Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:132, Did:0, useCase: 3

Būs astotā čempione astoņos gados: ''Spurs'' sasniedz pirmo NBA finālu 12 gadu laikā

Kristiāns Dilāns
Kristiāns Dilāns

Būs astotā čempione astoņos gados: ''Spurs'' sasniedz pirmo NBA finālu 12 gadu laikā
Viktors Vembanjama un Devins Vasels. Foto: Reuters/Scanpix

Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) Rietumu konferences finālsērijas septītajā spēlē Sanantonio ''Spurs'' ar 111:103 viesos pārspēja pagājušās sezonas čempioni Oklahomsitijas ''Thunder'', pēc 12 gadu pārtraukuma atgriežoties NBA finālsērijā.

• Maču labāk iesāka Teksasas komanda, kas jau pirmajā ceturksnī iekrāja 14 punktu pārsvaru. Līdz puslaika pārtraukumam ''Thunder'' spēja dzēst deficītu un uz mirkli pat izvirzīties vadībā, taču uz ģērbtuvēm ar trīs punktu pārsvaru devās tieši ''Spurs''.

• Pēc pārtraukuma bijušā VEF basketbolista Miča Džonsona vadītā ''Spurs'' atjaunoja divciparu pārsvaru – ceturtās ceturtdaļas ievadā ''Thunder'' spēja pietuvoties līdz mīnus divi, bet atlikušajā laikā ''Spurs'' atkal atrāvās un sasniedza kluba pirmo NBA finālu kopš 2014. gada.

• Par Rietumu konferences finālsērijas vērtīgāko spēlētāju tika atzīts franču brīnumbērns Viktors Vembanjama, kuram septītajā spēlē 22 punkti un septiņas atlēkušās bumbas.

• Ar 20 punktiem un sešām bumbām uzvarētājiem piebalsoja Džulians Šampenī, bet 16 punkti, sešas bumbas un sešas piespēles Stefonam Kāslam.

• NBA MVP Šejs Gildžess-Aleksandrs ''Thunder'' labā sakrāja 35 punktus un deviņas piespēles. 17 punkti un septiņas bumbas Keisonam Volesam.

• Kopš 2018./2019. gada sezonas, kad Toronto ''Raptors'' finālsērijā pārspēja Goldensteitas ''Warriors'', ik sezonu NBA bijusi cita čempione – šāds astoņu sezonu nogrieznis ar astoņām dažādām čempionēm ir pirmo reizi līgas vēsturē.

• NBA finālsērija starp Sanantonio ''Spurs'' un Ņujorkas ''Knicks'' komandām startēs naktī uz 4. jūniju. Tas būs 1999. gada NBA fināla atkārtojums, kad sērijā ar 4-1 pārāki bija teksasieši.

Skaties NBA spēles un citus sporta notikumus "Go3 Sport" kanālos un Go3 televīzijā!

NBA izslēgšanas spēles, Konferenču fināli

Pāris1. spēle2. spēle3. spēle4. spēle5. spēle*6. spēle*7. spēle*Sērijā
Thunder [1] – Spurs [2]115:122 P122:113123:10882:103127:11491:118103:1113-4
Knicks [3]Cavaliers [4]115:104 P109:93121:108130:934-0

  +3 [+] [-]

, 2026-05-31 09:22, pirms 3 nedēļām
Lieliski.. Floperu komanda ir ārā. Nekas nav saldāks ka OKC kāsiens sērijā...
Jāņem arī pārvērtēto Knicks komandu,kuru varu deret bukiji izliks kā favorīti.. Kaut mājas spēļu priekšrocibas būs Spurs..

  +1 [+] [-]

, 2026-05-31 09:26, pirms 3 nedēļām
Vembijs psiholoģiski izdemolēja Četu šajā sērijā.
Šonakt Čets basketbolu spēlēja pirmās divas minūtes un tad neko vairs neizdarīja nevienā laukuma pusē.
Čets pat nespēja izmantot momentus kad Vembijs bija uz soliņa un viņa vietā laukumā bija Kornets..

  +1 [+] [-]

, 2026-05-31 09:36, pirms 3 nedēļām
zaxx rakstīja: Lieliski.. Floperu komanda ir ārā. Nekas nav saldāks ka OKC kāsiens sērijā...
Jāņem arī pārvērtēto Knicks komandu,kuru varu deret bukiji izliks kā favorīti.. Kaut mājas spēļu priekšrocibas būs Spurs..
Kāds iemesls domāt, ka bookiji ir stulbi?

     [+] [-]

, 2026-05-31 09:36, pirms 3 nedēļām
GreenBoston#7 rakstīja: Vembijs psiholoģiski izdemolēja Četu šajā sērijā.
Šonakt Čets basketbolu spēlēja pirmās divas minūtes un tad neko vairs neizdarīja nevienā laukuma pusē.
Čets pat nespēja izmantot momentus kad Vembijs bija uz soliņa un viņa vietā laukumā bija Kornets..
Kornets jau labāks par Vembiju. Pieredzīte

  +1 [+] [-]

, 2026-05-31 10:00, pirms 3 nedēļām
Spurs paņems sēriju 4-2.

     [+] [-]

, 2026-05-31 10:13, pirms 3 nedēļām
Spurs jāņem turza.

  +1 [+] [-]

, 2026-05-31 10:35, pirms 3 nedēļām
episki, ka nav vairs dinastiju, bet pēdējos gados ir savs čempions

     [+] [-]

, 2026-05-31 10:38, pirms 3 nedēļām
Malači, galvenais darbs padarīts. Vēl tik jāpārkāpj pāri astei un varēs celt virs galvas čempiona kausu.

     [+] [-]

, 2026-05-31 10:43, pirms 3 nedēļām
Oi...šis ir labs rīts...perfekti vienkārši 🥰

     [+] [-]

, 2026-05-31 10:53, pirms 3 nedēļām
kols00 rakstīja: episki, ka nav vairs dinastiju, bet pēdējos gados ir savs čempions
Ar jauno CBA un salary cap tās dinastijas būs grūti uztaisīt.
OKC bija varianti un tagad Spurs būs vēl vairāk varianti.
Vembijam trešā sezona,Kāstlam otrā un Hārperam pirmā.
Viņi vēl vasarā var normāli pastiprināties uz pāris sezonām,jo daudz brīvas naudas.Viņiem vien 30+ miljoni divos veterānos kuri daudz nespēlē.

     [+] [-]

, 2026-05-31 11:46, pirms 3 nedēļām
OKC būs ko padomāt starpsezonā. Uzticēties Chet ka viņš paliks labāks vai mēģināt iemainīt to līgumu pret kādu superzvaigzni. Ja turpinās uzticēties Chetam, tad viņam vasarā ir jāmaina visa sava metiena mehānika, jo tas metiens ir tik lēns, ka viņu var bloķēt gandrīz jebkurš, kā arī jāpieliek fiziskajā. Ar uzlabotu metiena tehniku vismaz būtu sakarīgs post up shooteris, jo iemest viņš māk.

     [+] [-]

, 2026-05-31 12:05, pirms 3 nedēļām
Chet 41M jaunais līgums sākas nākamsezon un sāk izskatīties slikti.
28M Hartensteinam, Chet 41M, bet ar to nepietiek pret Wemby

     [+] [-]

, 2026-05-31 12:05, pirms 3 nedēļām
es ceru, ka Vembiju nesāks heitot pēc 2 gadiem, kad visiem jau būs apnikusi viņa dominance

     [+] [-]

, 2026-05-31 12:10, pirms 3 nedēļām
Bet Thunder ir vēl savainotais Jalen Williams, kurš notiekti būtu palīdzējis.

     [+] [-]

, 2026-05-31 12:51, pirms 3 nedēļām
M_Z rakstīja: OKC būs ko padomāt starpsezonā. Uzticēties Chet ka viņš paliks labāks vai mēģināt iemainīt to līgumu pret kādu superzvaigzni. Ja turpinās uzticēties Chetam, tad viņam vasarā ir jāmaina visa sava metiena mehānika, jo tas metiens ir tik lēns, ka viņu var bloķēt gandrīz jebkurš, kā arī jāpieliek fiziskajā. Ar uzlabotu metiena tehniku vismaz būtu sakarīgs post up shooteris, jo iemest viņš māk.
Ar tādu ķermeņa uzbūvi tur viņam neko īsti nevar uzkrāmēt virsū.
Es jau šito teicu abu rookie sezonā.Vembijs gadiem ejot nobriedīs un kļūs lielāks,bet Četam ar to būs problēmas.
Viņam auguma uzbūve kā Pistons leģendai Teišonam Princam.Visu karjeru reāli bija tāds.Čets vienīgi Duranta tievumā minusā

     [+] [-]

, 2026-05-31 16:13, pirms 3 nedēļām
vairākus mēnešus atpakaļ jau rakstīju ka OKC psih. būs grūti pret SPURS /tad vēl FOX bija ar traumām/JO zaudēja 3 spēles pēc kārtas regulārajā , kad visi komentari bija ka šogad OKC nebūs pretinieku.