Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 3

Svētdien Siguldā Pasaules kauss skrituļslalomā

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Svētdien Siguldā Pasaules kauss skrituļslalomā
Foto:Infoski.lv

Šo svētdien, 15.jūlijā, Siguldā, Lorupes gravā, norisināsies Pasaules kausa posms skrituļslalomā. Tā būs pirmā reize, kad pie mums notiks Pasaules kausa posms šajā pagaidām vēl neolimpiskajā sporta veidā.

Šādā mēroga sacensības šajā jaunajā sporta veidā, kas ir tradicionālā kalnu slēpošanas slaloma pielīdzinājums vasaras apstākļiem ar skrituļslidām uz asfalta, Latvijā notiks pirmo reizi, kaut arī 2007. un 2008.gadā Smiltenē norisinājās Eiropas kausa posmi. Latvijas Skrituļslaloma federācijas vadītāja Jana Zvejniece pastāstīja, ka Latvija ir ļoti rūpīgi gatavojusies, lai sacensības notiktu visaugstākajā līmenī, un to nevarētu izdarīt bez atbalstītāju palīdzības. Sacensībām pieteikušies 54 dalībnieks no astoņām valstīm, kas ir diezgan pieklājīgs daudzums šim salīdzinoši jaunajam sporta veidam.

Šajā sezonā, kurā pavisam kopā ir paredzēti seši Pasaules kausa posmi, pirmie trīs posmi Itālijā, Čehijā, Vācijā jau ir notikuši. Sigulda uzņems ceturto posmu. Cīņa par uzvaru kopvērtējumā vīru konkurencē ir īpaši sīva, jo vadošos desmit skrituļslalomistus šķir tikai 30 punkti, turklāt, atpaliekot no līdera sešus punktus, otrajā vietā ir mūsu Kristaps Zvejnieks.

Sestdien, 14.jūlijā, notiks Internacionālais kauss, sportistiem būs iespēja sacensties visās vecuma grupās, kur jaunākie būs D grupas dalībnieki, kuri dzimuši 2003.gadā un vēlāk. Sacensību sākums plkst.10.00. Savukārt svētdien ceturtais pasaules kausa posms ar visu labāko skrituļslalomistu piedalīšanos, un sacensības arī sāksies plkst.10.00. Pasaules kausā var startēt tie, kas dzimuši 2000.gadā vai agrāk. 2001.gadā dzimušie un jaunāki svētdien mērosies spēkiem Latvijas cerību kausā.

Līdzjutēji un šā jaunā sporta veida interesenti ir laipni gaidīti abas dienas Siguldā, Lorupes gravā, lai ne tikai vērotu eiropiešu un tālo ciemiņu no Japānas un Indijas startu, bet arī atbalstītu savējos.