Ar saviem karogiem startēt varēs arī krievu un baltkrievu vingrotāji
Starptautiskā Vingrošanas federācija paziņojusi, ka zem saviem karogiem sacensībās turpmāk drīkstēs startēt arī Krievijas un Baltkrievijas sportisti.
Krievijas un Baltkrievijas vingrotāji starptautiskās sacensībās nedrīkstēja startēt kopš 2022. gada, kad Krievija sāka pilna mēroga iebrukumu Ukrainā.
Tomēr 2024. gada olimpiskajās spēlēs arī šo valstu vingrotāji drīkstēja piedalīties ″neitrālā″ statusā.
Tagad Starptautiskā Vingrošanas federācija paziņojusi, ka Krievijas un Baltkrievijas vingrotāji turpmāk sacensībās drīkstēs piedalīties bez ierobežojumiem, kas nozīmē startus ar konkrēto valstu karogiem un himnām.
Šāds lēmums Starptautiskās Vingrošanas federācijas izpildkomitejas sēdē tika pieņemts pēc Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) rekomendācijas atcelt ierobežojumus Baltkrievijas sportistiem. Jāatzīmē, ka šajā rekomendācijā nebija minēta Krievijas sportistu pilnvērtīga atgriešana apritē.
Izmantotie resursi:
https://www.gymnastics.sport/site/n...
-3 [+] [-]
+2 [+] [-]