ir divi? tad viņi savā starpā izspēlē galda tenisu līdz 4punktiem ! Domāju, ka skatītāju un dalībnieku būtu ļoti daudz
+3 [+] [-]
+2 [+] [-]
[+] [-]
Vispār baigi gribētos pamēģināt.
[+] [-]
[+] [-]
+3 [+] [-]
-1 [+] [-]
[+] [-]
-1 [+] [-]
Tā ka mūsējie lai turas!
-2 [+] [-]
-1 [+] [-]
[+] [-]
ko dariit ja man nav ne badmintona,ne skvosha raketes???? uz vietas varees dabuut,vai kaa?
-1 [+] [-]
-1 [+] [-]
-1 [+] [-]