Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 3

Vrubļevskis: "Mūsu prioritātes ir atlētu veselība, sagatavošana un dalība olimpiskajās spēlēs"

Jānis Celmiņš

Vrubļevskis: "Mūsu prioritātes ir atlētu veselība, sagatavošana un dalība olimpiskajās spēlēs"
Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents Aldons Vrubļevskis un ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers. Foto: Romāns Kokšarovs/f64

Šodien Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) organizēja telekonferenci ar visām Eiropas Nacionālajām Olimpiskajām komitejā, tajā skaitā arī ar Latvijas Olimpisko komiteju (LOK), kuras laikā tika saņemta aktuālākā informācija par gatavošanos Tokijas olimpiskajām spēlēm šī gada vasarā.

SOK vēlreiz uzsvēra, ka gatavošanās Tokijas olimpiskajām spēlēm notiek pēc plāna, taču ņemot vērā koronavīrusa Covid-19 radīto ārkārtas situāciju Eiropā, SOK ir pieņēmusi virkni lēmumu attiecībā uz kvalifikācijas sacensību aizvadīšanu un to organizēšanu pasaulē. SOK informējusi, ka kvalifikācijas sacensības noslēgsies šā gada 30.jūnijā un līdz aprīļa vidum, sadarbībā ar Starptautiskajām sporta veidu federācijām, visām Nacionālajām Olimpiskajām komitejām tiks nosūtīti jaunie kvalifikācijas sistēmas principi.

“LOK nekavējoši informēs Latvijas Olimpisko vasaras sporta veidu federācijas par SOK pieņemtajiem lēmumiem, turpinot uzturēt ciešus kontaktus ar visiem augstas klases sportistiem, viņu treniņu plāniem un sagatavošanās procesu, kā arī par turpmākajām iespējām kvalificēties Tokijas olimpiskajām spēlēm, lai sniegtu konkrētu organizatorisku un finansiālu palīdzību šajā situācijā”, stāsta LOK prezidents Aldons Vrubļevskis. “Mūsu prioritāte paliek nemainīga – atlētu sagatavošana un dalība Tokijas olimpiskajās spēlēs šā gada vasarā”.

“Mēs esam aktīvi procesa dalībnieki komunikācijā ar Starptautisko Olimpisko komiteju un Starptautiskajām federācijām”, atzīst LOK ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers. “LOK ir jānodrošina mūsu augstas klases sportistu un komandu interešu aizstāvība kvalifikācijas sistēmu izmaiņu procesā, ievērojot Godīgas spēles “Fair-play” principus. Tāpat lūgsim Starptautisko Olimpisko komiteju skaidrot finansiālās palīdzības programmas kritērijus un termiņus, lai sagatavotu mūsu pieprasījumu.”

Latvijā ir izsludināta ārkārtējā situācija koronavīrusa Covid-19 ierobežošanai, līdz ar to treniņ bāzes un sporta objekti ir slēgti apmeklētājiem, tajā skaitā augstas klases sportistiem. LOK, vadoties no SOK rekomendācijām, sadarbībā ar nacionālajām sporta veidu federācijām, pašvaldībām un Valdību, centīsies meklēt risinājumus nodrošināt treniņu iespējas sportistiem, kuriem nav jāievēro pašizolācija.

Izmantotie resursi:
Sākums - Latvijas Olimpiskā komiteja